'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП "Керуюча компанія..." подала позов після скасування судового наказу  (Прочитано 130212 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

На сайті ВС з"явилась нова інформація стосовно цієї справи - "Відзив на касаційну скаргу передано судді 23.04.19 р."
Цікаво - а я можу ознайомитись з цим "Відзивом"?

Мені з ВССУ і ВС завжди мейлом надсилали скани заперечень (відзивів), якщо подати електронний запит.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

На сайті ВС з"явилась нова інформація стосовно цієї справи - "Відзив на касаційну скаргу передано судді 23.04.19 р."
Цікаво - а я можу ознайомитись з цим "Відзивом"?

Мені з ВССУ і ВС завжди мейлом надсилали скани заперечень (відзивів), якщо подати електронний запит.
Вчора вже отримав поштою "Відзив" від КП ГІОЦ, а від КП "Керуючої ..." щось нема відзиву, мабуть їм вже не цікаво...
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

З"явилась в реєстрі ухвала ВС по цій справі http://reyestr.court.gov.ua/Review/81552678 що до подовження строку на подання відзиву "Позивачем" на касаційну скаргу.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

З"явилась в реєстрі ухвала ВС по цій справі від 08.12.2020 р.  https://reyestr.court.gov.ua/Review/93404996
Цитувати
(click to show/hide)
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Верховний Суд 17.02.21р. прийняв постанову  https://reyestr.court.gov.ua/Review/95067194  по цій справі.
(click to show/hide)
Наскільки я зрозумів з постанови ВС, позивач за первинним позовом пропустив строк позовної давності з серпня 2010 р. по серпень 2012 р. (позов був за період з квітня 2010 р. по жовтень 2012 р.), і він має право на стягнення заборгованості тільки за період з вересня 2012 р. по жовтень 2012 р. і суд апеляційної інстанції має зобов"язати позивача здіснити перерахунок заборгованості, за останніми чинними тарифами по ЖКП на той час.
Але я нажаль сплатив всю суму заборгованості, за рішенням суду першої інстанції, після того, як я програв у суді апеляційної інстанції.
Але, оскільки постанова АСК скасована, і рішення суду першої інстанції тепер має вважатись таким, що не вступило в законну силу, то чи маю я право зараз, не чекаючи повторного розгляду справи в АСК - вимагати від позивача повернення коштів, сплачених мною на підставі рішення суду першої інстанції?
А також питання - чи маю я право вимагати від позивача сплату ним мені інфляційних за період з 2018 р. по 2021р.?
« Останнє редагування: 08 Березня 2021, 23:00:10 від stepan »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

По позовній давності апеляційний  суд повинен рішення переглянути.  Але  тоді вже позивач може подати касаційну скаргу з клопотанням про відступ від висновку ВС...
По перерахунку. Апеляційний  суд повинен рішення переглянути і розібратися зі скасованими РКМДА. Чомусь (чому?) у справі не було по цьому питанню достатньо матеріалів, а то б ВС сам все вирішв.
По Вашій сплаті  "боргу"
Цитувати
Стаття 267. Наслідки спливу позовної давності
1. Особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

По позовній давності апеляційний  суд повинен рішення переглянути.  Але  тоді вже позивач може подати касаційну скаргу з клопотанням про відступ від висновку ВС...
Відкриття касаційного провадження, та відступ від висновку ВС по малозначній справі? Хіба таке можливо?
« Останнє редагування: 09 Березня 2021, 01:04:46 від stepan »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

По Вашій сплаті  "боргу"
Цитувати
Стаття 267. Наслідки спливу позовної давності
1. Особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності.
Не зовсім зрозуміло...Мене суд, рішенням, яке вступило в законну силу, змусив виконати "зобов"язання", яке я оскаржив в касаційному порядку. Причому я виконував "зобов"язання" в ситуації, в якій суди першої, та апеляційної інстанції не вважали, що позивач за первинним позовом пропустив строк позовної давності. А тому, мені не зрозуміло, як в даному випадку можна посилатись на ст.267, в якій йдеться про виконання зобов"язання після спливу позовної давності?
До речі, якщо я звернусь до позивача з вимогою повернути надмірно сплачені кошти (або з вимогою здіснити перерахунок, бо я і зараз маю борг перед позивачем, ще більший, ніж у 2012 р.) до початку другого розгляду справи в Київському апеляційному суді (КАС), то строк позовної давності судом, позивачем за первинним позовом, буде вважатись пропущенним відповідачем за первинним позовом, тобто мною (а також зустрічним позивачем за первинним позовом, та можливо новим позивачем, з вимогою про повернення надмірно сплаченого зобов"язання, яке помилково схвалили суди першої та апеляційної інстанції), чи ні, у разі нового спору в суді про повернення надмірно (з вини позивача та судів) сплаченого зобов"язання?
 ВС постановив, що позивач таки пропустив строк позовної давності, і зобов"язав КАС здіснити перерахунок заборгованості за тарифами, які були чинними на 2012 р., тобто заборгованість в результаті такого перерахунку повинна значно зменшитись. То це означає, що заборгованість, яка була сплачена - є не законна, і КАС повинен виправити порушене право відповідача за первинним позовом?
То КАС хоча б може здіснити перерахунок таким чином, щоб врахувати сплату мною надмірного зобов"язання, яке КАС залишив без змін у рішенні суду першої інстанції, не врахувавши пропуск позивачем строку позовної давності, та нечинність тарифів, які позивач поклав у розрахунок заборгованості?

Редагування. Виправлено назву суду.
« Останнє редагування: 09 Березня 2021, 08:46:25 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Відкриття касаційного провадження, та відступ від висновку ВС по малозначній справі? Хіба таке можливо?
Вам же відкрили касаційне провадження по малозначній справі...
По питанню переривання чи не переривання строку позовної давності заявою  на видачу СН за часи "старого" ЦПКУ, коли позовну заяву подати було НЕ МОЖЛИВО без скасування чи відмови у видачі СН, можна,  якщо докласти зусиль, досягти і відкриття провадження (суспільний інтерес) і відступу від висновків...  Я не стверджую, що саме так і станеться, але ймовірність існує (особливо у нашій судовій системі і відомим ставленням держави до боржників по жкп).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Не зовсім зрозуміло...Мене суд, рішенням, яке вступило в законну силу, змусив виконати "зобов"язання", яке я оскаржив в касаційному порядку.
Питання як проведено ту сплату. Самостійно? Чи через ВДВС? Якщо самостійно, то чи  вказано,  що то на виконання рішення суду?  Апеляційний суд тепер може вирішити питання про поворот виконання, якщо зменшить розмір суми, що підлягає стягненню. Вам слід подати заяву про  поворот виконання рішення ( ст. 444 ЦПКУ).
« Останнє редагування: 17 Березня 2021, 20:09:07 від Юрій Васильович »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Не зовсім зрозуміло...Мене суд, рішенням, яке вступило в законну силу, змусив виконати "зобов"язання", яке я оскаржив в касаційному порядку.
Питання як проведено ту сплату. Самостійно? Чи через ВДВС? Якщо самостійно, то чи  вказано,  що то на виконання рішення суду? 
Подивився свої платіжки про сплату боргу за рішеням суду - так, я сплачував самостійно, і в квитанції вказував таке:
Цитувати
Призначення платежу: Сплата заборгованості по платі за ЖКП за період з 01.04.2010р. по 31.10.2012р. за рішен.
Солом"янського райсуду м.Києва від 10.08.2018р. по спр. №760/16111/15-ц
Сума операції: 5,000 UAH
Таких три платіжки на суму 12440 грн.
Та дві платіжки про сплату судового збору, та інфляційних:
Цитувати
Призначення платежу Сплата інфляційних та 3% річних за рішен. Солом"янського райсуду м.Києва від 10.08.2018р. по спр. №760/16111/15-ц
Сума операції: 661.99 UAH



Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Вам слід подати заяву про  поворот виконання рішення ( ст. 444 ЦПКУ).
Дякую!
Так і зроблю.
Одне погано - через хворобу (підвищена зараз температура тіла вище норми), мабуть не зможу прийняти участі у засіданні суду КАС, що призначено на 01.04.21р.
І довідки нема від лікаря про хворобу, бо не звертався.
То як бути в такій ситуації? Подати заяву з проханням, щоб перенесли судове засідання на іншу дату?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Суд вирішив сторони викликати
Цитувати
В судове засідання викликати учасників судового процессу та їх представників.
https://reyestr.court.gov.ua/Review/95427633
Цитувати
Стаття 372. Наслідки неявки в судове засідання учасників справи

1. Суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому судової повістки, або за його клопотанням, коли повідомлені ним причини неявки буде визнано судом поважними.

2. Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Хвороба є поважною причиною. Але потрібна довідка.
« Останнє редагування: 25 Березня 2021, 17:07:44 від Юрій Васильович »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email