'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ПОЗОВ на перерахунок нарахувань за ЦО та ГВ на захист прав споживачів  (Прочитано 59640 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Олександре, у Вас якась унікальна звичка постійно ускладнювати запитання. Можна просто (як це передбачено правилами п. 3 Правил Форуму) викласти документи і задати запитання -чи потрібні ці документи в якості доказів у такій-то справі? Де викласти предмет і підстави позову (Вашого чи до Вас). Замість цього Ви постійно описуєте речі, щодо яких, наприклад, я не маю жодного уявлення. Ваш опис цих речей є суб'єктивним і не завжди можна зрозуміти, що Ви маєте на увазі, на чому акцентуєте увагу тощо.

Щодо чергового запитання. Подавайте все, що вважаєте за необхідне, оскільки процесуально суд має оцінювати докази як окремо, так й у своєї достатності та сукупності (ст. 212 ЦПК). Головне -щоб там був рахунок відповідача (а бажано кілька рахунків -за початок і кінець спірного періоду) із сумою (сумами) Вашого "боргу", що є свідченням спору між сторонами. Деякі речі, наприклад листи відповідача про застосування тарифів, які до Вас не відносяться, чи щось подібне (за відсутності реальної погрози їх застосування) не завжди суд може сприймати, як належний доказ порушення Ваших прав та інтересів. Несприйняття -шлях до відмови у позові.

Щодо "тактичних перемог". Слід спочатку їх отримати. Вам варто придивитися уважніше до цих справ:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9520.0.html
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9469.0.html
бо Ви в однаковому зараз положенні із ОСББ "Просперіті Хоум".       
« Останнє редагування: 13 Березня 2016, 23:44:35 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні відбулось с/з. З'явився новий представник відповідача замість того, що був. Але коли я попросив суддю оглянути її довіреність від відповідача, суддя мені відмовила. Це нормально?  ???
Далі суддя оголосила про моє клопотання про залучення доказів:
(click to show/hide)
Представник відповідача не заперечувала проти їх залучення до справи і надала своє аналогічне клопотання. Я попросив суддю оглянути це клопотання. Суддя спочатку заперечувала, але я наполягав і вона погодилась. Начебто там не було нічого "крамольного"  :) і я дозволив приєднати їх до справи.
Потім суддя запитала, чи будуть відводи суду і не роз'яснюючи права та обов'язків сторонам справи (тільки сказала, що нових доказів вже не можна буде подавати), оголосила про початок судового розгляду справи по суті. Коли суддя дала слово представнику відповідача, та зачитала нове заперечення і я попросив надати мені час для ознайомлення з ним. Суддя погодилась і оголосила перерву в розгляді справи до 15-00 06 квітня 2016 року... До речі, представник відповідача надала заперечення тільки в одному екземплярі. Це нормально?  ???
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Довіреність перевіряє суд.  В матеріалах справи буде підшито довіреність або її копію. Можете переглянути разом з іншим.
ЦПКУ не зобов'язує подавати копію заперечень. Тому це залежить виключно від порядності і совісті відповідача. Маєте право оглянути матеріали справи і зробити копію.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Нарешті Ви почали подавати суду докази застосування тарифів, що не стосуються споживачів. З поданими стороною відповідача процесуальними документами можна ознайомитися у матеріалах справи між судовими засіданнями. Після чого навести щодо них свої доводи -бажано письмовими поясненнями.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Відповідач надав бухгалтерську довідку, в якій визнається, що нарахування за послугу ГВ здійснюються з липня 2014 року безперервно і вказані всі тарифи, згідно з якими робились нарахування. Якщо все перерахувати по відповідним тарифам, то моя друга вимога про перерахунок за 5 кубів гарячої води, які були пораховані "не по тим" тарифам:
Цитувати
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок за послугу централізованого постачання гарячої води по квартирі № 240 будинку № 172-А  по вул. Харківське шосе в м. Києві з 21.11.14 р. по 07.05.15 р., відповідно до останніх чинних тарифів для споживачів на той період.
відпадає, оскільки у підсумку суми нарахувань приблизно однакові.
 
А оскільки постанова НКРЕКП  № 146 від 17.10.2014 р., якою для ТОВ «Євро-реконструкція» було встановлено тарифи на послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що діяли протягом періоду з 21.11.14 р. по 07.05.15 р., оскаржена в Окружному адміністративному суді м. Києва (адміністративна справа № 826/6347/15-а), а її провадження зупинено, я не маю наразі підстав вимагати перерахунок за цей період і цитовану вище вимогу по ГВ треба прибрати.

Натомість, у мене з'явились підстави для перерахунку за 5 кубів гарячої води за період з 01.07.14 р. по 20.11.14 р. і тоді нові вимоги будуть такими:
Цитувати
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок за послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води по квартирі № 240 будинку № 172-А  по вул. Харківське шосе в м. Києві з 01.07.14р. по 20.11.14р., відповідно до тарифів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.06.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р.).
Питання:
1) Як це назвати - зміна розміру позивних вимог (бо по одному періоду це зменшення, а по іншому - збільшення вимог)?
2) Чи треба подавати цю зміну розміру позивних вимог повністю у вигляді позову (додавши нову аргументацію)?
Чи можна дати тільки пояснення (чому я роблю цю зміну розміру вимог) і навести в кінці ці нові вимоги?
« Останнє редагування: 30 Березня 2016, 04:25:03 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

оскільки у підсумку суми нарахувань приблизно однакові.

Не бачу ні довідки, ні тарифів, ні нарахувань -no comment.
 
Цитувати
А оскільки постанова НКРЕКП  № 146 від 17.10.2014 р., якою для ТОВ «Євро-реконструкція» було встановлено тарифи на послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що діяли протягом періоду з 21.11.14 р. по 07.05.15 р., оскаржена в Окружному адміністративному суді м. Києва (адміністративна справа № 826/6347/15-а), а її провадження зупинено, я не маю наразі підстав вимагати перерахунок за цей період і цитовану вище вимогу по ГВ треба прибрати.

Прибирайте, якщо вважаєте за потрібне.

Цитувати
Натомість, у мене з'явились підстави для перерахунку за 5 кубів гарячої води за період з 01.07.14 р. по 20.11.14 р. і тоді нові вимоги будуть такими:
Цитувати
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок за послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води по квартирі № 240 будинку № 172-А  по вул. Харківське шосе в м. Києві з 01.07.14р. по 20.11.14р., відповідно до тарифів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.06.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р.).
Питання:
1) Як це назвати - зміна розміру позивних вимог (бо по одному періоду це зменшення, а по іншому - збільшення вимог)?
2) Чи треба подавати цю зміну розміру позивних вимог повністю у вигляді позову (додавши нову аргументацію)?
Чи можна дати тільки пояснення (чому я роблю цю зміну розміру вимог) і навести в кінці ці нові вимоги?

Якщо розгляд справи по суті не розпочався -заява про зміну позовних вимог (має бути оформлена за вимогами до позову). Якщо розпочався -доведіть суду, в яких частинах є зменшення, в яких збільшення (кількісне) позовних вимог, щоб заяву було прийнято до розгляду. Можете зазначити нові мотиви і викласти прохальну частину по-іншому, зазначивши що в іншій частині свої первісні позовні вимоги залишаєте незмінними. Краще мабуть повністю викласти "змінений позов" у новій редакції, бо у Ваших формулюваннях дійсно можна заплутатися.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Пояснення Відповідача від 22 травня 2016 року (бухгалтерську довідку не надаю через низьку якість):
« Останнє редагування: 05 Квітня 2016, 04:28:23 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

ЗАЯВА ПРО ЗМІНУ РОЗМІРУ ПОЗОВНИХ ВИМОГ
 (збільшення розміру вимог за період з 01.07.2014 р. по 20.11.2014 р. та відмова від вимог
за період з 21.11.2014 р. по 07.05.2015 р. – в порядку п. 2. ст. 31 ЦПК України)
(click to show/hide)
.
« Останнє редагування: 05 Квітня 2016, 05:26:41 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

ПОЯСНЕННЯ
відносно тверджень Відповідача у поясненні від 22 травня 2016 року
(click to show/hide)
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Знайшов помилки застосувань скорочень НКРЕКП та НКРКП.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
відмовляюсь від позивних вимог за період з 21.11.2014 р. по 07.05.2015 р.
"Позовних". Наслідки закриття провадження (п. 3 ч. 1 ст. 205 ЦПК) у частині вимог встановлено ст. 206 ЦПК. Може краще залишити їх без розгляду?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
Крім цього,  Відповідач також помилково вважає, що вимога Позивача зобов’язати Відповідача здійснити перерахунок нарахувань за послуги централізованого опалення відповідно до останніх чинних тарифів для споживачів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.2002 р., суперечить вимогам чинного законодавства, оскільки повноваження у КМДА встановлювати тарифи на теплову  енергію, централізоване водопостачання та водовідведення припинились з 13.10.2010 р., коли набрав чинності Закон України № 2479-VI «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», в редакції якого були внесені зазначені зміни підпункту 2 пункту «а» ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Не зрозумів, про що мова. Справа не у наявності чи відсутності повноважень КМДА. Потрібно зробити акцент, що сам спосіб захисту (зобов'язати зробити перерахунок) обрано правильно (висновок ПВСУ № 6-32цс13 від 12.06.2013 р.), а сам перерахунок має бути зроблено на підставі останних чинних тарифів (висновок ПВСУ № 6-6ц13 від 27.03.2013 р.). Таким останнім чинним тарифом (в силу визнання судами усіх подальших нечинними) і є РКМДА № 1245 від 20.06.2002 р.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Погоджуюсь, але я вже писав у позові, що:
Цитувати
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України (постанова від 27.03.13р.
№ 6-6ц13, у ЄДРСР № 30443165 ) при перерахунку слід виходити з тарифів, які були чинними до тарифів, визнаних недійсними, або затверджених на виконання постанови суду.

Відповідно до ст.360-7 ЦПК України рішення Верховного Суду України, прийняте  за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування  судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України.
Звісно, з обгрунтуванням, що останнім чинним тарифом перед тарифом, який насправді не підлягав застосуванню до споживачів ЖКП, є тариф у РКМДА № 1245 від 20.06.2002 р. (в силу визнання судами усіх подальших нечинними).

Але вони у поясненні пишуть, що через те, що у адмінпозові про визнання протиправною постанови НКРКП від 06.06.2014 № 650 відмовлено повністю, мої доводи про те, що відповідні тарифи не підлягають застосуванню до споживачів ЖКП, не відповідають дійсності і, як наслідок. мої вимоги про застосування розпоряджень КМДА суперечать вимогам чинного законодавства.
Я цю хибну конструкцію вже спростував у поясненні і (додатково) повідомляю, що повноваження у КМДА встановлювати тарифи на теплову  енергію, централізоване водопостачання та водовідведення припинились з 2010 року, а у 2002 році КМДА мало такі повноваження. Тобто, я законно посилаюсь на ці постанови КМДА і з цієї підстави також.

Питання. Так що - мені надати ще одне пояснення, де зазначити, що:
Цитувати
Відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом України в постанові від 12 червня 2013 року в справі № 6-32цс13 (у ЄДРСР № 32056429), «законодавчі обмеження матеріально-правових способів захисту цивільного права чи інтересу підлягають застосуванню з дотриманням положень ст. ст. 55, 124 Конституції  України  та ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод  (далі - Конвенція), відповідно до яких кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом. Оскільки положення Конституції України та Конвенції мають вищу юридичну силу (ст. ст. 8, 9 Конституції України), а обмеження матеріального права суперечать цим положенням, порушення цивільного права чи цивільного інтересу підлягають судовому захисту і у спосіб, не передбачений законом, зокрема ст. 16 ЦК України, але який є ефективним засобом захисту, тобто таким, що відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.».

Відповідно до ч. 2 ст. 214 ЦПК, при виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 355 цього Кодексу. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
? Чи повторити пояснення заново, додавши до нього ці дві цитати і все більш детально пояснити?  ???
« Останнє редагування: 07 Квітня 2016, 02:56:54 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

6 квітня с/з не відбулось - суддя пристала на пропозицію відповідача перенести с/з через те, що вона не встигла ознайомитись з моєю зміненою заявою про зміну розміру позовних вимог.
Наступне с/з - 18 травня 2016 року в 11-00.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
Я цю хибну конструкцію вже спростував у поясненні
Особисто я з того фрагменту, що коментував вище, нічого не зрозумів -бо логіки не бачив.

Цитувати
Чи повторити пояснення заново
Зайвим не будет.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email