'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП "Керуюча компанія..." подала позов після скасування судового наказу  (Прочитано 129605 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цікавий момент з с.з. КАС вчора, головуючий задав питання представнику позивача(КП Керуюча компанія) - в чому на Ваш погляд помилка/помилки апелянта в його апеляційній скарзі?
І відповіді на це питання від представника не було надано.
Тільки здається представник КП ГІОЦ сказав щось на зразок - апелянт вимагає перерахунку за тарифами 2002 р., а тоді був тариф 1 гривня на кв. м., а це дуже мало...а тому неможливо....[сосєді будуть протів(це я вже від себе додав)]...
« Останнє редагування: 06 Грудня 2018, 15:50:30 від stepan »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

КАС, у разі подання мною клопотання про залишення зустрічного позову без розгляду, мабуть не виправляв би текст(зміст) рішення суду першої інстанції в тій частині, де вказано - відмовити позивачу у його вимогах зустрічного позову?
КАС би рішення суду першої інстанції в тій частині, де вказано - відмовити позивачу у його вимогах зустрічного позову, скасував і ухвалив, у цій частині, нове рішення про залишення зустрічного позову без розгляду.
Рішення суду першої інстанції, яке буде опубліковане в реєстрі, від факту розгляду моєї скарги до КАС хоч з вимогами зустрічного позову, хоч з клопотанням залишити зустрічний позов без розгляду - все одно не зміниться.
В реєстрі було б посилання на перегляд  у апеляції...
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Інформація про суддів КАС, які приймали рішення по цій справі.
(click to show/hide)
« Останнє редагування: 06 Грудня 2018, 18:20:00 від stepan »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ще інформація про суддів КАС по цій справі
(click to show/hide)
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ще інформація про суддів КАС, що брали участь у цій справі
(click to show/hide)
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Смішно. До чого тут взагалі доступ до суду?  :o Хто Вам його обмежував?
Я маю на увазі - якщо ВС відмовить у розгляді касаційної скарги.
Хіба це не обмеження доступу до суду касаційної інстанції?
Якщо законно, то ні.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Смішно. До чого тут взагалі доступ до суду?  :o Хто Вам його обмежував?
Я маю на увазі - якщо ВС відмовить у розгляді касаційної скарги.
Хіба це не обмеження доступу до суду касаційної інстанції?
Якщо законно, то ні.
Ви хочете сказати, що закони України протирічать положенням Конвенції з прав людини, ратифікованої Україною, та імплементованої в наше законодавство?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

І тому я вважаю не логічним, спочатку клопотати про залучення до матеріалів справи у якості прикладу судової практики рішення про задоволення позову про перерахунок, і тут же відмовлятись від свого зустрічного позову про перерахунок, в якому я посилався на рішення ВС про право споживача на перерахунок.
Логіку Вам пояснив Юрій Васильович. Якби так зробили б - мали б право на перерахунок по всьому періоду.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Смішно. До чого тут взагалі доступ до суду?  :o Хто Вам його обмежував?
Я маю на увазі - якщо ВС відмовить у розгляді касаційної скарги.
Хіба це не обмеження доступу до суду касаційної інстанції?
Якщо законно, то ні.
 
Ви хочете сказати, що закони України протирічать положенням Конвенції з прав людини, ратифікованої Україною, та імплементованої в наше законодавство?
А Ви хочете сказати,що новелла про малозначні справи суперечить положенням Конвенції з прав людини?  :o
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Смішно. До чого тут взагалі доступ до суду?  :o Хто Вам його обмежував?
Я маю на увазі - якщо ВС відмовить у розгляді касаційної скарги.
Хіба це не обмеження доступу до суду касаційної інстанції?
Якщо законно, то ні.
 
Ви хочете сказати, що закони України протирічать положенням Конвенції з прав людини, ратифікованої Україною, та імплементованої в наше законодавство?
А Ви хочете сказати,що новелла про малозначні справи суперечить положенням Конвенції з прав людини?  :o
Я думаю, що ЕСПЧ може визначити чи відповідає конкретна справа віднесенню її до малозначної, якщо звичайно прийме скаргу до розгляду.
Якщо суди України в своїх рішеннях не враховують правову позицію ВС та ВСУ, то наврядчи таку справу ЕСПЧ віднесе до малозначної.
« Останнє редагування: 06 Грудня 2018, 21:56:11 від stepan »
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

І тому я вважаю не логічним, спочатку клопотати про залучення до матеріалів справи у якості прикладу судової практики рішення про задоволення позову про перерахунок, і тут же відмовлятись від свого зустрічного позову про перерахунок, в якому я посилався на рішення ВС про право споживача на перерахунок.
Логіку Вам пояснив Юрій Васильович. Якби так зробили б - мали б право на перерахунок по всьому періоду.
Юрій Васильович мене критикував перш за все за те, що я в одній з редакцій(яку суд першої інстанції мабуть порахував остаточною) зустрічного позову просив суд спонукати здіснити перерахунок не КП Керуючу компанію, а її структурний підрозділ ДЕЖ 901, а також критикував за те, що я також в одній з редакцій Заперечень просив суд спонукати здійснити перерахунок.
Мені вказали на форумі, що зустрічний позов взагалі не потрібно було подавати, а в Запереченнях треба було просити суд відмовити позивачу повністю.
На практиці ж виявилось, що головуючий з усіх матеріалів справи для себе усвідомив головне те, що я прошу суд відмовити позивачу повністю.Тобто такі тонкощі(які помітив Юрій Васильович), що я в одній з редакцій заперечень просив зробити перерахунок, замість того, що б просити відмовити повністю,  просто не потрапили до уваги головуючого.
І саме це головуючого найбільше обурило - як це відмовити повністю? Ви що взагалі платити відмовляєтесь?
І тільки наявність мого зустрічного позову надало мені можливість обгрунтовано відповісти, що я не відмовляюсь платити повністю, а в своєму зустрічному позові прошу спонукати позивача зробити перерахунок нарахованого за нечинними тарифами боргу.
До того ж ще не відомо, можливо мій зустрічний позов спрацює як запобіжник, і надасть мені право подати касаційну скаргу до ВС...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Я думаю, що ЕСПЧ може визначити чи відповідає конкретна справа віднесенню її до малозначної.
Якщо суди України в своїх рішеннях не враховують правову позицію ВС та ВСУ, то наврядчи таку справу ЕСПЧ віднесе до малозначної.
Малозначність не цим визначається.
А це Ви бачили:
В ухвалі ВС є, навіть, відповідь на Ваше зауваження щодо звуження прав
Цитувати
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права (стаття 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»), умови прийнятності касаційної скарги, відповідно до норм законодавства, можуть бути суворішими, ніж для звичайної заяви. Зважаючи на особливий статус суду касаційної інстанції, процесуальні процедури у суді касаційної інстанції можуть бути більш формальними, особливо, якщо провадження здійснюється судом після їх розгляду судом першої інстанції, а потім судом апеляційної інстанції (рішення у справах: «Levages Prestations Services v. France» від 23 жовтня 1996 року; «Brualla Gomez de la Torre v. Spain» від 19 грудня 1997 року).

Вказівка в резолютивній частині постанови апеляційного суду Донецької області від 12 квітня 2018 року про можливість її оскарження до Верховного Суду, не є підставою для відкриття касаційного провадження судом касаційної інстанції, оскільки оскаржене рішення ухвалене у малозначній справі.

Було б важко погодитись з тим, що Верховний Суд у ситуації, коли відповідне національне законодавство дозволило йому відфільтрувати справи, що надходять до нього, має бути пов'язаним з помилками нижчих судів при визначенні питання щодо надання комусь доступу до нього. В іншому випадку це може серйозно заважати роботі Верховного Суду і зробить неможливим виконання Верховною Судом своєї специфічної ролі. У прецедентній практиці Суду вже було підтверджено, що повноваження вищого суду щодо визначення своєї юрисдикції не можуть бути обмежені таким чином (ZUBAC v. CROATIA, № 40160/12, § 122, ЄСПЛ, від 05 квітня 2018 року).

Подібне http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71011738
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659928#

І ЄСПЛ перерахунок Вам не зробить. І ще - Ви в курсі, що за статистикою, у Вас є шанс позитивного по відношенню до Вас рішення ~ 1: 100 ? Це менше, ніж шанс виграти в Україні справу про перерахунок по ЖКП.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

І ще - Ви в курсі, що за статистикою, у Вас є шанс позитивного по відношенню до Вас рішення ~ 1: 100 ? Це менше, ніж шанс виграти в Україні справу про перерахунок по ЖКП.
Знаю.
Приблизно така ж статистика була і в вищих спеціалізованих судах України.
То що, не подавати скарги до ВС?
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email


Цитувати
І ЄСПЛ перерахунок Вам не зробить.
Якщо прийме рішення на мою користь(що малоімовірно) то суди України переглянуть свої рішення, і зроблять перерахунок.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Я от думаю над таким питанням - чи не є протиріччя між ст. 632 ЦК http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15 - "Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається", та висновку в постанові ВС від 04 червня 2018 р.  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74659714 , який зазначив, що - "позивачу нараховувалась плата за комунальні послуги по тарифам, які були визнані недійсними, а тому останній має право на здійснення перерахунку нарахованих платежів".
І як КАС зможе в своєму рішенні обійти цю постанову ВС, якщо я в скарзі на неї посилаюсь?
Чи не є так, що, цитую ЦПК -  Верховний Суд вже викладав в своїй постанові висновок щодо питання правильного застосування норми права, порушеного в касаційній скарзі...але суд апеляційної інстанції не переглянув судове рішення у відповідності з таким висновком?
А отже ВС не повинен відмовити у відкритті касаційного провадження.

(click to show/hide)
« Останнє редагування: 07 Грудня 2018, 02:22:58 від stepan »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email