'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Виконавець подав позов по стягненню заборгованості  (Прочитано 25662 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Відмова у задоволенні клопотання не є підставою для відводу. Доцільно чи ні -це питання до сторони справи, а не до осіб, які участі у справі не беруть.
« Останнє редагування: 26 Липня 2016, 15:06:28 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

КЛОПОТАННЯ-2 про зупинення провадження (друга редакція)

(click to show/hide)
І питання:чи обов'язково додавати конституційне подання ВСУ до КСУ?
« Останнє редагування: 30 Липня 2016, 19:52:37 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

І питання:чи обов'язково додавати конституційне подання ВСУ до КСУ?

Не обов'язково, але дуже бажано.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні, 3 серпня 2016 року відбулось судове засідання після 10 місяців перерви по цій справі під головуванням судді Дарницького суду Домарєва О.В. Суддя відхилив моє клопотання про нове зупинення провадження, запитавши мене: як я вважаю, чи у даному випадку це право чи обов'язок суду? Я відповів, що я не юрист і нехай це буде на розсуд суду. Відхилення клопотання суддя пояснив тим, що адміністративна справа, про яку я згадував у клопотанні стосується не особисто мене, а багатьох споживачів ЖКП м. Києва і що у випадку, якщо тарифи, які діяли за вказаний період,  дійсно будуть визнано незаконними та нечинними з моменту їх прийняття, я зможу потім подати заяву у зв'язку з нововиявленими обставинами... А може він все-таки мав зупинити провадження згідно з
Цитувати
Стаття 201. Обов'язок суду зупинити провадження у справі

1. Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі:

4) неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства;
???

Потім суддя перейшов до розгляду справи по суті і я зачитав своє (автор тексту про конституційність Указів Президента та НКРЕКП - Перо) ДОПОВНЕННЯ ДО ЗАПЕРЕЧЕННЯ ВІД 30.09.2015 р.:
(click to show/hide)

Суддя запитав у мене: чому я не платив за ЦО навіть за тими тарифами, які я визнаю. Я відповів, що я за останній опалювальний сезон платив і, вважаю, що навіть багато переплатив за ЦО...

Я запитав у представника ТОВ "Євро-Реконструкція": як вона вважає - кого стосуються тарифи на ЦО за період з 24.10.2014 р. по 20.11.2014 р., що встановлені постановою НКРКП № 650 від 06.06.2014 р.? Вона відповіла, що...споживачів ЖКП (!).

Я наголошував, що позивач не надав жодних доказів здійснення перерахунку за послугу опалення відповідно до пп.16 п.32  (в редакції постанови КМУ № 151 від 17.02.2010 р.) «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. №630. У матеріалах справи немає табуляграм фактичного споживання теплової енергії для потреб ЦО та ГВ в щомісячному розрізі за опалювальний період, посвідчених теплопостачальною організацією. Немає доказів повідомлення мене, як споживача, про здійснення такого перерахунку...

Суддя запитав у представника ТОВ "Євро-Реконструкція": чому вони не подали заяву про видачу судового наказу за період з 01.03.2015 р. по 14.04.2015 р.? Відповіді фактично не було.
Цікаво, як суддя викрутиться, бо згідно вимог п. 6 ч. 3 ст. 121 ЦПК позовна заява підлягала поверненню!

Рішення буде проголошено 10 серпня 2016 року о 15-00...

Позов було подано 31 серпня 2015 року і сума судового збору за його подання склала 121,80 грн. Але разом з судовим збором за заяву про видачу судового наказу сумарний судовий збір склав 243,60 грн.
Питання: скільки я повинен заплатити судового збору за подання апеляційної скарги? 121,80 * 1,1 = 133,98 грн.?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Питання: скільки я повинен заплатити судового збору за подання апеляційної скарги?

ч. 2 ст. 99 ЦПК:
Цитувати
У разі відмови в прийнятті заяви про видачу судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.
сплачуєте 110% від СЗ за СН + СЗ за позов, якщо останній повністю задоволено. Або від пропорційно задоволених вимог.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Значить за подання апеляційної скарги - 267,96 грн. І це якщо я надам докази, що позивач подав позов до вересня 2015 року і дам посилання на постанову ВСУ від 02.03.2016 р. у справі № 826/19216/15 щодо бази обчислення до 01.09.2015 р.! Тобто, навіть згідно попередній редакції ЗУ "Про судовий збір", ціна питання оскарження - сотні гривень при тому, що з недолюстрованими судами вірогідність на винесення законного рішення у справах по стягненню "заборгованості" <1%!  :-\
Почекаємо до 10 серпня 2016 року, коли буде винесено судове рішення і оцінимо доцільність його оскарження...

ПИТАННЯ:
1) У випадку визнання КСУ відповідних Указів Президента неконституційними у мене буде лише 1 місяць на подання позовної заяви по цій справі у зв'язку з нововиявленими обставинами?
2) Якщо я укладу мирову угоду, то чи залишається у такому випадку у мене право на позовну заяву по цій справі у зв'язку з нововиявленими обставинами?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

 
Цитувати
я надам докази, що позивач подав позов
До АСК їх не потрібно подавати, бо там вже буде справа з матеріалами апеляційної скарги, на підставі яких постановляється ухвала. Це потрібно лише для ВССУ, бо на момент постановлення першої ухвали справи там ще немає (її лише потім може бути витребувано).

Цитувати
ПИТАННЯ:
1) У випадку визнання КСУ відповідних Указів Президента неконституційними у мене буде лише 1 місяць на подання позовної заяви по цій справі у зв'язку з нововиявленими обставинами?
2) Якщо я укладу мирову угоду, то чи залишається у такому випадку у мене право на позовну заяву по цій справі у зв'язку з нововиявленими обставинами?
1) Див. ст. 362 ЦПК.
2) Внаслідок затвердження судом Мирової угоди провадження у справі закривається (ст. ст. 175, 205, 306, 334 ЦПК). Наслідки: ст. ст. 122, 206 ЦПК. Див. також ст. 372 ЦПК.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

До АСК їх не потрібно подавати, бо там вже буде справа з матеріалами апеляційної скарги...
Але ж в ній немає постанови ВСУ від 02.03.2016 р. у справі № 826/19216/15 щодо бази обчислення до 01.09.2015 р.

2) Внаслідок затвердження судом Мирової угоди провадження у справі закривається...
Добре, але подати позов на захист прав споживачів про перерахунок за ЖКП у разі, якщо КСУ визнає, що НКРЕКП була утворена у неконституційний спосіб, а отже, «борг», нарахований мені виконавцем за тарифами, що встановлені органом (НКРЕКП), утвореним у неконституційний спосіб, також буде незаконним, можна буде?

Цитувати
Глава 4
ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ
Стаття 361. Підстави перегляду

2. Підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є:

4) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Це означає, що якщо я до моменту подання заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачу "борг", то все - незаконне рішення вже не буде переглядатись?  :o
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
Але ж в ній немає постанови ВСУ від 02.03.2016 р. у справі № 826/19216/15 щодо бази обчислення до 01.09.2015 р.
Ви вже забули -про що взагалі запитували. Спочатку було:
Цитувати
дам посилання на постанову ВСУ від 02.03.2016 р. у справі № 826/19216/15

То ж є у скарзі посилання, чи немає -це до Вас запитання. Не потрібно подавати копію позову для АСК (для підтвердження дати подачі), оскільки позов є складовою частиною справи.

Цитувати
Добре, але подати позов на захист прав споживачів про перерахунок за ЖКП у разі, якщо КСУ визнає, що НКРЕКП була утворена у неконституційний спосіб, а отже, «борг», нарахований мені виконавцем за тарифами, що встановлені органом (НКРЕКП), утвореним у неконституційний спосіб, також буде незаконним, можна буде?
Що Вам є незрозумілим у ст. 206 ЦПК?

Цитувати
Це означає, що якщо я до моменту подання заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачу "борг", то все - незаконне рішення вже не буде переглядатись?
Ще не має ніякого рішення, а Ви вже щось переглядати збираєтесь. Як буде -оскаржуйте.

Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Цитувати
Що Вам є незрозумілим у ст. 206 ЦПК?
Тобто це:
Цитувати
Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
означає, що навіть після Мирової угоди відповідач буде мати право подати до позивача/виконавця ЖКП позов на захист прав споживачів про перерахунок за ЖКП?

Цитувати
Цитувати
Цитувати
Глава 4
ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ
Стаття 361. Підстави перегляду

2. Підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є:

4) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Це означає, що якщо я до моменту подання заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачу "борг", то все - незаконне рішення вже не буде переглядатись?
Ще не має ніякого рішення, а Ви вже щось переглядати збираєтесь. Як буде -оскаржуйте.
Мені незрозуміло, що означає умова, яка виділена жирним шрифтом. Виконання рішення суду про стягнення "заборгованості" (так, якого ще немає, але яке буде 10 серпня - я впевнений) - це є повна сплата мною боргу. Тож мені незрозуміло: якщо я до моменту подання заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачу весь "борг", то рішення суду про стягнення заборгованості вже не буде переглядатись? А якщо я сплачу тільки частину боргу на момент подання заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами?  ???
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Ви розумієте відмінність закриття провадження
Цитувати
у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову
від закриття провадження у зв'язку із затвердженою судом Мировою угодою?

Цитувати
А якщо я сплачу тільки частину боргу
Виконання рішення підтверджується постановою про закінчення виконавчого провадження.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні суддя Дарницького районного суду Домарев О.В. оголосив вступну та резолютивну частини судового рішення, повне рішення можна буде отримати у вівторок, 16 серпня 2016 року, у другий половині дня.

Несподівано для мене, позов задоволено частково: замість майже 5000 грн. (це все разом) суддя присудив стягнути 3446,83 грн. (всього).

Невже суддя врахував, що ціну ЖКП (тариф на ЦО) за період з 24.10.2014 р. по 20.11.2014 р. позивачем визначено неналежним чином (на підставі постанови НКРКП, яка не підлягає застосуванню до споживачів ЖКП, бо вона не є НПА)? Також нічого не сказано ні про інфляційну складову "боргу", ні про 3% річних... цікаво...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

ЗУ "Про виконавче провадження" говорить наступне про розстрочку:
Цитувати
Стаття 36. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення
                чи зміна способу і порядку виконання рішення

     1. За наявності обставин,  що ускладнюють  виконання  рішення
або  роблять  його  неможливим,  державний  виконавець  за власною
ініціативою чи за заявою сторін,  а також самі сторони мають право
звернутися до суду,  який видав виконавчий документ, із заявою про
відстрочку або розстрочку виконання,  а також про встановлення або
зміну способу і порядку виконання.

     2. Питання   про   відстрочку   або   розстрочку   виконання,
встановлення чи зміну способу і  порядку  виконання  розглядається
судом  у встановлений законом строк.  Відповідне рішення може бути
оскаржене у встановленому законом порядку.

     3. Щодо інших рішень  відстрочка  або  розстрочка  виконання,
встановлення чи зміна способу і порядку виконання не допускаються.

     4. Рішення  про розстрочку виконується в частині та у строки,
встановлені цим рішенням.

     5. Законом можуть встановлюватися  особливості  щодо  надання
відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Чи означає це, що якщо я напишу в заяві до суду прохання про розстрочку на 1 рік, через те, що я утримую дружину, яка не може працювати і малолітнього сина, то мені суд може відмовити?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Викладаю повне рішення Дарницького суду у справі № 753-16505-15-ц від 10 серпня 2016 року під головуванням судді О. В. Домарєва (отримав сьогодні, 17 серпня 2016 року, виготовлено було вчора).
Підкреслене червоним - помилкові твердження, бо:
1) У судовому рішенні Дарницького суду у справі № 753-16764-15-ц від 18 травня 2016 року навіть не встановлено сам факт наявності вказаних у позові судових рішень адміністративних судів, відповідно відсутні будь-які мотиви відхилення їх, як доказів, та не зазначено, чи були порушені мої права споживача, що є грубе порушення судом вимог ч. 4 ст. 212 та п. 3 ч. 1 ст. 215 Цивільного процесуального кодексу України (натомість Домарєв пише, що там було щось "встановлено" про те, чи стосуються тарифи споживачів, чи ні  >:( ).
2) У рішенні ОАСК у справі № 826/20330/14 від 21.04.2015 р. на двох аркушах (стор. 7 та 8) доводиться, що відповідні постанови НКРКП не є НПА, але Домарєв натомість "побачив", що там нібито стверджується, що "положення нормативних актів, якими було встановлено тарифи з теплопостачання відповідають вимогам законодавства"  :o  >:(
Ну і "по Домарєву" третій місяць року - це квітень, але це не вплинуло на розрахунок заборгованості...

Я порахував, що за апеляцію треба буде заплатити:
1.1 * (243,60 грн. * 67,45% ) = 180,74 грн., за касацію - 197,17 грн. Начебто не багато, але яка ймовірність виграшу (ціна питання - 539,44 грн.)? Тим більше, що я подав на касацію, щоб повернулись до апеляційного розгляду цього питання у справі "Я проти Євро-реконструкції" про перерахунок (справа № 753-16764-15-ц ).
Якщо не поновлювати строк апеляції, то останній день подачі - 22 серпня 2016 року, якщо поновлювати - 29 серпня 2016 року.
Не знаю - чи варто подавати у цій справі на апеляцію (я не вірю, що судді АСК і ВССУ наважаться визнати, що не існує НПА, на підставі якого виконавець ЖКП мав би право застосовувати тарифи, затверджені НКРКП, до споживачів ЖКП м. Києва)...  :-\
« Останнє редагування: 17 Серпня 2016, 23:29:55 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Чи означає це, що якщо я напишу в заяві до суду прохання про розстрочку на 1 рік, через те, що я утримую дружину, яка не може працювати і малолітнього сина, то мені суд може відмовити?
Це до суду питання.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email