'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Обстеження квартири комісією з ЖЕКу. Акт.  (Прочитано 16615 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Виришили з КП завітати до мене у квартиру для проведення обстеження і складання акту (мабуть дістав сильно  ;D ).
Листом на замовлення попросили бути вдома в певний день і час.
Прийшли, подивилися, склали акт:

1. Демонтовано дверний блок на кухню та перегородку.
2. Не надано доступу до стояків ГВП та ХВП
3. Встановлені радіатори на 10, 8 і 3 секції у кімнаті (13 м2,) кухні (кухня + коридор 8.6 м2), ванній (3.6 м2) відповідно.

На що я на тому ж акті написав від себе:
1. Дверний блок дійсно демонтовано. Але той простінок 40 см шириною не може називатися перегородкою.
(Реально в коридорі стояла дерев'яна комірка що межувала із кухнею; у паспорті на квартиру воно якось помічено але в описі немає; нежитлова і житлова площі та їх співвідношення від цього не змінилися. Мені сказали що 500 грн і на руках новий паспорт.)
2. Стояки ХВП і ГВП зашиті в короб з гіпсокартону, в якому є 4 ревізійні віконця, через які добре проглядається стояк по всій довжині та вхід труб у з/б панель.
3. Заміна радіаторів здійснювалася представниками КП за телефонною заявкою (розмови записуються у КП). Оскільки КП не надало проектної документації і не вказало яка теплова потужність радіаторів має бути встановлена, була встановлена необхідна кількість секцій за ДБН та СНІП з розрахунку 100Вт на м2 (для кутових квартир 120Вт м/2). Майстер, що проводив монтаж претензій не мав.


Власне хотілося б почути коментарі щодо:
- демонтажу комірки (нагадую вона була дерев'яна, знаходилася в коридорі і межувала з кухнею, фактично утворюючи частину стіни (40 см) кухні, на плані квартири в паспорті помічена двома штрихами але відсутня в описі, площа коридору вказана з площею комірки).
- кількість секцій радіаторів опалення (як я казав, проектної документації на будинок немає, відповідно немає даних про теплову потужність радіаторів, що мають бути встановлені. До того ж, цією зимою було складено Акт-Претензію, про те що при температурі навколишнього середовища 0*С, температура в приміщенні складала +19*С, при нормі для кутової квартири +20*С. У квартирі нові металопластикові вікна із склопакетами на 3 скла із енергозберігаючим покриттям).
« Останнє редагування: 17 Липня 2014, 18:59:24 від _NemO_ »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Не зрозуміло, між кухнею і коридором двері є? Кухня газифікована?
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Виришили з КП завітати до мене у квартиру для проведення обстеження і складання акту (мабуть дістав сильно  ;D ).
Что послужило основанием для составления Акта? Из сказанного следует, что Вы инициатор прихода КП. Вопрос по ЦО или о перегородки с дверным блоком?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Власне хотілося б почути коментарі щодо:
- демонтажу комірки (нагадую вона була дерев'яна, знаходилася в коридорі і межувала з кухнею, фактично утворюючи частину стіни (40 см) кухні, на плані квартири в паспорті помічена двома штрихами але відсутня в описі, площа коридору вказана з площею комірки).
- кількість секцій радіаторів опалення (як я казав, проектної документації на будинок немає, відповідно немає даних про теплову потужність радіаторів, що мають бути встановлені. До того ж, цією зимою було складено Акт-Претензію, про те що при температурі навколишнього середовища 0*С, температура в приміщенні складала +19*С, при нормі для кутової квартири +20*С. У квартирі нові металопластикові вікна із склопакетами на 3 скла із енергозберігаючим покриттям).
Щодо демонтажу, то ви здійснили перепланування квартири. Після демонтажу дверного блоку і перегородки на кухню у вас вже немає окремої кухні, а утворилося нове приміщення. В технічному паспорті на квартиру у вас  двері і перегородка є, а фактично відсутні. То ж паспорт не відповідає реальному стану і потребує приведення у відповідність. А далі до Вас можуть виникнути питання в газовиків, чи відповідає таке перепланування технічним умовам з газопостачання.
Щодо кількості секцій радіаторів, то іх потужність не повинна перевищувати значень за проектом. В разі перевищення Ви погіршуєте умови опалення інших квартир в будинку. Суто за законом будь-які дії на стояках системи опалення і збільшення потужності радіаторів ви мали б узгодити з власником/балансоутримувачам будинку.
ч.8 ст.20 ЗУ Про ЖКП
Цитувати
Споживач зобов'язаний:
дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю


Цитувати
Щодо демонтажу, то ви здійснили перепланування квартири. Після демонтажу дверного блоку і перегородки на кухню у вас вже немає окремої кухні, а утворилося нове приміщення. В технічному паспорті на квартиру у вас  двері і перегородка є, а фактично відсутні. То ж паспорт не відповідає реальному стану і потребує приведення у відповідність.
А яким чином треба в даний час врегульовувати питання (і з ким) під час перепланування квартири, якщо це перепланування не стосується опорних елементів будинку.  Чув, що зараз не треба мати на це дозволів, як було раніше. Як я розумію, то потреба зміньювати данні в техпаспорті може виникнути тільки при продажі чи інших діях. Крім того , комісія з ЖЕК при даних обставинах може з,явитися тільки по скарзі сусідів.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
якщо це перепланування не стосується опорних елементів будинку.
Що стосується кухонь, то крім питання "несучі" чи "не несучі" конструкції, є ще питання чи газифікована кухня, чи ні.
Цитувати
Крім того , комісія з ЖЕК при даних обставинах може з,явитися тільки по скарзі сусідів.
Не тільки.
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю

Цитувати
Не тільки.
Добрий вечір, Юрій Васильович ! На питання в моїй темі  Ви поки не відповіли, я почекаю. По даній темі виникає питання. В яких випадках до мене без запрошення може з,явитися представник ЖЕКу та перевіряти, що я перепланував без "стуку" сусідів, чи будівельного сміття на подвіррі ? Я маю на увазі крім аварій.
Крім того , чи потрібно узгоджувати зараз перепланування , якщо це не пов,язано з газом?
« Останнє редагування: 18 Липня 2014, 21:21:29 від assia »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

1. Опрацюйте наказ № 76:  http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05
2. Не всі перепланування потрібно узгоджувати.  Опрацюйте наказ № 127:  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0582-01
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Квартира газифікована.
Фото паспорта http://nemo.pp.ua/scr/IMG_20140725_122358.jpg Те, що обведено червоним,- демонтовано. Як видно, комірка там якось позначена, але в описі її немає. До того ж від площі коридору площа комірки не віднімалась. Я так розумію можна просто зробити новий техпаспорт за 500 грн і забити.
Як я казав раніше, проектної документації на будинок немає. Є лише паспорт і поверхові плани. Тобто невідомо яка теплова потужність радіаторів повинна бути.
« Останнє редагування: 25 Липня 2014, 12:34:29 від _NemO_ »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Квартира газифікована.
Фото паспорта http://nemo.pp.ua/scr/IMG_20140725_122358.jpg Те, що обведено червоним,- демонтовано. Як видно, комірка там якось позначена, але в описі її немає. До того ж від площі коридору площа комірки не віднімалась. Я так розумію можна просто зробити новий техпаспорт за 500 грн і забити.
Як я казав раніше, проектної документації на будинок немає. Є лише паспорт і поверхові плани. Тобто невідомо яка теплова потужність радіаторів повинна бути.

На плані квартири у вас зображено (обведено червоним) перегородку і дверний блок, які відокремлюють кухню від коридору. Комірка, то певно, якась кладова, яка включається в площу коридору. Ця комірка не є суттєвою. Суттєвим є те, що після перепланування (демонтажу перегородки та дверного блоку) у вас вже не буде окремої кухні і коридору, а утворилося нове приміщення Г-подібної форми площею 5,3+3,5=8,8 кв.м. (колишні кухня+коридор). Згідно плану та перегородка не є капітальною, і в принципі ви мали право самостійно здійснити таке перепланування. Воно не повинно вважатися самочинним бо
Цитувати
Не належать до самочинного будівництва: перепланування, пов'язані зі збільшенням житлової або підсобної площі за рахунок демонтажу перегородок без порушення капітальних несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок за рахунок площ коридорів та допоміжних приміщень

Але внести змінни до технічного паспорту потрібно.
А далі є нюанс. Є технічні умови для газифікації кухонь. То ж не всі перепланування кухонь дозволяють користуватися газом в подальшому!
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Але внести змінни до технічного паспорту потрібно.
Не могли б ви описати процедуру внесення змін в моєму випадку, або де про це почитати?
А далі є нюанс. Є технічні умови для газифікації кухонь. То ж не всі перепланування кухонь дозволяють користуватися газом в подальшому!
Чим мені це світить? Які мої дії?

Завчасно дякую!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

ГАЗОСНАБЖЕНИЕ
ДБН В.2.5-20-2001
Цитувати
6.51 Для притока воздуха в помещения, где размещаются газовые приборы и отопительные аппараты с отводом продуктов сгорания в дымоход,  следует предусматривать в нижних частях дверей или стен,  выходящих в смежные  не жилые помещения,  решетку или  зазор  между дверью  и полом,  или  решетку, установленную в наружной стене помещения
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

ГАЗОСНАБЖЕНИЕ
ДБН В.2.5-20-2001
Цитувати
6.51 Для притока воздуха в помещения, где размещаются газовые приборы и отопительные аппараты с отводом продуктов сгорания в дымоход,  следует предусматривать в нижних частях дверей или стен,  выходящих в смежные  не жилые помещения,  решетку или  зазор  между дверью  и полом,  или  решетку, установленную в наружной стене помещения
Ок, такий "зазор" є між дверями і підлогою у ванну/туалет. До того ж кухня обладнана витяжкою.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Ок, такий "зазор" є між дверями і підлогою у ванну/туалет.
То не "той" зазор. То зазор для вентиляції у ванні/туалеті - напрямок руху потоку повітря = з коридору під двері ванни/туалету = з ванни/туалету у вентканал= !  Так само і для кухні = з коридору під двері кухні = з кухні у вентканал= ( вентканали різні )!
У Вас після "реконструкції"  коридор зник. Це тепер теж кухня. "Подрезы" дверей ванни/туалету працюють на потік повітря з кухні. Що вже є порушенням, з кухні повітря має видалятися через вентканал кухні.
Інше порушення - кухня не має своїх дверей з "подрезом" для притоку повітря з суміжного приміщення: - на дверях житлової кімнати це заборонено, на вхідних дверях квартири "подрез" не виконують ( як мінімум щоб не наражатися на небезпеку пограбування) ніколи. Ванна/туалет не мають джерел притоку повітя з зовні, тобто їх "подрезы" працюють не втому напрямку.
Цитувати
До того ж кухня обладнана витяжкою.
ДБН не дозволяє заміну дверей "витяжкою". До речі в газифікованих кухнях не всі витяжки дозволено.
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

То не "той" зазор. То зазор для вентиляції у ванні/туалеті - напрямок руху потоку повітря = з коридору під двері ванни/туалету = з ванни/туалету у вентканал= !  Так само і для кухні = з коридору під двері кухні = з кухні у вентканал= ( вентканали різні )!
У Вас після "реконструкції"  коридор зник. Це тепер теж кухня. "Подрезы" дверей ванни/туалету працюють на потік повітря з кухні. Що вже є порушенням, з кухні повітря має видалятися через вентканал кухні.
Інше порушення - кухня не має своїх дверей з "подрезом" для притоку повітря з суміжного приміщення: - на дверях житлової кімнати це заборонено, на вхідних дверях квартири "подрез" не виконують ( як мінімум щоб не наражатися на небезпеку пограбування) ніколи. Ванна/туалет не мають джерел притоку повітя з зовні, тобто їх "подрезы" працюють не втому напрямку.
А звідки повітря бралося в коридорі, до демонтажу дверей в кухню? Коридор межує з приміщенням ванна+туалет ( у якого свій вент канал), з кухнею (у якої свій вент канал) і з кімнатою (більше приміщень немає).
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email