'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП "Керуюча компанія..." подала позов після скасування судового наказу  (Прочитано 130328 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

А чи можна подати позов до суду(з корисним результатом для цієї справи) про встановлення юридичного факту про те, що перерахунок за ЖКП на підставі нечинних РКМДА - не є зміною ціни у договорі?
ЦПК:
Цитувати
Стаття 315. Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення
4. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
А от у книжці пана Луспеника Д.Д за 2008 р.(який здається згадувався "не злим, тихим словом" на форумі) є цікава як на мене думка, згідно з якою гіпотетичний позов про встановлення юридичного факту про те, що я запитував - не є спіром про право, а відтак(знов на мою думку) і суд не має залишити таку заяву без розгляду -
(click to show/hide)
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А чи можна подати позов до суду(з корисним результатом для цієї справи) про встановлення юридичного факту про те, що перерахунок за ЖКП на підставі нечинних РКМДА - не є зміною ціни у договорі?
ЦПК:
Цитувати
Стаття 315. Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення
4. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

А от у книжці пана Луспеника Д.Д за 2008 р.(який здається згадувався "не злим, тихим словом" на форумі) є цікава як на мене думка, згідно з якою гіпотетичний позов про встановлення юридичного факту про те, що я запитував - не є спіром про право, а відтак(знов на мою думку) і суд не має залишити таку заяву без розгляду -
(click to show/hide)
Вам же Перо пояснив вже:
Цитувати
Я вже писав, що ст. 632 ЦК не застосовується до правовідносин, якщо немає договору. "Фактичні договірні відносини" -це штучно вигадана правова конструкція, повторювана невігласами у мантіях з одного рішення в інше. Бо договір є укладеним лише за досягнення згоди щодо його істотних умов і тлумачення відповідно до Типових договорів (ст. ст. 637, 638 ЦК). А однією з істотних умов договору ЖКП є ціна/тариф (ст. 26 ЗУ "Про ЖКП"), згоди щодо якого між Вами та КП КК не досягалося. Також судом не встановлено -а за якою саме ціною/тарифом "договір" було "виконане" упродовж спірного періоду, бо сторони справи не можуть цю ціну/тариф визначати самостійно (ч. 1 ст. 632 ЦК), а правовим висновком ВС є застосування ціни/тарифу до 01.12.2006 р., що проігноровано КАС. Але цю позицію слід детально пояснювати і доказувати суддям (особливо колишнім обласним в КАС), а не пускати справу на самоплив.
, а Ви знов "за рибу гроші" ©.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

А чи можна подати позов до суду(з корисним результатом для цієї справи) про встановлення юридичного факту про те, що перерахунок за ЖКП на підставі нечинних РКМДА - не є зміною ціни у договорі?
ЦПК:
Цитувати
Стаття 315. Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення
4. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.


А от у книжці пана Луспеника Д.Д за 2008 р.(який здається згадувався "не злим, тихим словом" на форумі) є цікава як на мене думка, згідно з якою гіпотетичний позов про встановлення юридичного факту про те, що я запитував - не є спіром про право, а відтак(знов на мою думку) і суд не має залишити таку заяву без розгляду -
(click to show/hide)
Вам же Перо пояснив вже:
Цитувати
Я вже писав, що ст. 632 ЦК не застосовується до правовідносин, якщо немає договору. "Фактичні договірні відносини" -це штучно вигадана правова конструкція, повторювана невігласами у мантіях з одного рішення в інше. Бо договір є укладеним лише за досягнення згоди щодо його істотних умов і тлумачення відповідно до Типових договорів (ст. ст. 637, 638 ЦК). А однією з істотних умов договору ЖКП є ціна/тариф (ст. 26 ЗУ "Про ЖКП"), згоди щодо якого між Вами та КП КК не досягалося. Також судом не встановлено -а за якою саме ціною/тарифом "договір" було "виконане" упродовж спірного періоду, бо сторони справи не можуть цю ціну/тариф визначати самостійно (ч. 1 ст. 632 ЦК), а правовим висновком ВС є застосування ціни/тарифу до 01.12.2006 р., що проігноровано КАС. Але цю позицію слід детально пояснювати і доказувати суддям (особливо колишнім обласним в КАС), а не пускати справу на самоплив.
, а Ви знов "за рибу гроші" ©.
Справа в тому, що дещо з того, що Перо мені пояснив є в моїй апеляційній скарзі, і навіть є посилання на те саме рішення ВС   http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659714 , зокрема -
(click to show/hide)
Але КАС не звернув уваги на цей пункт моєї скарги.Тому то я і кажу, що не погано б мати рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, тобто, що пререрахунок за ЖКП не є зміною ціни в договорі.
А Ваші сусіди в їх апеляційній скарзі спростовували посилання суду на ст. 632 ЦК?
(click to show/hide)
« Останнє редагування: 16 Грудня 2018, 17:29:30 від stepan »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Справа в тому, що дещо з того, що Перо мені пояснив є в моїй апеляційній скарзі, і навіть є посилання на те саме рішення ВС   http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659714 , зокрема -
(click to show/hide)
Але КАС не звернув уваги на цей пункт моєї скарги.Тому то я і кажу, що не погано б мати рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, тобто, що пререрахунок за ЖКП не є зміною ціни в договорі.
А Ваші сусіди в їх апеляційній скарзі спростовували посилання суду на ст. 632 ЦК?
(click to show/hide)
Про перерахунок ВС вже видав не одну постанову, але КАС-у ВС мабуть не указ  >:( І ч. 1 ст. 632 ЦК чітко вказує на те, що відсилання до "зміни ціни у договорі" є або правовим невіглаством або свідомою маніпуляцією:
Цитувати
У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
А дві ПВС кажуть, що у цьому випадку треба робити перерахунок по тарифам до грудня 2006 року. Тобто з боку судів першої ланки та КАС це брутальне та нахабне свавілля  >:(
Ось що було в апеляційній скарзі сусідів:
(click to show/hide)
« Останнє редагування: 17 Грудня 2018, 01:44:32 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

згідно з якою гіпотетичний позов про встановлення юридичного факту про те, що я запитував - не є спіром спором про право, а відтак(знов на мою думку) і суд не має залишити таку заяву без розгляду -
Спором про право буде Ваша вимога перерахунку та відмова КП робити перерахунок.
Цитувати
2013.06.19 ВСУ: Про практику про встановлення юридичних фактів
2. Встановлення факту не пов’язується з подальшим вирішенням спору про право.
Якщо під час розгляду справи про встановлення факту заінтересованими особами буде заявлений спір про право або суд сам дійде висновку, що у цій справі встановлення факту пов’язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює цим особам, що вони вправі подати позов на загальних підставах
http://www.krapka.org.ua/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B2%D1%81%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/

Цитувати
Коментована норма передбачає встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав лише фізичних осіб, а не будь-яких суб'єктів. Тому заяви про встановлення фактів, що стосуються прав юридичних осіб, суду не підвідомчі і можуть розглядатися в порядку позовного провадження.
http://uazakon.ru/gpk/256/default.htm

ППВСУ № 5:
Цитувати
1. Звернути  увагу судів на те,  що відповідно до статей 255, 271 Цивільного Процесуального Кодексу  України  (ЦПК)  (  1501-06, 1502-06, 1503-06,   1504-06   )  в  порядку  окремого  провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:
- встановлення  факту  не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
3. Вирішуючи питання  про  прийняття  заяв  про  встановлення фактів,  що мають юридичне значення,  судам необхідно враховувати…
…У тому   разі,   коли   буде   виявлено,   що   встановлення підвідомчого судові факту пов'язане з вирішенням спору про  право, суд   відмовляє   в   прийнятті   заяви  до  розгляду  в  окремому провадженні, а якщо це буде виявлено  під  час  розгляду  справи, залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам,  що вони мають право подати позов на загальних підставах.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму  Верховного Суду України  N 15 ( v0015700-98 ) від 25.05.98 )
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0005700-95
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Спором про право буде Ваша вимога перерахунку та відмова КП робити перерахунок.
Тепер вже я не зрозумів. Наприклад, позовна вимога про перерахунок:
Цитувати
Спонукати Відокремлений структурний підрозділ «Батиївський»
Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового
фонду» (код ЄДРПОУ 35848119), Комунальне підприємство «Дирекція з управління та
обслуговування житлового фонду» (код ЄДРПОУ 35756919), Комунальне підприємство
«Батиївське» (код ЄДРПОУ 35756966) здійснити на підставі чинних, відповідно до
законодавства України, нормативних актів помісячний перерахунок квартирної оплати
та плати за комунальні послуги, за період часу з 01 грудня 2006 р. по 31 травня 2011 р.
по квартирі № XX будинку № XX по XXXX у м. Києві (особовий рахунок XXXXXX),
мешканцем якої є Устінов Євген Аркадійович (ідентифікаційний номер XXXXXXXXXX);
https://gro-za.org/forum/index.php?topic=8212.msg42574#msg42574
https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9592.msg56083#msg56083
Цитувати
Зобов'язати Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва» (ідентифікаційний номер у ЄДРПОУ 35756919), Комунальне підприємство «Батиївське» (ідентифікаційний номер у ЄДРПОУ 35756966) здійснити по квартирі АДРЕСА_1 (особовий рахунок НОМЕР_1) помісячний перерахунок за період часу з 01 квітня 2008 р. по 30 червня 2014 р. за послугу утримання будинку і прибудинкової території відповідно до розпорядження КМДА № 748 від 19.05.2000 р. «Про встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в м. Києві».

Зобов'язати Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва» (ідентифікаційний номер у ЄДРПОУ 35756919), Комунальне підприємство «Батиївське» (ідентифікаційний номер у ЄДРПОУ 35756966) здійснити по квартирі АДРЕСА_1 (особовий рахунок НОМЕР_1) помісячний перерахунок за період часу з 01 квітня 2008 р. по 30 червня 2014 р. за послуги централізованого опалення, централізованого постачання холодної води і водовідведення відповідно до розпорядження КМДА № 1907 від 14.10.2003 р., яким внесені зміни і доповнення до розпорядження КМДА № 1245 від 20.06.2002 р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення».
http://reyestr.court.gov.ua/Review/58594150

, або у цій справі про перерахунок:
Цитувати
Рішення Голосіївського  районного суду м. Києва від 30 травня 2016 року скасувати в частині зобов'язання Товариства з  обмеженою відповідальністю «Новобудова» здійснити по квартирі АДРЕСА_1 помісячний перерахунок за період часу з липня 2008 року по травень 2011 року за послуги з утримання будинку та прибудинкової території відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації № 748 від 19.05.2000 року за послуги з  централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води і водовідведення, централізованого постачання холодної води і водовідведення відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації № 1907 від 14.10.2003 року.
https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9801.msg58613#msg58613
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64831391

, або у цій справі про перерахунок:
Цитувати
Зобов`язати Комунальне підприємство «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі м. Києва» здійснити перерахунок вартості наданих за адресою: АДРЕСА_4, послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, централізованого постачання холодної води і водовідведення холодної та гарячої води за період з 01 грудня 2006 року по 01 липня 2014 року за тарифами, затвердженими Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20 червня 2002 року № 1245 (зареєстроване у Київському міському управлінні юстиції 21 червня 2002 року № 46/429), в редакції Розпорядження КМДА від 14 жовтня 2003 року № 1907 (зареєстроване у Київському міському управлінні юстиції 30 жовтня 2003р. № 72/558).

Зобов`язати Комунальне підприємство «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду в Святошинському районі м. Києва» здійснити перерахунок вартості наданих за адресою: АДРЕСА_4, послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з 01 грудня 2006 року по 03 червень 2015 року за тарифами, затвердженими Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 травня 2000 року № 748 (зареєстроване у Київському міському управлінні юстиції 19 травня 2000 року № 46/429), в редакції Розпорядження КМДА від 28 серпня 2002 року № 1678 (зареєстроване у Київському міському управлінні юстиції 02 вересня 2002 року № 67/450).
http://reyestr.court.gov.ua/Review/70068197
http://gro-za.org/forum/index.php/topic,9908.0.html

, або у цій справі про перерахунок:
Цитувати
Зобов'язати Житлово-будівельний кооператив «Металіст» здійснити по квартирі АДРЕСА_1  помісячний перерахунок за період часу з 01 грудня 2006 року по 30 червня 2014 року за послугу утримання будинку і прибудинкової території відповідно до розпорядження КМДА №748 від 19.05.2000 року «Про встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в м. Києві».

Зобов'язати Житлово-будівельний кооператив «Металіст» здійснити по квартирі АДРЕСА_1  помісячний перерахунок за період часу з 01 грудня 2006 р. по 30 червня 2014 р. за послуги централізованого опалення, централізованого постачання холодної води і водовідведення відповідно до розпорядження КМДА № 1907 від 14.10.2003 р., яким внесені зміни і доповнення до розпорядження КМДА № 1245 від 20.06.2002 р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення».http://reyestr.court.gov.ua/Review/78345001
- вимога про перерахунок є спір про право?  :o
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

ППВСУ № 5:
Цитувати
1. Звернути  увагу судів на те,  що відповідно до статей 255, 271 Цивільного Процесуального Кодексу  України  (ЦПК)  (  1501-06, 1502-06, 1503-06,   1504-06   )  в  порядку  окремого  провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:
- встановлення  факту  не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
3. Вирішуючи питання  про  прийняття  заяв  про  встановлення фактів,  що мають юридичне значення,  судам необхідно враховувати…
…У тому   разі,   коли   буде   виявлено,   що   встановлення підвідомчого судові факту пов'язане з вирішенням спору про  право, суд   відмовляє   в   прийнятті   заяви  до  розгляду  в  окремому провадженні, а якщо це буде виявлено  під  час  розгляду  справи, залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам,  що вони мають право подати позов на загальних підставах.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму  Верховного Суду України  N 15 ( v0015700-98 ) від 25.05.98 )
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0005700-95
Дякую за пояснення!
Але я знову не зовсім згоден з такою так би мовити доказовою базою.
Ось Вам приклад - припустимо я подаю позов про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме з питанням про перерахунок(який я просив здіснити КП в цій справі, яка вже вирішена в КАС, і рішення вступило в законну силу) з питанням "Чи є перерахунок заборгованості, нарахованої за нечинними тарифами, по тарифам які були чинні останніми до введення тарифів, які потім були скасованими рішеннями судів - зміною ціни в договорі, яка заборонена ст. 632 ЦК, чи ні?"
Спору про право нема, і не буде надалі з цих самих підстав бо спір вже вирішено, а тому суд не має підстав залишати позов без розгляду.
І якщо я отримаю рішення суду про те, що перерахунок не є зміною ціни в договорі, то я використаю це рішення в наступний раз, або коли до мене подасть новий позов КП, або коли я сам подам позов про перерахунок за інший період, та за іншою сумою перерахунку.
Якщо я зробив свій контррозрахунок боргу, в якому використав останні чинні тарифи, і подаю до суду цей контррозрахунок, то в цьому розрахунку я змінив ціну в договорі, чи ні?
Якщо не змінив(а на підтвердження цього у мене є майбутнє гіпотетичне рішення суду, про те, що перерахунок не є зміною ціни в договорі) то як може вважатись зміною ціни в договорі те, якщо цей контрозрахунок застосує КП  для перерахунку мого боргу, у разі якщо суд зобов"яже КП зробити перерахунок мого боргу на підставі наданого мною до суду перерахунку?
« Останнє редагування: 17 Грудня 2018, 14:24:30 від stepan »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
2013.06.19 ВСУ: Про практику про встановлення юридичних фактів
2. Встановлення факту не пов’язується з подальшим вирішенням спору про право.
Якщо під час розгляду справи про встановлення факту заінтересованими особами буде заявлений спір про право або суд сам дійде висновку, що у цій справі встановлення факту пов’язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює цим особам, що вони вправі подати позов на загальних підставах
http://www.krapka.org.ua/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B2%D1%81%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/
Я не збираюсь заявляти спір про право під час розгляду справи про встановлення факту, що має юридичне значення, а тому у суду не буде підстав залишати позов без розгляду.
А також цікаво знати, як суд зможе сам дійти висновку, що у цій справі встановлення факту пов"язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, якщо я буду обгрунтовувати питання встановлення факту у моїй справі, що вже вирішена судом?
І взагалі не зрозуміло - чому законодавець так обмежує право громадянина встановлювати в суді факти, що мають юридичне значення?
Яку небезпеку законодавець бачить в цьому?
Якщо надані до суду докази підтверджують, що перерахунок не є зміною ціни в договорі, то яким чином таке гіпотетичне рішення суду, яке це підтвердить, може якось порушити права інших осіб, наприклад юридичних?
Це все одно, якщо громадянин подасть заяву до КСУ з метою розтлумачити його права, що закріплені в якійсь ст. Конституції України, і таке рішення КСУ може призвести до того, що громадянин в подальшому подасть позов до суду проти якоїсь юридичної особи про спір про право, то що КСУ на підставі майбутнього можливого спору про право повинен відмовити громадянину в розгляді його заяви?
Це ж абсурд...
« Останнє редагування: 17 Грудня 2018, 15:45:03 від stepan »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тепер вже я не зрозумів. Наприклад, позовна вимога про перерахунок:
Якби КП виконало перерахунок за заявою споживача добровільно, то спору про право і не було б
Цитувати
Оскільки спір про право не належить ані до правопорушення, ані до охоронного правовідношення, обґрунтованою видається позиція Ю. В.  Білоусова, який зазначає, що спір про право характеризує такий стан правовідносин, коли між сторонами існують певні розбіжності з приводу наявності, змісту та обсягу прав та обов’язків, здійснення яких є неможливим без судового втручання.  Джерело: Цивільний процес: навч. посібн. / А. В. Андрушко, Ю. В. Білоусов, Р. О. Стефанчук та ін.; за ред. Ю. В. Білоусова. — K., 2005. — С. 47.
Цитувати
Аналогічної думки дотримується і М. М.  Нєнашев, згідно з якою спір про право є «об’єктивно виражене протиріччя волевиявлень двох сторін, яке складається з вимоги юридичного характеру однієї сторони (адресант), якій протистоїть правове положення іншої сторони (адресата), що перешкоджає фактичному задоволенню цієї вимоги».  Джерело: Ненашев М.М. Зазнач. праця. — С. 9—10.
« Останнє редагування: 17 Грудня 2018, 16:43:28 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Я не збираюсь заявляти спір про право під час розгляду справи про встановлення факту, що має юридичне значення, а тому у суду не буде підстав залишати позов без розгляду.
Про це заявить КП. 
Цитувати
Стаття 294. Порядок розгляду справ окремого провадження
4. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

А також цікаво знати, як суд зможе сам дійти висновку, що у цій справі встановлення факту пов"язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, якщо я буду обгрунтовувати питання встановлення факту у моїй справі, що вже вирішена судом?
Див. вище...
Якщо надані до суду докази підтверджують, що перерахунок не є зміною ціни в договорі,
Які докази?
Це все одно, якщо громадянин подасть заяву до КСУ з метою розтлумачити його права, що закріплені в якійсь ст. Конституції України, і таке рішення КСУ може призвести до того, що громадянин в подальшому подасть позов до суду проти якоїсь юридичної особи про спір про право, то що КСУ на підставі майбутнього можливого спору про право повинен відмовити громадянину в розгляді його заяви?
Це ж абсурд...
КСУ тлумачить права громадянина за його заявою? Я щось пропустив?
На мою думку, Ваші наміри і можуть бути визнані як намагання отримати роз'яснення норм законодавства, а не встановлення юридичного факту...
Головне
Цитувати
    Коментована норма передбачає встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав лише фізичних осіб, а не будь-яких суб'єктів. Тому заяви про встановлення фактів, що стосуються прав юридичних осіб, суду не підвідомчі і можуть розглядатися в порядку позовного провадження.
http://uazakon.ru/gpk/256/default.htm
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Якщо надані до суду докази підтверджують, що перерахунок не є зміною ціни в договорі,
Які докази?
Докази надавав Перо в цій гілці, коли пояснював мені чому перерахунок не є зміною ціни в договорі.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
Стаття 294. Порядок розгляду справ окремого провадження
4. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
А які крім мене можуть бути зацікавлені особи в провадженні про визнання факту, що має юридичне значення, в питанні що перерахунок не є зміною ціни в договорі?
Ніхто крім мене навіть не дізнається, що таке провадження розглядає суд.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Докази надавав Перо в цій гілці, коли пояснював мені чому перерахунок не є зміною ціни в договорі.
Вкажіть номер посту.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Це все одно, якщо громадянин подасть заяву до КСУ з метою розтлумачити його права, що закріплені в якійсь ст. Конституції України, і таке рішення КСУ може призвести до того, що громадянин в подальшому подасть позов до суду проти якоїсь юридичної особи про спір про право, то що КСУ на підставі майбутнього можливого спору про право повинен відмовити громадянину в розгляді його заяви?
Це ж абсурд...
КСУ тлумачить права громадянина за його заявою? Я щось пропустив?
Якщо громадянин подасть конституційну скаргу, в результаті розгляду якої може статись так, що КСУ вирішить, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України(його окремі положення) суперечать Конституції України, і це в подальшому громадянин може використати для подання позову проти юридичної особи, про вирішення спору про право, то що, на цій підставі КСУ повинен залишити скаргу громадянина без розгляду?(по аналогії з окремим провадженням)
Цитувати
Стаття 56. Суб’єкт права на конституційну скаргу
1. Суб’єктом права на конституційну скаргу є особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції України.
До суб’єктів права на конституційну скаргу не належать юридичні особи публічного права.
2. Конституційну скаргу фізична особа підписує особисто.
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-19
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

А які крім мене можуть бути зацікавлені особи в провадженні про визнання факту, що має юридичне значення, в питанні що перерахунок не є зміною ціни в договорі?
Ніхто крім мене навіть не дізнається, що таке провадження розглядає суд.
Мова ж буде не про абстрактний договір. У договору є і інша сторона.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email