Автор: assia: 05.07.2011г., после долгих переговоров об уменьшении мне платы за содержание дома в виду проделанных ремонтных работ , был отказ. Считаю этот отказ нарушением своего права и началом « позовної давності» .
КЛАСНО! Всі ЖЕКи разом встали і аплодують Вам!
Уявіть, приходить до Вас ЖЕКа і говорить, що за Вами є борг 20-ти річної давнини. Пропонує заплатити. Ви, звісно, відмовляєтесь. Тоді ЖЕКа ще через 2 роки 364 дня подає на Вас до суду і зазначає, що строк позовної давності не пропущено, бо вклались у 3 роки з дня відмови. А суд позов задовільняє.
Автор: assia: За зобов'язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, перебіг позовної давності починається від дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання. Якщо боржникові надається пільговий строк для виконання такої вимоги, перебіг позовної давності починається зі спливом цього строку.
Ви стверджуєте, що роботи виконані до 01.01.2006р. ( далі договір не діяв). Право пред'явити вимогу у Вас виникло по закінченню робіт, то що Ви чекали 5 років 6 місяців? Чи то Ви надавали пільговий строк ЖЕКу?
Вибачаюсь ! Не було часу відповісти, а з початку і бажання. Але час лікує.
Якщо я власник будинку, то чому мене не попередили в БТІ, що я купив частку будинку . а не тільки « ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання», а точніше « частину внутрішнього об'єму будівлі, обмежену будівельними елементами, з можливістю входу і виходу».
1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
А якщо мешканці невеликого будинку комунальної власності з двох чи чотирьох квартир ( бо чим більше мешканців, тим складніше домовитися) «домовляться» його знести чи продати інвестору, тобто самостійно розпорядитися своїм майном (продавати, заповідати і т. п. ), що буде робити Київрада, проголосивши себе власником ?
Далі , читаю рішення КС: «власники неприватизованих квартир і власники приватизованих квартир є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень, тобто (частини внутрішнього об'єму будівлі, обмежену будівельними елементами, з можливістю входу і виходу), яким підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій». Де там хоч слово про власність на будинок ?
Ще раз нагадую ПРИМІЩЕННЯ: частина внутрішнього об ему…….!!!
Ю.В.(цитую) « Дописувач попри числені зауваження інших учасників форуму спробував "изобрести велосипед". Спробував на підставі сумнівного ( з точки зору чинного законодавства)
свідоцтва про право власності на будинок довести, що обов'язок утримання будинку є у міськради ( як власника будинку) і відсутній у нього ( як власника лише квартири у будинку). Посилання на чинне законодавство та рішення КСУ дописувач не сприймав. Його цікавила лише ст. 322 ЦКУ. Проте він читав її не до кінця».
Це не зовсім так . Не перекручуйте! Він читав все до кінця, а в моїй справі відповідачі весь час читали її до коми, а я весь час нагадував їм , що речення на цьому не закінчується. Позивачі намагалися , читаючи ст.. 322 до коми, довести ,що вона стосується тільки мене як власника квартири і їм це вдалося. Суддя Мальцев , в рішенні, процитувавши ст. після коми, пише: «…тобто в цьому випадку проводити ремонт своєї квартири».
Крим того, а що свідоцтво Київради, чи іншої ради про право власності на будинок підробне, чи воно судом відмінене ? Хтось його оскаржив і воно не дійсне ? «До mata суд застосував ст. 322 ЦК, а до ради закон про ЖКП» ! Дивно! А де в законі про ЖКП є положення про те, що весь будинок повинні утримувати мешканці? Ст.322 ЦК не ділить власників на справжніх та уявних. Назвався горщиком – пролазь в піч !
Я наголошував, що Київрада, назвавши себе власником, повинна утримувати будинок за свій рахунок згідно ст. 322 . 10% , які мешканці сплачують на окремий рахунок для поточного ремонту, це як допомога власнику. Є другий варіант – відмовитися від власності на будинок та визнати себе співвласником і приймати участь в його утриманні. Наш 12 квартирний будинок на рахунок поточного ремонту дає 550грн. в місяць. Якщо б Київрада давала б стільки ж-це цілком було б достатньо для поточного ремонту, тобто утримання.
А що таке ці 10%? Хтось замислювався над цим питанням? Це гроші, які ми сплачуємо окремо від нарахованої суми за послуги. О-кре-мо !!! І плата за послуги тут ні до чого. Чому 10% ?, бо ця цифра зі «стелі», могло би бути 12 чи 8, але, коли береш розрахунок зі «стелі» , то береш так, щоб було простіше рахувати. Крім того , ці кошти повинні акумулюватися на окремому рахунку і використовуватися виключно на поточний ремонт будинку.
Мало того (КС): « у житлових будинках, де частина або всі квартири приватизовані, улаштування мансард може здійснюватись за погодженням із власниками приватизованих квартир та власником будинку». Тут чітко розділено власників. Може КС теж щось не розуміє?
Я ж ставлю питання виключно по утриманню будинку, іншими словами про поточний ремонт. Інші складові переліку послуг не варто згадувати, бо вони тут ні до чого і за них потрібно платити, якщо вони надаються, а ти їх споживаєш.
Наказ № 76:»Поточний ремонт-комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Поточний ремонт повинен проводитись з періодичністю, яка забезпечує ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту, реконструкції) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт або реконструкцію. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи,
які класифікуються як такі, що належать до капітального ремонту».
Ю.В.(цитата) « Колишній власник повинен провести капремонт».
Перегляньте «Reply 39» з «Адвокат»). Щось я не знайшов Вашої реакції на моє твердження. Крім того , а хто колишній власник? Микола 2-й ? Чи Шевченківська рада м. Києва ? На кого подати до суду ? Може на СРСР ? Навіщо писати те, в що Ви самі не вірите ?
Переглядаю останні Ваші пости з « Адвокат» та « ВРЕЖО» і дивуюсь…… .
На жаль деякі із форумчан зневажливо ставляться до людей пенсійного віку (тема « Адвокат», Reply 47, 167, 179 ) гадаю, їм та і Вам немає сенсу цім пишатися .
Незважаючи на те, що Ви «супермодератор», розібратися в моїй справі не змогли, а може не було часу , бо вона дійсно перевантажена та потребує часу і всіх документів, але поглузувати з мене Ви не відмовилися. (Reply181)»адвокат»
Далі. « ….бо кожен зі співвласників повинен утримувати майно». Це про що?
«Оскільки складова тарифу за послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території за Вашою адресою включає в себе: 1,2,3,4,5, 6) Поточний ремонт 0.2707 грн. 7.8.9.10. Таким чином, фактично Ви можете вимагати не нараховувати 10% тарифу, а саме в частині тарифу за поточний ремонт» ( з відповіді мені начальника юридичного департаменту ЦОС – центр обслуговування споживачів - В.Дубовик).
Ю.В.(цитую) «Так от ЗУ "Про ЖКП" і встановлено, що за послугу з утримання будинку сплачують споживачі, тобто власники квартир і нежитлових приміщень та мешканці неприватизованих квартир. Тобто відповідно до ЗУ "Про ЖКП" і власники квартир і квартиронаймачі за рахунок оплати послуги утримують свій будинок». Це якась абракадабра ! Давайте відокремимо котлети від мух. Послуги - це п.п.1.2.3.4.5---.7.8.9.10., П.6 - поточний ремонт, тобто утримання будинку
Закон про ЖКП Стаття 1. житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів,норм, стандартів, порядків і правил;
балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або
комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник
або юридична особа, яка за договором з власником утримує на
балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну
та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки
коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і
поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим
майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;
власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або
комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або
юридична особа, якій належить право володіння, користування та
розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом
або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому
законом порядку;
утримання будинків і прибудинкових територій - господарська
діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи
юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту
жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків
і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової)
території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів,
порядків і правил згідно із законодавством;
Де тут Ви знайшли утримання будинку за рахунок мешканців?
Якщо б п. 6. не було, на який споживачі окремо вносять кошти, а будинок все ж утримувався, це можливо б було зарахувати на утримування будинку за рахунок плати за послуги.
Вивчайте Закон про ЖКП.
Іншими словами поточний ремонт (утримання будинку) виконується за кошти мешканців, але про мешканців ніде не йде мова як про власників будинку. Якщо ми власники, то чому Ви не пропонуєте звернутися до БТІ співвласників будинку ( далі список П.І.Б. всіх власників квартир) з вимогою надати колективну довідку про власність?
Ю.В.(цитую) «В одноквартирному будинку "брати участь" = "утримувати", якщо власник одноосібний».
Ця думка хибна, тому що я говорю про комунальну власність. Якщо одноквартирний будинок знаходиться в комунальній власності, а квартира в ній приватизована, то руйнування, скажемо, даху повинен ліквідовувати власник будинку.
Якщо власник на будинок одноосібний і це приватна особа, то це приватна власність і тут все зрозуміло.
Поки все, далі буде.