Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
Позиція Тетяни Монтян дещо відрізняється від позиції Віктора Івановича. Одночасно - цікаво.
Цитата: Тетяна Academia від 03 Лютого 2011, 20:01:57Позиція Тетяни Монтян дещо відрізняється від позиції Віктора Івановича. Одночасно - цікаво.Справа у тому, що ОСББ має сенс створювати у нових будинках, де експлуатаційні витрати не можна порівнювати з "хрущобами" без вікон/дверей з дірявими дахом і трубами. Подививися я б на ентузіазм Монтян, якби вона створювала ОСББ у "хрущобі". 8)
http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/1536/Податковий кодекс зупинить процес створення нових ОСББ в Україні та призведе до масової ліквідації вже існуючихДекілька громадських організацій та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків звернулися до Президента України з проханням не підписувати Податковий кодекс.У своєму зверненні вони зазначають: «Податковим кодексом передбачено, що особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є «стосовно кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств - їх члени (пайовики) солідарно».На членів названих вище неприбуткових організацій невиправдано поширюється відповідальність за зобов'язаннями таких організацій. Це ставить їх навіть у гірше становище, аніж засновників суб'єктів підприємницької діяльності, які, як правило, не несуть відповідальності за зобов'язаннями створених ними юридичних осіб.«Ця норма дозволяє за наявності заборгованості за названими кооперативами, спілками чи товариствами ініціювати їх ліквідацію та пред'явити вимогу до будь-кого з членів про сплату всієї суми заборгованості», - зазначається у листі.В умовах, коли існуючі в Україні ОСББ постійно зустрічаються з проблемою неправомірного нарахування їм боргів комунальними підприємствами чи державними податковими інспекціями, багато в кого може виникнути спокуса за такі уявні борги об'єднання відібрати цілком реальну квартиру у його члена.Якщо Податковий кодекс набере чинності у такій редакції, то створювати ОСББ в країні буде значно менше охочих.24.11.2010
ОСББ може вижити, як на мене, за одночасної наявності трьох умов:1. Новий будинок, з живими комунікаціями та дахами-підвалами.
2. Присутня достатня кількість приміщень, які можна здавати в оренду (чомусь ніхто з адептів ОСББ не акцентує, що саме ця стаття доходу, а не плата за ЖКП дозволяє ОСББ не збанкрутувати в один день)
3. Наявність висококваліфікованих професіоналів, які б на волонтерських засадах чи за номінальну платню виконували організаційне, бухгалтерське, юридичне супроводження діяльності ОСББ.
Знаємо про кабальні договори монополістів з виконавцями ЖКП, розуміємо необхідність антирейдерського захисту, захист від навали контролюючих органів, виключно через суд "вибивання" технічної та експлуатаційної документрації на будинок. А прибудинкова територія? Це окремий епос.
Для виживання ОСББ є істотним фактор приблизно однакового і достатньо високого рівня доходів всіх чи переважної більшості мешканців будинку
(щоб бути фінансово спроможним "підняти" витрати на серйозні ремонти даху, трубопроводу, теплового пункту, встановлення дахової котельні тощо). А без цих стартових витрат економне обслуговування будинку неможливе.
Справа у тому, що ОСББ має сенс створювати у нових будинках, де експлуатаційні витрати не можна порівнювати з "хрущобами" без вікон/дверей з дірявими дахом і трубами. Подививися я б на ентузіазм Монтян, якби вона створювала ОСББ у "хрущобі". 8)
У меня в доме 18 квартир.Директор ОСББ(минимум 4000 грн)+бухгалтер (еще 4000), или 2 в 1 (от 5000). Делим на квартиры: минумум 270 грн/месяц с квартиры. (и это без дворника, вывоза мусора и т.д.)А так я плачу 26. Качество услуг "нулевое" ктото скажет?! - Но и цена раз в 15 ниже
Кстати, сейчас хороший момент. Будет выделяться куча денег. Так что можно получить каие-то финансы на старт, потому что иначе их тупо попилят.
Олександре, рада бачити Вас на форумі. Щодо всіх ОСББшних нюансів - ще влітку 2010 Віктор Іванович на "установчих зборах в КП Чоколівське" вичерпно сформулював ризики ОСББ.
І мету влади, яка намагається скинути "з свого балансу" занедбаний та розвалений житловий фонд, на який десятиліттями кошти виділялись та "освоювались", але будинки не ремонтувались і не утримувались.
Черга клієнтів на "розпил" виділених коштів завжди така довга. Ви впевнені, що зможете потрапити до кола "щосливчиків"?Ми минулим літом обговорювали цю тему. Хто і які гарантії Вам надасть, що обіцянки будуть виконані? На жаль обіцянки влади - то така сумнівна та непевна річ.
По створенню ОСББ. Чи знаєте Ви такі випадки, щоб представники влади чи балансоутримувачі будинку надали ініціаторам ОСББ повний перелік співвласників житла в будинку? Ні. Як отримала повний перелік співвласників для свого ОСББ Т. Монтян? Почитайте в її статтях.
Мені наші ЖЕО та рай. влада у відповіді на кожну скаргу пишуть "можете створювати ОСББ". На свій запит "для створення ОСББ прошу надати повний список співвласників" отримала відмову. Все. Крапка. От і маємо - обіцянки-цяцянки "на потім" і неможливість законно вирішити найперше питання по ОСББ прямо зараз.
При ОСББ вы становитесь реально владельцем дома и всех помещений в нем. При этом дом можете на баланс не брать оставив его у ЖЭКа.
Но при этом меняется ваш статус, общение с ЖЭКом переходит на другой уровень.
Плюс, если введут новый жилищный кодекс, то у вас будет на порядок труднее отобрать вашу землю, если она вдруг приглянется какому-нибудь застройщику.