'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ПОЗОВ на перерахунок нарахувань за ЦО та ГВ на захист прав споживачів  (Прочитано 59633 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

А чи є сенс зараз писати пояснення чи клопотання в АСК

Ну я ж не знаю щодо Ваших планів у справі.
Вы ведь решили подавать новое исковое заявление.
Только это не мешает подать апел. жалобу, если не пропущены сроки. Тем более, что Перо дал отличный текст. Затем можно кассацию подавать. Денег это не потребует. Пусть это идет параллельно с очередным, новый иском. Узнаете позицию судов, чтобы знать как с ними потом бороться.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

У мене декілька справ. Вони схожі, але відрізняються.
В цій справі мова про нові позови не йшла.
І тут я питаю не про скаргу...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

що узгоджується з п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір": "110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги" - тобто 1,1 * 0 грн. = 0 грн.
А по Вашій справі ставка не була нульовою. Нульова ставка це ч2. ст. 3. А  у Вас було застосування пільги - звільнення від сплати п. 7 ч. 1 ст. 5 .
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

що узгоджується з п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір": "110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги" - тобто 1,1 * 0 грн. = 0 грн.
А по Вашій справі ставка не була нульовою. Нульова ставка це ч2. ст. 3. А  у Вас було застосування пільги - звільнення від сплати п. 7 ч. 1 ст. 5 .
Так, ставка була не нульовою - погоджуюсь, але через пільгу вона не підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Так, ставка була не нульовою - погоджуюсь, але через пільгу вона не підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Але тоді не діє
те, що я подавав свою первісну позовну заяву 31 серпня 2015 року - ПЕРЕД набранням чинності ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015, коли у ЗУ "Про судовий збір" ще був п.7 ч.1 ст.5, яким було передбачено, що споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав, звільняються від сплати судового збору?
Ставка була, але не платили, бо діяла пільга. Тепер % від тієї ставки, а пільги нема (принаймні ВСУ так трактує), потрібно платити.
До речі, 31 серпня 2015 року я подав ще одну позовну заяву, провадження було відкрито без сплати судового збору, після цього у цій другій справі вже була і апеляція, і касація, а судовий збір так само не було сплачено,
Тому й потрібно рішення КСУ.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Тепер % від тієї ставки...
Не просто від "тієї", а від "ставки, що підлягала сплаті". В моєму конкретному випадку, 31 серпня 2015 року, коли я подав позов в категорії справ на захист прав споживачів не існувало ставки, яка б підлягала сплаті у моїй справі, бо якби вона існувала, то я б мусив би її тоді сплатити.
Навпаки, для мене тоді існувала ставка, яка не підлягала сплаті згідно пільги (до речі, Ви ще у лютому 2016 року також вважали, що мене звільнено від сплати судового збору у подальших судових інстанціях). Зараз такої ставки не існує, навпаки, існує ставка, яка підлягає сплаті, але я і не подаю первісний позов. Це логічно, бо коли людина подає позов, вона повинна розраховувати всі ризики і тому правила гри не повинні змінюватись під час гри.
Крім того, невже фразу "звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав" можна трактувати як звільнення від сплати судового збору тільки для позову до першої судової інстанції? Розгляд тієї ж справи у подальших судових інстанціях не припиняє зв'язок з порушенням прав споживачів, категорія справи не змінюється...
Але я погоджуюсь - чіткості немає  :(.
« Останнє редагування: 02 Липня 2016, 03:00:18 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тепер % від тієї ставки...
Не просто від "тієї", а від "ставки, що підлягала сплаті". В моєму конкретному випадку, 31 серпня 2015 року, коли я подав позов в категорії справ на захист прав споживачів не існувало ставки, яка б підлягала сплаті у моїй справі, бо якби вона існувала, то я б мусив би її тоді сплатити.
Навпаки, для мене тоді існувала ставка, яка не підлягала сплаті згідно пільги
Це спір про курицю і яйце... Одні вважають, що не існувало бо не платили. Інші, що існувала і підлягала сплаті, але від сплати звільнили.
(до речі, Ви ще у лютому 2016 року також вважали, що мене звільнено від сплати судового збору у подальших судових інстанціях).
Я і зараз вважаю, що ВСУ "кидає" споживачів... На той час про позицію ВСУ не було відомо. 
Крім того, невже фразу "звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав" можна трактувати як звільнення від сплати судового збору тільки для позову до першої судової інстанції? Розгляд тієї ж справи у подальших судових інстанціях не припиняє зв'язок з порушенням прав споживачів, категорія справи не змінюється...
Категорія не змінилася... Змінились умови надання пільг.
Але я погоджуюсь - чіткості немає
В тому-то й проблема...
« Останнє редагування: 03 Липня 2016, 21:57:04 від Юрій Васильович »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

2 липня встиг надіслати до АСК пояснення. Цікаво, як на нього зреагує суддя Музичко... :)
(click to show/hide)
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
не існувало ставки судового збору, яка б підлягала сплаті при поданні позовної заяви у даній категорії справ,
Почему заявили с такой формулировкой? да и еще ненужный, незаконный расчет судебного сбора = 0,0грн. указали.  В ЗУ сказано - освобождаются   
Цитувати
1. Від сплати судового збору звільняються:

1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:

Было ведь предварительное обсуждение и  Ю.В. просто и понятно указал
 
Ставка була, але не платили, бо діяла пільга.
Если в суде дочитают пояснение до конца, возможно концовка как-то повлияет.
Ваше пояснение ничему не обязывает суд и вы ничего от него ничего не требуете. Для чего вообще послали? открыть им глаза, так они это знают. Вы это сразу в иске не изложили, вот они и начинают..   
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

1. До 1 вересня 2015 року в ЗУ "Про судовий збір" не було такого формулювання:
Цитувати
1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
2. Мій розрахунок (1,1 * 0 грн. = 0 грн.) відповідає чинному ЗУ "Про судовий збір":
Цитувати
110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги
оскільки до 1 вересня 2015 року не існувало ставки судового збору, яка б підлягала сплаті при поданні позовної заяви у даній категорії справ.
3. В позові я не зобов'язаний давати посилання на практику ВССУ та ВСУ на кожному кроці і розписувати всі другорядні деталі.
4. Я не маю прохати суд про права, які мені надав Закон, або Конституція. Навпаки - суд не має права їх порушувати.
5. Писати пояснення - моє право. Послав для того, щоб побачили, що у мене грунтовна аргументація, щоб все зважили і переглянули свої хибні трактування ЗУ, бо я буду подавати апеляційну скаргу.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

1. До 1 вересня 2015 року в ЗУ "Про судовий збір" не було такого формулювання:
Цитувати
1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
Если обратили внимание ранее мною процитирован п.1 до и после  01.09.2015г. чтобы показать, что там  есть только "освобождается", и есть ставки с/з.

Цитувати
2. Мій розрахунок (1,1 * 0 грн. = 0 грн.) відповідає чинному ЗУ "Про судовий збір":
Укажите где в ЗУ "Про судовий збір" указан расчет на нулевую ставку. Раз ссылаетесь что... відповідає  чинному ЗУ

Цитувати
3. В позові я не зобов'язаний давати посилання на практику ВССУ та ВСУ на кожному кроці і розписувати всі другорядні деталі.
Согласно ГПК должны изложить доказательства в необходимости и законности применения ч.3 ст.22 ЗУ "О защите прав потребителей" для освобождения в судебном сборе. 

Цитувати
4. Я не маю прохати суд про права, які мені надав Закон, або Конституція.
Без таких просьб - напоминаний результат предсказуемый и Вы его уже имеете (и не только ВЫ)
Цитувати
Навпаки - суд не має права їх порушувати.
О нарушении Ваших прав судом надо доказать и не здесь, а через суд. Нарушать права не будут лет этак через ...надцать.

Цитувати
5. Послав для того, щоб побачили, що у мене грунтовна аргументація, щоб все зважили і переглянули свої хибні трактування ЗУ, бо я буду подавати апеляційну скаргу.
Да им Ваша аргументация до лампочки. Отказ в требовании уже нарушение процессуальных норм, а пояснение и есть пояснение, как письмо другу.   
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Вам скучно? Поймите, меня не интересуют "советы" неюристов. Оставьте свое мнение при себе - ок? Считайте, что меня на форуме нет. У меня нет никакого желания дискутировать с Вами и плодить флуд.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Вам скучно? Поймите, меня не интересуют "советы" неюристов. Оставьте свое мнение при себе - ок? Считайте, что меня на форуме нет. У меня нет никакого желания дискутировать с Вами и плодить флуд.
Странно.
Я не дискутирую и тем более не советую безосновательно, мои слова обоснованы ссылками на нормы законов. 
Советы юристов уже были и если Вы не заметили, юристы не повторяются и не тыкают на ранние посты. Пояснение они уже обсудили, дали рекомендации. Что еще? 
Если Вам истина не столь важна и наслаждаетесь красиво изложенной мыслью, независимо на сколько это  відповідає  чинному ЗУ  ... тогда - ок.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

2. Мій розрахунок (1,1 * 0 грн. = 0 грн.) відповідає чинному ЗУ "Про судовий збір":
Цитувати
110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги
оскільки до 1 вересня 2015 року не існувало ставки судового збору, яка б підлягала сплаті при поданні позовної заяви у даній категорії справ.
Ще раз... Ставка існувала. Просто Ви були звільнені від її сплати. У разі задоволення Ваших вимог суд мав би стягнути цю ставку з відповідача. Але не Вам, бо Ви не витрачалися, а на користь держави (тобто замість Вас ставку сплатив би державі відповідач).  Дивіться рішення суду з посту Перо http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9592.msg56310.html#msg56310
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Зрозуміло. Ось тому мені і потрібні коментарі тільки юристів, бо закони та кодекси - не програма і там чисто формальний підхід не завжди працює.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email