'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов Керуючої компанії Печерського р-ну до andrk - Справа № 757/7486/20-ц  (Прочитано 19461 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Щойно намагався додзвонитися до канцелярії, але марно. На гарячій лінії 0-800 мені дали телефон загальної канцелярії мого суду, але номер переважно зайнятий, а якщо вдається прорватися, то ніхто не знімає трубку (можливо зайнято від постійних дзвінків таких як я) ...

PS Нарешті додзвонився, заява у них, дали вхідний номер, сказали, що одразу передали судді, а що досі немає відповіді - то нормальна для них ситуація ("лише тиждень пройшов"). Підтвердили, що особисто мені не видадуть, поки карантин, але поштою в принципі надсилають незважаючи на брак коштів на марки "хоч і менше, ніж раніше". Отже, поки що в очікуванні...
« Останнє редагування: 05 Травня 2020, 15:55:10 від andrk »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Сьогодні зайшов в поштове відділення, і там мені нарешті вручили копію ухвали, позовної заяви і додатків (календарний штемпель на марках читався скоріш за все як 14.05). Всі документи викладаю тут. (вибачте, не виходить сховати скани під спойлер)
« Останнє редагування: 16 Травня 2020, 17:01:25 від andrk »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Частина друга
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Ухвалу не викладав, бо вона є в реєстрі. Ознайомився з заявою, і виникають такі загальні питання:

В заяві не міститься жодного обгрунтування щомісячних нарахувань - про якісь тарифні РКДМА навіть не згадується. як тоді посилатися на незаконні РКДМА, відсутність в Києві ВО ОМС, на провадження в адмінсудах щодо цих РКДМА (наприклад   https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9839.60  )? Чи тоді посилатись треба на відсутність у законодавстві обов'язку сплачувати відповідно до нарахувань виконавця послуг (бо з позовної заяви вбачається саме таке зобов'язання), а самі нарахування необгрунтовані нічим, тобто незаконні? Таке відчуття, що ця заява є програшною для позивача, якщо тільки суддя не буде заангажованим ...

Договору саме з цією юрособою у мене не було, і пропозицій для укладення не було. З 2011 року був договір з попереднім виконавцем, за адресою якого зараз знаходиться однойменна дільниця Керкомпанії. Ту ж суму я сплачував весь час, а з якогось місяця 2018 року, з якого платежі за вивіз сміття слід було перераховувати безпосередньо відвовідному виконавцеві, я зменшив суму платежу Керкомпаніії на суму платежу вивізнику побутових відходів (цьому вивизнику я теж плачу далеко не за його нарахуваннями). Коли з допомогою форуму ( https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9963.0 ) складав заяву на скасування судового наказу, вказав у ній про неналежність стягувача, оскільки не було надано акту передачі будинку на баланс Керкомпанії з балансу попереднього виконавця. Чи актуальний такий підхід для позовного провадження? (на подібний акт позивач і зараз не посилається)

Позивач в заяві стверджує про "надання" щомісячних квитанцій про сплату послуг, які вважає борговими претензіями. Чи має це "надання" якесь значення для розгляду справи? Бо навести докази  такого "надання" неможливо в принципі при їх системі "надання".

В документах суцільна чехарда з номером квартири де ми проживаємо. Правильний номер - 133, але в позовній заяві він один раз зазначений вірно, і двічі - як 113 (не ретушував номер квартири, щоб показати це), в обох додатках до заяви вказаний правильно, в ухвалі про відкриття провадження - теж правильно, а в обох повістках і на обох конвертах - знову як 113 (добре, що я з пошти забрав). Чи створює ця чехарда якісь формальні зачіпки, якими може скористатись відповідач?

Позивач просить суд поновити строк позовної давності (йдеться десь місяців про вісім у 2015-16 рр.), але знову таки нічим це не обгрунтовує. За своє вищезгадане звернення за СН позивач взагалі не згадує. Чи правильно я розумію: для цілей розгляду цієї справи не існує того звернення за СН, якщо сторони на нього не посилаються? І якщо так, то підстав для поновлення строку нема?

Буду вдячний за відповіді і поради. Коли стануть зрозумілими напрямки лінії захисту, буду пробувати складати відзив і викладу на рецензію.

Ще одне процесуальне питання - сьогодні спитав на пошті про повідомлення про вручення листа з клопотанням про пеернесення СЗ. Повідомлення ще не повернулося, але вони на місці відстежили по номеру - мій лист вручено 12 травня. Досі на сайті судової системі і в реєстрі нема реакції, і датою розгляду стоїть 20 травня. Чи питання про відкладення може бути вирішене лише 20 травня, коли оте засідання скоріше за все не відбудеться? Ми, відповідачі, з максимальною ймовірністю, туди не з'явимось.
« Останнє редагування: 16 Травня 2020, 19:04:41 від andrk »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В заяві не міститься жодного обгрунтування щомісячних нарахувань - про якісь тарифні РКДМА навіть не згадується. як тоді посилатися на незаконні РКДМА, відсутність в Києві ВО ОМС, на провадження в адмінсудах щодо цих РКДМА (наприклад   https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9839.60  )? Чи тоді посилатись треба на відсутність у законодавстві обов'язку сплачувати відповідно до нарахувань виконавця послуг (бо з позовної заяви вбачається саме таке зобов'язання), а самі нарахування необгрунтовані нічим, тобто незаконні?
Зараз посилайтесь на відсутність доказів щодо застосування тарифів. Коли позивач у відповіді посилатиметься на якісь РКМДА, тоді у запереченнях застосуєте аргументи про незаконні РКДМА.
Договору саме з цією юрособою у мене не було, і пропозицій для укладення не було.
Вказуйте, але не дуже сподівайтеся що це спрацє...
а з якогось місяця 2018 року, з якого платежі за вивіз сміття слід було перераховувати безпосередньо відвовідному виконавцеві, я зменшив суму платежу Керкомпаніії на суму платежу вивізнику побутових відходів
Аце відображено в тарифах з РКМДА?
Коли з допомогою форуму ( https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9963.0 ) складав заяву на скасування судового наказу, вказав у ній про неналежність стягувача, оскільки не було надано акту передачі будинку на баланс Керкомпанії з балансу попереднього виконавця. Чи актуальний такий підхід для позовного провадження? (на подібний акт позивач і зараз не посилається)
Зараз уже існують і рішення про списання з балансу будинків з приватизованими квартирами. З'ясуйте про свій будинок.
Позивач в заяві стверджує про "надання" щомісячних квитанцій про сплату послуг, які вважає борговими претензіями. Чи має це "надання" якесь значення для розгляду справи? Бо навести докази  такого "надання" неможливо в принципі при їх системі "надання".
Не суттєво.
В документах суцільна чехарда з номером квартири де ми проживаємо. Правильний номер - 133, але в позовній заяві він один раз зазначений вірно, і двічі - як 113 (не ретушував номер квартири, щоб показати це), в обох додатках до заяви вказаний правильно, в ухвалі про відкриття провадження - теж правильно, а в обох повістках і на обох конвертах - знову як 113 (добре, що я з пошти забрав). Чи створює ця чехарда якісь формальні зачіпки, якими може скористатись відповідач?
То не важко виправити, тому Вам не допоможе...
Позивач просить суд поновити строк позовної давності (йдеться десь місяців про вісім у 2015-16 рр.), але знову таки нічим це не обгрунтовує. За своє вищезгадане звернення за СН позивач взагалі не згадує. Чи правильно я розумію: для цілей розгляду цієї справи не існує того звернення за СН, якщо сторони на нього не посилаються? І якщо так, то підстав для поновлення строку нема?
Поважних причин для поновлення строку позовної давності не наведено. Подавайте заяву про застосування строку позовної давності. Нагадувати про СН не треба.
Ще одне процесуальне питання - сьогодні спитав на пошті про повідомлення про вручення листа з клопотанням про пернесення СЗ. Повідомлення ще не повернулося, але вони на місці відстежили по номеру - мій лист вручено 12 травня. Досі на сайті судової системі і в реєстрі нема реакції, і датою розгляду стоїть 20 травня. Чи питання про відкладення може бути вирішене лише 20 травня, коли оте засідання скоріше за все не відбудеться? Ми, відповідачі, з максимальною ймовірністю, туди не з'явимось.
Вирішиться у день засідання.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Цитувати
Аце відображено в тарифах з РКМДА?
Скоріше за все ні. Начебто з того місяця в тарифне РКДМА по платі за утримання будинків зміни не вносилися (хоча можу помилятися).   В рахунку з того місяця з'явилися суми перерахунку по платі за утримання будинків, а також окремий рядок зі схожою сумою на користь вивізника сміття.

Цитувати
Зараз уже існують і рішення про списання з балансу будинків з приватизованими квартирами. З'ясуйте про свій будинок.
Не певен, що це мені вдасться в умовах карантину...[/quote]

Цитувати
Поважних причин для поновлення строку позовної давності не наведено. Подавайте заяву про застосування строку позовної давності.

Заяву підготую, подам. Але в відзиві теж я маю згадати про це, спростовуючи написане в позовній заяві?

Одночасно виникло ще питання - чи маю я обгрунтовувати якось для суду ті суми, які я щомісяця сплачував (тобто чому саме стільки)?
« Останнє редагування: 18 Травня 2020, 13:32:05 від andrk »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Наразі позов КК є типовий, тобто бездоказовий, -не міститься нормативного обґрунтування сум, заявлених до стягнення. Надалі,
Цитувати
Коли позивач у відповіді посилатиметься на якісь РКМДА, тоді у запереченнях застосуєте аргументи про незаконні РКДМА.
можете заявити клопотання про зупинення провадження, поки розглядаються справи про оскарження цих РКМДА:
https://gro-za.org/forum/index.php?board=42.0
Якщо, крім тарифів Вас не влаштовує якість послуг чи їх відсутність, то слід було свого часу подавати акти-претензії, та наразі надати їх копії суду. Відзив на позов можете будувати вивчивши матеріали аналогічних цивільних справ, звісно з огляду на актуалізацію законодавства протягом спірного періоду:
https://gro-za.org/forum/index.php?board=41.0
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Підготував проекти Відзиву та Заяви про застосування позовної давності, викладаю для рецензії. Хіба що одне питання виникло - у Відзиві вказав, що не поніс і не планую понести судових витрат, чи правильно це? Чи треба там зазначити, наприклад, поштові витрати, чи щось ще, про що я не знаю?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Чи треба там зазначити, наприклад, поштові витрати, чи щось ще, про що я не знаю?
Цитувати
Глава 8. Судові витрати

Стаття 133. Види судових витрат

1. Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.

2. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

3. До витрат, пов’язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов’язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов’язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
є підставою для відмові у позові
є підставою для відмови у позові
Цитувати
. Таким чином, слід дійти висновку про відсутність поважних причин пропущення Позивачем строку позовної давності, і відповідно для поновлення судом такого строку.
. Таким чином, слід дійти висновку про відсутність поважних причин пропущення Позивачем строку позовної давності, і відповідно підстав для поновлення судом такого строку.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Відзив відповідає позову. Але готуйтеся до можливої появи нових аргументів у відповіді на відзив.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Цитувати
є підставою для відмові у позові
є підставою для відмови у позові
Цитувати
. Таким чином, слід дійти висновку про відсутність поважних причин пропущення Позивачем строку позовної давності, і відповідно для поновлення судом такого строку.
. Таким чином, слід дійти висновку про відсутність поважних причин пропущення Позивачем строку позовної давності, і відповідно підстав для поновлення судом такого строку.

Дякую, виправив. вичитав ще сам трошки і прибрав друкарські помилки. Додаю виправлені варіанти. за деякий час займуся остаточним оформленням і надсиланням. Позивачу направлю цінним листом з описом, щоб хоча б до дверей їм його не доставляли  :)
« Останнє редагування: 19 Травня 2020, 23:53:35 від andrk »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Чи треба там зазначити, наприклад, поштові витрати, чи щось ще, про що я не знаю?
Цитувати
Глава 8. Судові витрати

Стаття 133. Види судових витрат
Тоді думаю залишити як є, бо невідомо, що законодавець мав на увазі під іншими необхідними. Десь в мережі натрапив на "в разі задоволення позову проти мене планую понести витрати в розмірі судового збору за апеляційну скаргу", але це здалося мені несерйозним  :)
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Сьогодні відправив поштою усі документи позивачу і суду. А тим часом у "Стані розгляду справ" розгляд справи було ще вчора перенесено на 13 липня, однак в Реєстрі відповідної ухвали досі нема.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Підготував проекти Відзиву та Заяви про застосування позовної давності, викладаю для рецензії.

Поважність причин пропуску позовної давності: позиція КГС ВС
https://sud.ua/ru/news/sudebnaya-praktika/169582-povazhnist-prichin-propusku-pozovnoyi-davnosti-pozitsiya-kgs-vs
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email