'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Оплата "долга"  (Прочитано 22737 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

grey26

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 26
    • Перегляд профілю
Оплата "долга"
« : 16 Лютого 2012, 17:45:41 »

По завещанию я получил квартиру от тети. 2 года ранее (24.12.2009) умерла ее мать-льготница(участник ВОВ). По какой-то причине она после смерти не была снята с регистрации и 2 года начислялись услуги с 50% скидкой. После оформления квартиры и 2-х месячных хождений в паспортный стол(у меня нет свидетельства о смерти бабушки) начальник паспортного стола 21 января 2012 года дает распоряжение паспортистке ЖЭКа снять покойную с учета, что та и делает.Но одновременно с этим говорит зайти в бухгалтерию ЖЭКа. Там мне говорят, что раз мне "досталась" квартира, то я ОБЯЗАН оплатить разницу в платежах за коммунальные услуги за 2 года. И мне пересчитывают платежи и теперь я крупный должник. Правомочен ли делать так ЖЭК? Они обвиняют меня в этой ситуации. но я не мог знать,что бабушка тетей не выписана. Нужно смириться и заплатить?
P.S.И я оплатил квартплату за 6 месяцев, пока квартира была фактически ничьей-в ЖЕКе сказали ,что она приватизирована и поэтому я должен оплатить и этот период
Спасибо
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата "долга"
« Reply #1 : 16 Лютого 2012, 18:09:20 »

Обережно висловлю свою позицію з ціого питання: якщо у у Вашої тітки не було боргу за ЖКП, в сенсі судового рішення, яке вступило в силу, то Ви отримуєтє спадщину без цього "боргу".
Записаний

grey26

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 26
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #2 : 16 Лютого 2012, 18:13:39 »

никакого судебного решения нет
решение о выписке бабушки принял начальник паспортного стола на основании ответа загса о смерти бабушки.
на момент смерти тети долга не было.
но услуги насчитывались из ходя из того-что бабушка-льготница жива.хотя она умерла,но почему-то не была выписана
Записаний

Теремки

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 23
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #3 : 16 Лютого 2012, 19:36:17 »

Шановний запитувач, а хто два роки сплачував за квартиру. Якщо в квартирі ніхто не прописаний та не зареєстрований , та не проживав, ви повинні були сплачувати за опалення та за експлуатаційні витрати.
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Оплата "долга"
« Reply #4 : 16 Лютого 2012, 20:07:47 »

Як що я правильно зрозумів.
1. Особовий рахунок був оформлений на бабцю - ветерана ВОВ. Також ветеран був зареєстрований за адресою.
2. ЖЕК (чи ГІОЦ) надсилав квітанцію зі знижкою, що до ветерана ВОВ (50%).
3. Після смерті бабці тітка отримала спадщину і о/р на себе не оформлювала.
4. Тітка померла та залишила спадщину  grey 26.
5 grey 26  прийняв спадщину та пійшов реєструватися.
6. А далі ЖЕК почав "говорити" та " щось вимагати".
Записаний

Теремки

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 23
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #5 : 16 Лютого 2012, 20:54:06 »

З досвіду скажу, що відділ пільг та субсидій активно реагує на відсутність пільговика у звязку зі смертю і не прийме звіт від ЖЕК на цю особу.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #6 : 16 Лютого 2012, 20:55:58 »

Не поспішайте з оплатою "борга".
Будь ласка точніше і детальніше викладіть обставини справи.
На себе Ви квартиру оформили не раніш 6-ти місяців з дня смерті тьоті. А коли тьотю зняли з реєстрації?
А свідоцтво про смерть на бабцю взагалі-то відділом РАГСу видавалось тьоті, чи іншим рідним? Є такі відомості?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #7 : 16 Лютого 2012, 21:12:06 »

З досвіду скажу, що відділ пільг та субсидій активно реагує на відсутність пільговика у звязку зі смертю і не прийме звіт від ЖЕК на цю особу.
Так. Якщо вчасно отримує інформацію з РАГСу. Відповідно до Наказу МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ / МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ № 188/43/5 від 18.05.2006р.
Якщо система спрацювала, то тоді це ЖЕК вчасно не змінив розмір оплати, тобто сам винен.
Якщо не спрацювала ( що мало ймовірно, але раптом), то тоді ЖЕК отримував компенсацію від УТСЗН і до повернення її назад ( а за два роки мабуть вже повернення й не можливе, це потрібно подивитись) ЖЕК збитків не поніс, але є бажання здерти додатковий куш.
Записаний

grey26

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 26
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #8 : 16 Лютого 2012, 22:23:31 »

квартира оформлена на тетю была первоначально.но ее мама(бабушка) была тоже в ней прописана. мама умерла в 2009 году,но осталась прописана в квартире. и на нее шла субсидия. а тетя умерла в мае 2011. и уже 6 июня была снята с регистрации и в квитанции за июнь уже было указано,что прописано 1 человек-льготник(т.е. бабушка участник ВОВ). когда я стал оформлять наследство,то ЖЭК для нотариуса мне выдал форму 3,в которой было указано-что в квартире проживает бабушка-мать владелицы квартиры.нотариус делала запрос в загс,что она действительно умерла. свидетельство о смерти выдавалось тете,но я его не нашел(видимо утеряно).я оплачивал все квитанции эти  полгода. фактически я там жил и соответственно оплачивал и потребленную воду и электричество.
квартиру я оформил в декабре. а бабушку сняли с регистрации 21 января этого года.
я уже заплатил часть "долга" (200 грн.),но теперь вот появились сомнения-все обстоятельства прокручиваются в голове-и мне стало казаться,что меня "разводят"- аргументируя тем,что видите-ли мне же квартира досталась. но при зарплате 2500 мне как то сложно выплатить этот долг,образовавшийся до меня( я к нему не имею отношения). паспортистка в ЖЭКе сказала что это моя вина,и раз я квартиру получил то и долги должен оплатить
P.S.льготы начислялись,потому что,как сказала паспортистка в бухгалтерии бабушка проходит как живой льготник
« Останнє редагування: 16 Лютого 2012, 22:33:13 від grey26 »
Записаний

Теремки

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 23
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #9 : 16 Лютого 2012, 23:54:55 »

Зверніться до  РАГСу з  інформаційним запитом стосовно надання інформації до відповідних органів про смерть бабусі.
Записаний

Теремки

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 23
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #10 : 16 Лютого 2012, 23:59:18 »

Також можна оформити акт про фактичну кількість проживаючих у квартирі і підписати його сусідами та мешканцями будинку і подати до ЖЕКу.
Записаний

grey26

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 26
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #11 : 17 Лютого 2012, 07:19:15 »

я видимо как то неправильно обьясняю-все пишут не о том.
бабушка выписана через 2 года после смерти.
до этогжеко она числилась в квартире.
так как она льготница-то коммунальные были с 50% скидкой.
теперь ЖЭК хочет,чтобы я оплатил разницу в оплате за 2 года,аргументируя тем,что это моя вина и раз я получил квартиру,значит и долг мой.ранее долгов не было. он появился в платежке за январь месяц( бабушку выписали 21 января)
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #12 : 17 Лютого 2012, 13:25:37 »

ЖЕК вважає, що Ви повинні, як спадкоемець, відповідати за боргами спадкодавця ( тьоті).
Цитувати
Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора
     1. Спадкоємці  зобов'язані  задовольнити   вимоги   кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із  спадкоємців   зобов'язаний   задовольнити   вимоги   кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

ЖЕК вважає Вас винним, бо :
Цитувати
Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до   спадкоємців
     1. Спадкоємці зобов'язані  повідомити  кредитора  спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

Але Вам на момент відкриття спадщини не було і не могло бути відомо про борги тьоті ЖЕКу, бо тьотя сплачувала ЖЕКу в тих розмірах, в яких ЖЕК нараховував і ЖЕК претензій не пред`являв. А Ви взагалі могли не знати, скільки повинна була платити тьотя, чи тобув пільговий тариф, чи повний. Ви там не жили і веденням тьотіного господарства не займались. На момент зняття тьоті з реєстрації Ви, як мінімум, не знали про існування боргу. А, як максимум, Ви знали про відсутність боргу,  бо  його ще фактично і не нарахували. Тобто повідомляти ЖЕКу Вам не було чого.
ЖЕК підчас  зняття тьоті з реєстрації як померлої, знав про відкриття спадщини, бо в ЖЕКу повинні бути відомості про те які квартири приватизовані, а які ні. За наявності боргу у спадкодавця перед ЖЕКом, останній зобов`язаний сам попередити спадкоємців про борг спадкодавця.
Цитувати
Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до  спадкоємців
     2. Кредиторові  спадкодавця  належить  протягом шести місяців від дня,  коли  він  дізнався  або  міг  дізнатися  про  відкриття спадщини,  пред'явити  свої  вимоги  до спадкоємців,  які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

Вам впродовж 6-ти місяців від дня зняття тьоті з реєстрації ( тобто коли  ЖЕК  дізнався  або  міг  дізнатися  про  відкриття спадщини) надійшли якісь письмові вимоги чи претензії від ЖЕКу стосовно оплати послуг? Ні!
   
Цитувати
Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до  спадкоємців
      4. Кредитор   спадкодавця,   який   не  пред'явив  вимоги  до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

Тобто ЖЕКу потрібно було вчасно перевірити чи є борг, чи ні. І вчасно  пред`являти претензії.
Для того, щоб мати доказ пропущення ЖЕКом строків, направте запит до ЖЕКу з вимогою надати письмову довідку про дату зняття тьоті з реєстрації. ( Про всяк випадок, може ЖЕКу судитися забажається).
Це стосується "боргу" за період до смерті тьоті.
За наступні 6 місяців, я думаю, доведеться доплатити до повного тарифу. Тільки в квитанціях потрібно вказувати точний період за який ви сплачуєте. Можливо ця сума покривається тими 200 грн.?
Про всяк випадок зверніться до  РАГСу з  інформаційним запитом з вимогою надати письмову довідку   про дату направлення РАГСом до Управління(відділу) праці та соціального захисту населення (УПСЗН) "Повідомлення про громадян, які померли за відповідний період, для зняття з обліку в "Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги"   (передбаченого Наказом МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ / МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ № 188/43/5 від 18.05.2006р. додаток 1 до "Порядку...") стосовно Вашої бабусі.
Ці "Повідомлення..." реєструються в УПСЗН в спеціальному журналі (додаток 2 до "Порядку...") і є підставою для виключення померлої особи з "Єдиного реєстру осіб, що мають право на пільги".
Цитувати
2.3. Дані  про  громадян,  що  зазначаються  в  Повідомленні, повинні відповідати відомостям, що містяться в актових записах про смерть.
     2.4. Дані  Повідомлення,  оформлені згідно з цим Порядком,  є підставою для  внесення  органами  праці  та  соціального  захисту населення  змін  до  виплатних  документів  одержувачів соціальної допомоги  і   житлових   субсидій   та   до   Єдиного   державного
автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0590-06?test=qY4Mfbtc78fVvHeUZiMXTI5IHdl.EsFggkRbI1c
Тож зверніться до  УПСЗН з  інформаційним запитом з вимогою надати письмову довідку   про дату отримання від РАГСу "Повідомлення про громадян, які померли за відповідний період, для зняття з обліку в "Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги"  стосовно Вашої бабусі,  про дату виключення її з "Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги". А також про розмір сум перерахованих УПСЗН на рахунок  ЖЕКу для компенсації наданих ЖЕКом пільг Вашій бабусі за період 2009- 2011р.р.
Якщо отримаєте відповідь, що кошти не перераховували, то ЖЕК не міг не знати, що за Вашу бабусю компесації нема і навіть, хай би вона й жива була, вже давно б до тьоті криком кричав:" Або платіть повністю, або біжіть  в УПСЗН розбиратися!" Тобто це цілком провина ЖЕКу, яку хочуть приховати та компенсувати за Ваш рахунок.
 Якщо отримаєте відповідь, що кошти  перераховували, то ЖЕК  за Вашу бабусю компесації отримував. Тобто боргу не було. Є питання, чи в такому разі ЖЕК зобов`яжуть повернути ці кошти? І як зобов`яжуть то за який період? ( Там субвенції по пільгам здається тільки в продовж  фінансового року  переглядають. Принаймні 2009 та 2010р.р. вже навряд  чіпатимуть).
Як зберете інформацію, можна буде Вам на ЖЕК до суду подати.
Записаний

grey26

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 26
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #13 : 17 Лютого 2012, 16:58:36 »

бабушка умерла в Барышевке.
по телефону барышевский загс отправил меня в управление труда.
после обьяснения им что я хочу,тетка по телефону сказала,что никакой единой базы нет,и что они учитывают только своих льготников.и в киев соответственно ничего не передают и сказала дословно:- "..це державні кошти,сплатіть весь борг і не шукайте винних..."
чем я должен аргументировать свою просьбу выслать мне эти данные? я должен описывать,что квартира моя,необходимо ли вложить в письмо копии свидетельства на право собственности?
еще один ньюанс- тетя не родная,соответсвенно по закону бабушка вообще мне посторонний человек
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Оплата "долга"
« Reply #14 : 17 Лютого 2012, 18:53:43 »

Автор: grey26:
Цитувати
я видимо как то неправильно обьясняю-все пишут не о том.
Автор: grey26:
Цитувати
бабушка умерла в Барышевке.
Як же Вам "напишут о том", як Ви самі не можете зразу точно і повно викласти обставини справи.
Цитувати
и сказала дословно:- "..це державні кошти,сплатіть весь борг і не шукайте винних..."
Ща-а-а-а-а-с! ;D
Ступінь Вашого споріднення ( росс. - родства) ні з бабусею, ні з тіткою, у цьому випадку значення не мають. УПСЗНи ведуть облік пільговиків на своїй території. У разі переїзду пільговик зобов`язаний "знятися" з обліку в своєму ( бувшому) УПСЗН і стати на облік в іншому ( в тому районі куди прибув) УПСЗН. Пільги надаються лише по місцю реєстрації ( раніш прописки). Зрозуміло що в Баришівці бабуся стати на облік в місцевому УПСЗН не могла ( без реєстрації, та вони цього з тіткою і не бажали скоріш за все). Тітка після смерті бабці повинна  була повідомити про це УПСЗН свого району в Києві і повинна була "виписати" - зняти її з реєстрації з своєї квартири. Умисно чи неумисно тітка цоьго не зробила. Свідоцтво про смерть мабуть  видавав Баришевський РАГС? Тому УПСЗН в Києві й не виключив  бабусю з реєстру. З цього слідує, що ЖЕК отримував компенсацію за надання знижки по оплаті послуг. Тобто боргу до тих пір, поки УПСЗН забере кошти назад, нема. Чи буде вимагати повернення коштів УПСЗН і за який період з`ясувати можна у Києві, а не в Баришівці.
Як новий власник квартири,  повідомте УПСЗН що в  цій квартирі більше нема пільговиків, що Ви повідомляєте їх у зв`язку зтим, що Жек Вам повідомим у січні 2012р. що знята з реєстрації бабуся була пільговиком ( до цього Ви "ні слухом, ні духом..."). І взнайте з якого часу ЖЕК перестане отримувати кошти ( взагалі то з дати зняття з реєстрації) і за який період УПСЗН вимагатиме ЖЕК кошти повернути.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email