Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
Цитата: Олександр_2015 від 07 Квітня 2020, 14:40:18Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01Як бути тим особам 60+, які ще працюють на тих підприємствах і в тих установах, роботу яких не зупинено ? Звільнятися чи кожен день чекати протокол? Які саме "установи, роботу яких не зупинено", Ви маєте на увазі? Якщо вони не належать до критичної інфраструктури, то вони повинні бути зупинені: Криворіжський металургійний, наприклад. Був сюжет, як там перепустки для проїзду видавали.Цитуватиоб’єкти критичної інфраструктури - підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров’я, комунальне господарство, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/563-2016-п Не бачу там металургії...
Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01Як бути тим особам 60+, які ще працюють на тих підприємствах і в тих установах, роботу яких не зупинено ? Звільнятися чи кожен день чекати протокол? Які саме "установи, роботу яких не зупинено", Ви маєте на увазі? Якщо вони не належать до критичної інфраструктури, то вони повинні бути зупинені:
Як бути тим особам 60+, які ще працюють на тих підприємствах і в тих установах, роботу яких не зупинено ? Звільнятися чи кожен день чекати протокол?
об’єкти критичної інфраструктури - підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров’я, комунальне господарство, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення.
особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
ЦитуватиФракція партії "Голос" у Верховній Раді вимагає змінити постанову уряду про обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією коронавірусу, зокрема, дозволити прогулянки паркамиДжерело: пресслужба партії "Голос", народний депутат фракції, перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій ОсадчукДеталі: Депутати "Голосу" Андрій Осадчук та Ярослав Юрчишин розробили зміни до постанови уряду. Ці уточнення, за задумом депутатів, мають виправити помилки, яких припустився Кабмін, та зроблять обмежувальні правила більш зрозумілими, ефективними і менш шкідливими.Депутати пропонують: дозволити прогулянки в парках і скверах групами удвох, якщо ці особи проживають разом, та або супроводження дитини в парках до 14 років; дозволити прогулянки вулицями групам людей, які проживають разом; встановити соціальну дистанцію для людей, що не проживають разом, у 1,5 м в громадських місцях як правило поведінки; дозволити перевезення працівників закладів охорони здоров’я та підприємств ключової інфраструктури без попереднього погодження з Нацполіцією; забезпечити піклування і щотижневу доставку продуктів та речей першої необхідності громадянам, що досягли 60-річного віку, та за якими нема кому доглядати й піклуватися; передбачити, що необхідність самоізоляції через підозру щодо особи на інфікування COVID-19 має встановлювати лише лікар; збільшити вік з 14 до 16 років осіб, переміщення яких до обсервації здійснюється у супроводі когось з дорослих відповідно до закону.Пряма мова Осадчука: "Дії влади сьогодні виглядають суперечливими, хаотичними та вкрай неефективними.Ці дії не лише обурили громадськість та обмежили громадян у їхніх законних правах, але й позбавили поліцію можливості їх ефективно контролювати.Чинні правила ведуть до вибіркового правосуддя, зловживань і втрати довіри до інституцій. Їх потрібно негайно вдосконалювати.Тож, якщо влада нині не здатна визнати помилки і напрацьовувати фахові та вчасні рішення, ми раді допомогти їй. Саме тому ми з колегами й розробили і направили до Кабінету міністрів проект змін до постанови про карантин".https://www.pravda.com.ua/news/2020/04/7/7246883/Андрій Осадчук ЦитуватиУ 1988—1993 роках навчався в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «міжнародне право».
Фракція партії "Голос" у Верховній Раді вимагає змінити постанову уряду про обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією коронавірусу, зокрема, дозволити прогулянки паркамиДжерело: пресслужба партії "Голос", народний депутат фракції, перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій ОсадчукДеталі: Депутати "Голосу" Андрій Осадчук та Ярослав Юрчишин розробили зміни до постанови уряду. Ці уточнення, за задумом депутатів, мають виправити помилки, яких припустився Кабмін, та зроблять обмежувальні правила більш зрозумілими, ефективними і менш шкідливими.Депутати пропонують: дозволити прогулянки в парках і скверах групами удвох, якщо ці особи проживають разом, та або супроводження дитини в парках до 14 років; дозволити прогулянки вулицями групам людей, які проживають разом; встановити соціальну дистанцію для людей, що не проживають разом, у 1,5 м в громадських місцях як правило поведінки; дозволити перевезення працівників закладів охорони здоров’я та підприємств ключової інфраструктури без попереднього погодження з Нацполіцією; забезпечити піклування і щотижневу доставку продуктів та речей першої необхідності громадянам, що досягли 60-річного віку, та за якими нема кому доглядати й піклуватися; передбачити, що необхідність самоізоляції через підозру щодо особи на інфікування COVID-19 має встановлювати лише лікар; збільшити вік з 14 до 16 років осіб, переміщення яких до обсервації здійснюється у супроводі когось з дорослих відповідно до закону.Пряма мова Осадчука: "Дії влади сьогодні виглядають суперечливими, хаотичними та вкрай неефективними.Ці дії не лише обурили громадськість та обмежили громадян у їхніх законних правах, але й позбавили поліцію можливості їх ефективно контролювати.Чинні правила ведуть до вибіркового правосуддя, зловживань і втрати довіри до інституцій. Їх потрібно негайно вдосконалювати.Тож, якщо влада нині не здатна визнати помилки і напрацьовувати фахові та вчасні рішення, ми раді допомогти їй. Саме тому ми з колегами й розробили і направили до Кабінету міністрів проект змін до постанови про карантин".
У 1988—1993 роках навчався в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «міжнародне право».
Хворий на коронавірус у вас вдома. Що робити та як захистити себе?https://shotam.info/khvoryy-na-koronavirus-u-vas-vdoma-shcho-robyty-ta-iak-zakhystyty-sebe/?fbclid=IwAR3vujKnYrQb9_I9fV0UkdBZNctLUIfV9uRmFX22-6jpE3t-8U9abFmYh_Q
РекомендаціїЗапровадити в Україні режим надзвичайного стану з дотриманням наступних вимог:Ініціювати належну правову процедуру введення режиму надзвичайного стану, забезпечивши парламентське обговорення законопроекту про режим надзвичайного стану;Ініціювати участь громадськості, правових експертів та правозахисників в обговоренні можливих обмежень прав людини;В Указі Президента України про введення надзвичайного стану, затвердженому Верховною Радою України передбачити лише ті заходи, які будуть спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу;Встановити гарантії заборони органам безпеки зловживати своїми повноваженнями в умовах надзвичайного стану, зокрема, не дозволяти несанкціоновані судом обшуки, конфіскацію майна та встановлення стеження за допомогою телекомунікаційних систем;В Указі Президента України про введення надзвичайного стану, затвердженому Верховною Радою України, виробити конкретний понятійний апарат, який діятиме під час протиепідеміологічних заходів («громадське місце», «особисті засоби захисту» тощо), таким чином усунувши правову невизначеність.2. Послабити вимоги самоізоляції для осіб старших за шістдесят років, дозволивши їм щоденні піші прогулянки тривалістю до однієї години та можливість відвідувати продуктові магазини та аптеки три рази на тиждень;3. Дозволити всім відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон для одиночних піших прогулянок та одиночного заняття спортом;4. Скасувати обов’язок мати при собі документи, що посвідчують особу, громадянство чи спеціальний статус під час виходу на вулицю.
У ПКМУ № 211 це питання вирішено також:Цитуватиособи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
Стаття 6. Об’єкти критичної інфраструктури1. До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Ні, невігласи ті, хто не носить маску навіть на порожніх вулицях. Бо справа не у якомусь ОРВІ, яке може статись через це (а скоріше, його не буде), а в тому, що тим самим виробляється звичка не торкатися обличчя, коли прийде час "Х". А він прийде.
Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 18:56:21ЦитуватиЧиновник сказал, что с детьми гулять можно, но не в парках. Все вірно він сказав.
ЦитуватиЧиновник сказал, что с детьми гулять можно, но не в парках.
Чиновник сказал, что с детьми гулять можно, но не в парках.
Не розумію, про що Ви? Голова Запоріжжя знав, що "рекомендовано заборонити роботу транспорту, окрім трамваїв і тролейбусів", але все одно вирішив, що "великі автобуси, маршрутки, трамваї та тролейбуси будуть працювати, як і раніше". То він не порушник?
працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів
Утопія, популізм, дурість і безвідповідальність, бо коли багато "груп людей, які проживають разом" вийдуть нарешті у парк, то це вже буде "народне гуляння", а наслідок його - десятки чи сотні тисяч трупів у перспективі.
Незабаром ми ще маски і рукавички ще будемо носити у своїх квартирах, бо будемо жити з хворими членами сім'ї, які будуть ізольовані у своїх кімнатах:
Начебто разумно.
Станом на 6 квітня лише у 32 випадках із 420 суди підтримали поліцію та оштрафували українців за порушення правил карантину.Джерело: аналіз адвокатського об'єднання OK LegalДеталі: Адвокати порахували, що станом на 6 квітня в Єдиний державний реєстр судових рішень було внесено 402 постанови судів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.З них:212 постановами – матеріали справи повернуто до ВП ГУНП для доопрацювання, оскільки протоколи про адміністративне правопорушення не відповідали вимогам Кодексу України про адмінпорушення;10 постановами – матеріали справи направлені за належною підсудністю. 106 постановами – закрито провадження по справі стосовно особи у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення або в зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення7 постановами – закрито провадження у зв`язку з малозначністю скоєного правопорушення.10 постановами – осіб звільнено від адміністративної відповідальності за малозначністю, обмежившись усним зауваженням, закривши провадження в справі. 32 постановами – осіб визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення.
Уряд Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років
Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.
Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.
Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги? Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.
Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років? Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.
Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити.
Цитата: Олександр_2015 від 07 Квітня 2020, 14:50:37Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01в селі - хата в одному кінці а худобу пасти, сіно заготовлювати, тощо в іншому. То не можна особам 60+ Та будь-ласка: ЦитуватиОсобам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин. Ви, мабуть, худобу не держали.... Там цілий день треба, а не двічі на день по годині.... Це я навмисно домашніх тварин згадав, щоб Ви "зачепилися" за "вигул". Спрацювало Тепер вкажіть де прописано про заготівлю сіна, посадку, прополку, обрізку саджанців, обприскування, внесення добрив?
Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01в селі - хата в одному кінці а худобу пасти, сіно заготовлювати, тощо в іншому. То не можна особам 60+ Та будь-ласка: ЦитуватиОсобам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.
в селі - хата в одному кінці а худобу пасти, сіно заготовлювати, тощо в іншому. То не можна особам 60+
Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.
Щодо діабетиків, зокрема, то їм ніхто не забороняє гуляти хоч цілодобово в радіусі 2-х км від дому окрім скверів/парків/лісопарків (у масці, з документами і на відстані від інших людей, можна навіть по двоє).
Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 18:41:58Цитата: Олександр_2015 від 07 Квітня 2020, 14:10:48Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01Лікарі один за одним пояснюють, що маски на порожніх вулицях, то дурня... Ці лікарі - невігласи. В даному випадку Ви більший невіглас. Я не хочу витрачати час на цитування... Ви не врахували обставину "на порожніх вулицях". Ви міркуєте як мешканець мегаполісу. А поліція складає протоколи у містечках з 10 тис. мешканців на порожніх вулицях. Там і в до карантинний час кількість перехожих 1 людина за 2 години. А зараз і поготів. Бо нормальні люди розуміють ступінь небезпеки цього вірусу і без потреби не вештаються. А носіння маски постійно шкодить здоров'ю навіть здорової людини. Приклади того, що ступінь небезпеки для людства жахлива, можна не наводити. Це тут ніким не заперечується. Але це не є виправданням ЗЕленого маразму ЗЕленого уряду. Ні, невігласи ті, хто не носить маску навіть на порожніх вулицях. Бо справа не у якомусь ОРВІ, яке може статись через це (а скоріше, його не буде), а в тому, що тим самим виробляється звичка не торкатися обличчя, коли прийде час "Х". А він прийде. Яка різниця, скільки людей у містечку і на вулиці? Вірус все рівно добереться до самого глухого села. Питання тільки у часі. Тут саме той випадок, коли краще перестрахуватись, оскільки небезпека дуже висока. Тим більше, що це на період карантину, а не назавжди.
Цитата: Олександр_2015 від 07 Квітня 2020, 14:10:48Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01Лікарі один за одним пояснюють, що маски на порожніх вулицях, то дурня... Ці лікарі - невігласи. В даному випадку Ви більший невіглас. Я не хочу витрачати час на цитування... Ви не врахували обставину "на порожніх вулицях". Ви міркуєте як мешканець мегаполісу. А поліція складає протоколи у містечках з 10 тис. мешканців на порожніх вулицях. Там і в до карантинний час кількість перехожих 1 людина за 2 години. А зараз і поготів. Бо нормальні люди розуміють ступінь небезпеки цього вірусу і без потреби не вештаються. А носіння маски постійно шкодить здоров'ю навіть здорової людини. Приклади того, що ступінь небезпеки для людства жахлива, можна не наводити. Це тут ніким не заперечується. Але це не є виправданням ЗЕленого маразму ЗЕленого уряду.
Цитата: Юрій Васильович від 07 Квітня 2020, 00:00:01Лікарі один за одним пояснюють, що маски на порожніх вулицях, то дурня... Ці лікарі - невігласи.
Лікарі один за одним пояснюють, що маски на порожніх вулицях, то дурня...
На эти вопросы ответил Ярослав Першегуба, врач общей гигиены, старший преподаватель кафедры общественного здоровья Национальной медицинской академии последипломного образования им. П. Л. Шупика.Цитуватиесли людей на улице нет, в принципе маску можно снимать. Однако, выходя в магазин, оденьте маску, но при условии, что руками вы ничего не трогали по дороге (ручки дверей, перила в транспорте) и они чистые. Если этого избежать невозможно, маску лучше не снимать от самого дома.
если людей на улице нет, в принципе маску можно снимать. Однако, выходя в магазин, оденьте маску, но при условии, что руками вы ничего не трогали по дороге (ручки дверей, перила в транспорте) и они чистые. Если этого избежать невозможно, маску лучше не снимать от самого дома.