'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП "Керуюча компанія..." подала позов після скасування судового наказу  (Прочитано 129602 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ще подумав про таке -
В рішенні суду першої інстанції по цій справі, в мотивувальній частині вказано -
Цитувати
До початку розгляду справи по суті ОСОБА_1 заявив зустрічні вимоги, якими просив:

-Зобов'язати ЖЕД-901 здійснити помісячний перерахунок за період з 01.04.2010 по 31.10.2012 за послуги з утримання будинку і прибудинкової території відповідно до розпорядження КМДА №748 від 19.05.2000 «Про встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинковий територій»;

-Зобов'язати ЖЕД-901, ПАТ «Київенерго» здійснити по його квартирі помісячний перерахунок за період з 01 квітня 2010 по 31 жовтня 2012 року за послуги централізованого опалення - відповідно до розпорядження КМДА №1907 від 14.10.2003, яким внесені зміни до розпорядження КМДА №1245 від 20.06.2002 «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення»;

-Зобов'язати ЖЕД-901, ПАТ «Київенерго», ПАТ «АК «Київводоканал» здійснити помісячний перерахунок за період з 01.04.2010 по 31.10.2012 за послуги централізованого водопостачання гарячої води і водовідведення, централізованого водопостачання холодної води і водовідведення відповідно до розпорядження КМДА №1907 від 14.10.2003, яким внесені зміни до розпорядження КМДА №1245 від 20.06.2002 «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення»;

-Зобов'язати ДЕЖ-901 надати довідку про стан розрахунків на 01.11.2012 за послуги з утримання будинку і прибудинкової території, централізованого опалення, централізованого водопостачання гарячої води і водовідведення, централізованого водопостачання холодної води і водовідведення з урахуванням проведених перерахунків.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76076623

І цим вимогам суд відмовив.
А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

І ще - Ви в курсі, що за статистикою, у Вас є шанс позитивного по відношенню до Вас рішення ~ 1: 100 ? Це менше, ніж шанс виграти в Україні справу про перерахунок по ЖКП.
Знаю.
Приблизно така ж статистика була і в вищих спеціалізованих судах України.
То що, не подавати скарги до ВС?
Наскільки мені відомо, поки що шанси позитивних рішень по справам з перерахунку по ЖКП знаходяться в діапазоні від 1:1 до 1:2.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Я от думаю над таким питанням - чи не є протиріччя між ст. 632 ЦК http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15 - "Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається", та висновку в постанові ВС від 04 червня 2018 р.  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659714 , який зазначив, що - "позивачу нараховувалась плата за комунальні послуги по тарифам, які були визнані недійсними, а тому останній має право на здійснення перерахунку нарахованих платежів"...
Немає, бо Ви не домовлялись з виконавцем ЖКП що до тарифів. Це не індивідуальне питання кожного окремого договору.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Не буде, бо ДЕЖ-901 - не юридична особа. Це все одно, що подавати в суд на перерахунок по ЖКП на окремих працівників виконавця ЖКП.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Не буде, бо ДЕЖ-901 - не юридична особа. Це все одно, що подавати в суд на перерахунок по ЖКП на окремих працівників виконавця ЖКП.
Я теж такої думки.
Але тоді навіщо Ви мені радили в КАС заявити про залищення мого зустрічного позову без розгляду?
Адже мій позов, судячи з мотивувальної частини рішення суду першої інстанції, було подано до неналежного відповідача.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Я от думаю над таким питанням - чи не є протиріччя між ст. 632 ЦК http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15 - "Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається", та висновку в постанові ВС від 04 червня 2018 р.  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659714 , який зазначив, що - "позивачу нараховувалась плата за комунальні послуги по тарифам, які були визнані недійсними, а тому останній має право на здійснення перерахунку нарахованих платежів"...
Немає, бо Ви не домовлялись з виконавцем ЖКП що до тарифів. Це не індивідуальне питання кожного окремого договору.
Я то не домовлявся взагалі ні про що з виконавцями ЖКП.
Доречі, як виявилось і виконавці то на конкурсній основі не визначались за спірний період.
Але ж суд вважає, що у мене виникли фактичні договірні відносини з виконавцем, правда суд не вказує ні хто був виконавцем, і не вказує особливих умов договору(ціну), що начебто фактично склалися.
То може суд вважає, що і ціна фактично склалась та, що була в нечинних тепер РКМДА?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Не буде, бо ДЕЖ-901 - не юридична особа. Це все одно, що подавати в суд на перерахунок по ЖКП на окремих працівників виконавця ЖКП.
Я теж такої думки.
Але тоді навіщо Ви мені радили в КАС заявити про залищення мого зустрічного позову без розгляду?
Адже мій позов, судячи з мотивувальної частини рішення суду першої інстанції, було подано до неналежного відповідача.
По-перше, це порада Юрія Васильовича, з якою я погодився. По-друге, я ж не суд і не знаю, яке саме буде формулювання у рішенні, яке вступить у законну силу. Тому така заява - просто запобіжник - що тут не зрозуміло?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ще подумав про таке -
А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Так.Буде.
За первісним позовом Позивач - КП Керуюча компанія - Відовідач - Особа 1.
Подати зустрічний позов Особа 1 могла тільки до КП Керуюча компанія, а ніяк не до ЖЕД - 901. Сторонами по сраві є КП Керуюча компанія та Особа 1 (співвідовідачів до уваги не берем).
Цитувати
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва» та відмови у задоволенні зустрічного позову виходячи з наступного.
До кого зустрічний позов? До КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва»... Та до долучених співвідповідачів.
Цитувати
Враховуючи викладене, немає підстав для задоволення зустрічних позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання Відповідачів за його позовом здійснити щомісячний перерахунок платежів за період з 01 квітня 2010 року по 31 жовтня 2012 року включно за послуги утримання будинку і прибудинкової території, відповідно до розпорядження КМДА №748 від 19 травня 2000р. «Про встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в м. Києві»; за послуги центрального опалення і центрального водопостачання холодної води і водовідведення, відповідно до розпорядження КМДА №1907 від 14 жовтня 2003р., яким внесені зміни і доповнення до розпорядження КМДА №1245 від 20 червня 2002р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення».
Цитувати
У задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва», Комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр», Публічного акціонерного товариства «Київенерго», Приватного акціонерного товариства АК «Київводоканал», про зобов'язання здійснити перерахунок заборгованості відмовити.
Ви тепер не можете вимагати перерахунку за період  з 01 квітня 2010 по 31 жовтня 2012 року ні від Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду, ні від Публічного акціонерного товариства «Київенерго», ні від Приватного акціонерного товариства АК «Київводоканал», ні від Комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр».
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Смішно. До чого тут взагалі доступ до суду?  :o Хто Вам його обмежував?
Я маю на увазі - якщо ВС відмовить у розгляді касаційної скарги.
Хіба це не обмеження доступу до суду касаційної інстанції?
Якщо ВС відмовить у відкритті касаційного провадження на підставі того, що рішення апсудів по таким справам не підлягають касаційному оскарженню, то це не буде обмеженням доступу до правосуддя. "Правосуддя" Ви вже отримали. Рішення КАС виявиться остаточним ...  Після  нього відкривається доступ до ЄСПЛ. (Україна не єдина країна, де апеляційна інстанція є кінцевою...)
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ще подумав про таке -
А якщо я подам позов про перерахунок з вимогою здійснити перерахунок не до ДЕЖ-901, "Київенерго", "Київводоканал", КП ГІОЦ, а буду вимагати здіснити перерахунок від КП Керуючої компанії, то це буде вважатись позов до того самого відповідача з тих самих підстав?
Так.Буде.
За первісним позовом Позивач - КП Керуюча компанія - Відовідач - Особа 1.
Подати зустрічний позов Особа 1 могла тільки до КП Керуюча компанія, а ніяк не до ЖЕД - 901. Сторонами по сраві є КП Керуюча компанія та Особа 1 (співвідовідачів до уваги не берем).
Тоді виходить, що я зустрічний позов правильно подав до належних відповідачів.
І навіщо тоді мені було від нього відмовлятись на стадії КАС?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Позов Ви подали правильно. А позовні вимоги сформулювали неправильно...
Якщо б суд Ваш позов задовільнив і зобов'язав відповідача - КП  здійснити Вам перерахунок, то КП оскаржило б рішення на тій підставі, що не було таких позовних вимог щодо КП... Вірогідність скасування такого рішення близька до 100%.
Якщо б суд Ваш позов задовільнив і зобов'язав ЖЕД-901  здійснити Вам перерахунок, то КП усішно б ігнорувало це рішення.
Бо КП "не при делах", а ЖЕД - 901 не юрособа...   
Можливо все це  б  Вас і не турбувало б, якщо б вимоги КП не було б задоволено в якісь частині... Але ж ризик не був того вартий. Отримати рішення про часткове задоволення вимог КП було можливо (якби не упередженність суду) і без зустрічного позову... Тобто Ви через відмову нічого б не втрачали,  проте залишався б шанс на окремий позов про перерахунок...
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Позов Ви подали правильно. А позовні вимоги сформулювали неправильно...
Якщо б суд Ваш позов задовільнив і зобов'язав відповідача - КП  здійснити Вам перерахунок, то КП оскаржило б рішення на тій підставі, що не було таких позовних вимог щодо КП... Вірогідність скасування такого рішення близька до 100%.
Якщо б суд Ваш позов задовільнив і зобов'язав ЖЕД-901  здійснити Вам перерахунок, то КП усішно б ігнорувало це рішення.
Так мене таке рішення суду(зобов"язати ЖЕД - 901 здіснити перерахунок) цілком би задовольнило.
Чому?
Та тому, що я ж за послуги взалі нічого не сплачував з 2007 р., то нехай собі КП ігнорувало б таке рішення суду, а я б продовжував ігнорувати борг.
КП не мало б що пред"явити до виконавчої служби, для стягення боргу.
Хіба не так?
І ще таке - ніде в рішенні суду першої інстанції(та імовірно що і в рішенні КАС, яке буде складено днів через 3-5) не має згадки про те, що мені відмовили в зустрічному позові на підставі того, що я вказав не належного відповідача.
Підстава відмови тільки одна - ст.632 ЦК, неможливість зміни ціни в договорі, після його виконання.
І якщо я буду подавати новий позов про перерахунок за інший період, то загроза відмови на цій же самій підставі буде мені постіно загрожувати не залежно від того, відкликав би я свій зустрічний позов перед початком розгляду в КАС, чи не відкликав.
Чи не так?
« Останнє редагування: 08 Грудня 2018, 15:58:59 від stepan »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Підстава відмови тільки одна - ст.632 ЦК, неможливість зміни ціни в договорі, після його виконання.
І якщо я буду подавати новий позов про перерахунок за інший період, то загроза відмови на цій же самій підставі буде мені постіно загрожувати не залежно від того, відкликав би я свій зустрічний позов перед початком розгляду в КАС, чи не відкликав.
Чи не так?
Тарифи за ЖКП не є результатом договору між виконавцем ЖКП та їх споживачем, навіть якщо б Ви укладали такий договір. У Вас і у виконавця ЖКП просто немає таких прав - домовлятись про тарифи за ЖКП. Тому така підстава для відмови у задоволенні позовних вимог є маніпуляція з боку суду та ігнорування ПВС від 4 червня 2018 року.

І ще. Ви посилались на п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 16 та ч. 2 ст. 393 ЦК України, як на підставу для перерахунку за ЖКП?
« Останнє редагування: 08 Грудня 2018, 18:33:30 від Олександр_2015 »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

І ще. Ви посилались на п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 16 та ч. 2 ст. 393 ЦК України, як на підставу для перерахунку за ЖКП?
На ст. 16ЦК посилався, а на ст. 393ЦК - ні.
А який правовий акт видала влада, що порушило мої майнові права?
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Підстава відмови тільки одна - ст.632 ЦК, неможливість зміни ціни в договорі, після його виконання.
І якщо я буду подавати новий позов про перерахунок за інший період, то загроза відмови на цій же самій підставі буде мені постіно загрожувати не залежно від того, відкликав би я свій зустрічний позов перед початком розгляду в КАС, чи не відкликав.
Чи не так?
Тарифи за ЖКП не є результатом договору між виконавцем ЖКП та їх споживачем, навіть якщо б Ви укладали такий договір. У Вас і у виконавця ЖКП просто немає таких прав - домовлятись про тарифи за ЖКП.
А суди України мають іншу думку з цього питання, і інші власні переконання.
І що Ви з цим зробите?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email