'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Судова війна с житловим кооперативом.  (Прочитано 90503 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Тереза

  • Гість

Добрий вечір,панове!
Моя війна с ЖК потребує вашої допомоги.
Суть справи:
мені надоїло,що мене обкрадають і я стала платити тільки за ті послуги жк,які мені надавалися,Все остальне ЖК зараз намагається здерти з мене через суд.
Спочатку був судовий наказ тільки на імья одного співласника.А співласників було троє.Наказ скасувала.Потім було заочне рішення на одного співласника,це рішення я теж скасувала.Тепер жк схаменувся і подав позов на двух співласників.
Чи має значення в цій справі те,що судовий наказ був тільки на одного співласника,а позов на двох?Не зрозуміло мені ,як рахувати сроки позовної давності?Чи має право позивач требувати долучити до справи спадкову справу померлого?з ЯКОГО МОМЕНТУ виникає право власності і обовязок по сплаті ком. платежів-з моменту винесеня рішення суду про визнання права васності,або з моменту регістрації цього рішення в бти та отриманння свідоцтва на право власності.Бо рішення є,а регістрацію я ще не робиа,тому немає свідоцтва про право власності.Викладаю копію останього позову і попередні теж викладу.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #1 : 13 Грудня 2016, 22:32:18 »

исковые уточненные требования жк
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #2 : 15 Грудня 2016, 09:20:14 »

Цитувати
Потім було заочне рішення на одного співласника,це рішення я теж скасувала.Тепер жк схаменувся і подав позов на двух співласників.
Це не новий позов. Після скасування заочного рішення  справу призначають до розгляду в загальному порядку.  Позивач  вправі клопотати про залучення другого співвідповідача.
Цитувати
Чи має значення в цій справі те,що судовий наказ був тільки на одного співласника,а позов на двох?
ЦПК вимагає наявності скасованого СН або ухвали про відмову у видачі СН щодо заявлених у позові вимог. А не щодо кількості відповідачів.
Цитувати
Не зрозуміло мені ,як рахувати сроки позовної давності?
Якщо між датами скасування СН та подання позовної заяви (тієї що, завершилась заочним рішенням) не пройшло 3 роки, то рахувати слід від дати подання заяви про видачу СН ( три роки назад ( до заяви)). Але суд  може поновити строк, якщо вважатиме причини пропуску поважними. У Вашому випадку є така обставина, що може бути визнана поважною  причиною - судова справа про визнання права власності. Позивач зазначив, що ця справа була завершена 21.11.2007р. Якщо заява про видачу СН була подана до 21.11.2010р., то суд може врахувати цю обставину. Якщо пізніше, то не повинен, бо сплив термін позовної давності вже навіть після того, як зникла обставина, що перешкоджала позивачу звертатись до суду.
Цитувати
Чи має право позивач требувати долучити до справи спадкову справу померлого?
Якщо це допоможе встановити хто є відповідачами по справі, то чому б і  ні... Це вирішить суд.
Цитувати
з ЯКОГО МОМЕНТУ виникає право власності і обовязок по сплаті ком. платежів-з моменту винесеня рішення суду про визнання права васності,або з моменту регістрації цього рішення в бти та отриманння свідоцтва на право власності.
З моменту вступу судового рішення у законну силу ( набрання чинності).
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #3 : 15 Грудня 2016, 13:52:19 »

Дякую за відповідь,Юрій Васильович!
На на мої питанья є ще де кілька уточнюючих запитань,але це після викладення додаткових документів.
Зараз написала заяву до міської ради.
Якщо вона написана правильно,то може стане кому у пригоді.

                                                                         ЗАЯВА
Відповідно до статті 25,пункту 2 частини «а»,пункту 2 частини «б»,статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»,статті 7 Закону України  «Про житлово -комунальні послуги»,Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій ,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. №869,з метою встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і  споруд та прибудинкових територій  було прийнято рішення Одеської міської ради «Про затвердження Порядку встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
Згідно частини 1 пункту 1,2. Додатку до рішення  Одеської міської ради від 18.06.2013 року «Порядку встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» цей порядок поширюється на суб ектів господарювання всіх форм  власності (далі виконавці послуг)крім комунальних підприємств.

Прошу роз’яснити :
-Чи відносяться до цих суб’єктів господарювання житлові кооперативи?

-Чи подавав  житловий кооператив «І» за адресо. м.Одеса.......до Одеської міської ради звернення щодо встановлення ,зміни або коригування та розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,згідно чинного законодавства України та вище зазначеної постанови міської ради?

Прошу надати копію цього тарифу,якщо  Одеською міською радою встановлювався,змінювався або коригувався тариф для житлового кооперативу «ІНТЕРРАФ»,за адресою м.Одеса вул
С повагою
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #4 : 15 Грудня 2016, 17:27:21 »

Тариф для ЖК  міською радою не затверджувався.

Цього досить для суду ,при розгяді моєї справи,щоб вважати його недійсним?

Чи мені  ще треба звертатися с позовом до ЖК про визнання тарифу недійсним?

І якщо цей тариф не дійсний,то як тоді рахують сдпт в кооперативах?
Викладаю ,ще одне рішення по цій справі.Суд не став рахувати за незатвердженим тарифом,але я бачила рішення судів,де вони посилаються на общегородскі тарифи для підрахунку сдпт В КООПЕРАТИВАХ.Чи це правильно?

в рішенні Виноградової зазначаеться,що жк не просив поновити сроки позовної давності в 2012 році.Але в позові відмовили за недоведеностью.

То в мене питання---ЧИ ЗАСТОСУВАВ  СУД СРОКИ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ ТОДІ (В 2012 РОЦІ)ЧИ НІ?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #5 : 15 Грудня 2016, 18:01:49 »

Цитувати
І якщо цей тариф не дійсний,то як тоді рахують сдпт в кооперативах?
Кооперативи вправі самі визначати розмір внесків на утримання будинку. Затверджується рішенням загальних зборів. Ознайомтесь зі статутом кооперативу.
Цитувати
Але в позові відмовили за недоведеностью.
То в мене питання---ЧИ ЗАСТОСУВАВ  СУД СРОКИ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ ТОДІ (В 2012 РОЦІ)ЧИ НІ?
Позовна давність не застосована.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #6 : 15 Грудня 2016, 19:34:18 »

Цитувати
І якщо цей тариф не дійсний,то як тоді рахують сдпт в кооперативах?
Кооперативи вправі самі визначати розмір внесків на утримання будинку. Затверджується рішенням загальних зборів. Ознайомтесь зі статутом кооперативу.
Тут я з вами  не згодна.Після затвердження на загальних зборах тарифів на ком послуги ,треба їх затвердити.Даю ссилку на рішення міської ради по цьому питанню:
      http://omr.gov.ua/ua/acts/council/51718/
Це стосується і кооперативів.
Цитувати
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.2. Порядок визначає процедуру подання і встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб'єктів господарювання всіх форм власності (далі – виконавці послуг) крім комунальних підприємств.
II. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ЩОДО
ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ
2.1. Виконавці послуг подають до відповідального органу з питань встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій звернення щодо встановлення, зміни або коригування та розрахунки економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
2.2.6. Витяг з протоколу загальних зборів, де затверджене рішення членів житлово-будівельних кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків щодо переліку та розміру тарифів на послуги з утримання будинку та прибудинкової території, розміру заробітних плат працівників адміністративного персоналу (штатний розклад).

То до чого тут внески?
Хіба прибирання придомової терріторії перестало бути ком .послугою ?


« Останнє редагування: 15 Грудня 2016, 20:15:01 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #7 : 15 Грудня 2016, 23:40:27 »

Цитувати
Тут я з вами  не згодна.
То Ваша проблема...
Цитувати
Після затвердження на загальних зборах тарифів на ком послуги ,треба їх затвердити.Даю ссилку на рішення міської ради по цьому питанню:
Я те рішення переглянув ще після перегляду скану позовної заяви... Рішення не відповідає нормам чинного законодавства...
Загальні збори не затверджують тариф  на послугу, вони затверджують розмір внесків. Якщо ЖБК надає послугу, то він ( як юридична особа) повинен бути визначений ВИКОНАВЦЕМ послуги за рішенням ОМС. Таке  рішення є? Якщо є, то для виконавців послуги з утримання будинків тариф затверджує ОМС. Для того щоб утримувати свій будинок ЖБК/ОСББ бути виконавцем не є потрібним. Господарче    забезпечення    діяльності    ЖБК/ОСББ   може здійснюватися власними силами  (шляхом самозабезпечення). Проблема в тому, що внески на утримання будинку часто  продовжують називати тарифами ( "по накатаному", або з подачі УПСЗН ( вимагають для нарахування пільг і субсидій надати структуру тарифу як у комунальників , бо вони так звикли).
ОМС до 2010р. мало право ПОГОДЖУВАТИ  тарифи для організацій/підприємств які не є комунальною власністю і затверджувати для комунальних ( тобто підприємств що є власністю громади). З  липня 2010р. ОМС втратили право погоджувати, залишилось
Цитувати
встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів  на побутові, комунальні
От деякі ОМС і користалися відсутністю слів "для комунальних" і "погоджувати" та неосвіченістю голів та правлінь ЖБК/ОСББ...
У рішенні № 3515 Вашого ОМС читаємо нісенітницю:
Цитувати
Відповідно до статті 25, пункту 2 частини «а», пункту 2 частини «б», статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Нема ніяких частин «а» і «б»...
Те, що ОМС не вправі встановлювати розмір внесків на утримання будинку ЖБК/ОСББ і що ці внески можуть відрізнятися від тарифів у місті свідчить ПКМУ № 860, якою внормовано надання пільг і субсидій у будинках ЖБК/ОСББ
Цитувати
Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що для надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи), застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири), визначений загальними зборами об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельного кооперативу), але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості, а у разі їх відсутності - не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування.

Цитувати
Хіба прибирання придомової терріторії перестало бути ком .послугою ?
У випадку самозабезпечення - так.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #8 : 16 Грудня 2016, 10:02:38 »

Цікава думка.
Але в мене на руках вже є одне рішення(яке я тут надала)і в ньому чітко сказано,що тариф має бути затверджений.Судове Рішення набрало сили.
І що ,тепер суд дійде противоположного висновку по одному і томуж питанью?

Далі,мені судья заявив,що скільки не було б противоправних рішень,доки вони не скасовані судом-ВОНИ ДІЮТЬ,НАВІТЬ ЯКЩО ПРОТИВОПРАВНІ.
Рішення омс в моєму випадку діюче і не скасоване.

То яким чином суд може проигнорувати це рішення омс?


Постанова №860 стосується субсидій та пільг.
Чому її дію Ви розповсюджуєте на остальне?

Суд розглядає позови в заявлених межах-В МЕНЕ В ПОЗОВІ ЧІТКО СКАЗАНО,ЩО ПОЗОВ ЗА БОРГ ПО КОММУНАЛЬНИМ ПЛАТІЖАМ.

Ні единої притензії по внескам від позивача в позовній заяві нема!

В справках рахунках,в сметах-скрізь черним по білому пишеться-КОМУНАЛЬНІ ПОСУГИ.

Якщо сам позивач визнав,що це ком послуги ,а не внески,то як тоді суд може розглядати справу и виносити рішення про внески?

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #9 : 16 Грудня 2016, 20:36:01 »

Далі,мені судья заявив,що скільки не було б противоправних рішень,доки вони не скасовані судом-ВОНИ ДІЮТЬ,НАВІТЬ ЯКЩО ПРОТИВОПРАВНІ.
То яким чином суд може проигнорувати це рішення омс?
Цитувати
4. У разі невідповідності правового акта закону України або міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, суд застосовує акт законодавства, який має вищу юридичну силу.
Вивчайте ЦПКУ...
Цитувати
4. Актами цивільного законодавства є також постанови Кабінету Міністрів України.
Якщо постанова Кабінету Міністрів України суперечить положенням цього Кодексу або іншому закону, застосовуються відповідні положення цього Кодексу або іншого закону.
Вивчайте ЦКУ...
« Останнє редагування: 16 Грудня 2016, 20:53:34 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #10 : 16 Грудня 2016, 21:58:00 »

Але в мене на руках вже є одне рішення(яке я тут надала)і в ньому чітко сказано,що тариф має бути затверджений.Судове Рішення набрало сили.
І що ,тепер суд дійде противоположного висновку по одному і томуж питанью?
Там сказано загальні фрази... Ви не є стороною по тій справі... І головне в тій справі - відсутність доказової бази у позивача.  Яка доказова база у Вашій справі, ми не знаємо. Не бачили...
]Постанова №860 стосується субсидій та пільг.
Чому її дію Ви розповсюджуєте на остальне?
Постанова № 860 визнає, що в ЖБК/ОСББ на утримання будинку збирають внески а не плату по тарифах. І що ці внески можуть бути як меншими, так і більшими від затверджених ОМС тарифів для подібних будинків. в яких послугу надють виконавці.
Чому де-хто застосовує термін квартплата я вже пояснював... Доречі сам термін "квартплата" з 2004 року вже є незаконним... Та суди стягують борги по квартплаті і досі...
Як використати те, що ЖБК застосовує цей термін? Щоб визначитися, треба бути обізнаним по справі.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #11 : 20 Грудня 2016, 20:13:52 »

Там сказано загальні фрази... Ви не є стороною по тій справі... І головне в тій справі - відсутність доказової бази у позивача.  Яка доказова база у Вашій справі, ми не знаємо. Не бачили...

стороною по тій справі була моя мати,в сьогоднішній справі  я долучена як співвідповідач.
Само Рішення долучено до матеріалів справи,яка зараз розглядається.

Тому я вважаю,що суд має брати до уваги висновки попереднього рішення,хіба не так?

Доказова база позивача трохи збільшилась,але мені повезло,є великі шанси виграти і цей суд ,як і першу справу(за недоказанностью).Документи цікаві,я с задоволенням їх обнародою,але їх багато і вони тяжко грузяться.
Може є ще яуісь спосіб іх показати?
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #12 : 20 Грудня 2016, 20:24:46 »

.
Цитувати
4. Актами цивільного законодавства є також постанови Кабінету Міністрів України.
Якщо постанова Кабінету Міністрів України суперечить положенням цього Кодексу або іншому закону, застосовуються відповідні положення цього Кодексу або іншого закону
Ага,тут теж цікаво.
Постанова КМУ визначає ,що плата за ліфт починається з другого поверху,як плата за обслуговування общого майна,а не за послугу .

А ЦК України,говорить,що обов язок утримувати спільне майно є общим(до спільного майна відноситься ліфт).

Виходить,що постанова КМУ суперечить ЦКУ И НЕ МАЄ ПРАВО НА ЖИТТЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СУДАМИ?

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #13 : 20 Грудня 2016, 22:14:24 »

Постанова КМУ визначає ,що плата за ліфт починається з другого поверху,як плата за обслуговування общого майна,а не за послугу .
А ЦК України,говорить,що обов язок утримувати спільне майно є общим(до спільного майна відноситься ліфт).
Виходить,що постанова КМУ суперечить ЦКУ И НЕ МАЄ ПРАВО НА ЖИТТЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СУДАМИ?
ЦКУ "говорить" так:
Цитувати
Стаття 322. Тягар утримання майна
1. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Тобто можливі випадки, коли власника звільнено від утримання його майна.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #14 : 20 Грудня 2016, 22:45:02 »

Я Думаю,что это не наш случай.
Вот неплохой комментарий к этой статье.

Почитайте,как он Вам?

А я сейчас скину пару статей,которые(как я думаю)идеально подходят под этот вопрос.

 1. Коментована стаття встановлює презумпцію обов'язку власника нести всі витрати, пов'язані з утриманням належного йому майна. До таких витрат належать витрати, пов'язані зі зберіганням майна, його ремонтом, забезпеченням збереження його властивостей тощо. Такий обов'язок власника є похідним від належних йому як абсолютному володарю правомочностей володіння, користування та розпорядження майном. Невиконання власником свого обов'язку по утриманню своєї власності може створювати небезпеку для третіх осіб.

Житловим законодавством встановлюється обов'язок власників житлових будинків, квартир забезпечувати утримання, ремонт, експлуатацію тощо цих об'єктів за власні кошти. В ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" прямо передбачено, що утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників. ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлює обов'язок співвласників нести витрати щодо утримання не лише займаних ними приміщень у багатоквартирному будинку, але і щодо їх спільного майна. За Законом України "Про страхування" підлягають обов'язковому страхуванню певні види майна (наприклад, об'єкти космічної діяльності), яке здійснюється власником чи іншими уповноваженими на це особами. На власників можуть покладатися законом також обов'язки щодо сплати податкових та інших платежів і зборів.

2. Договором або законом обов'язок з утримання майна власника може бути покладено на іншу особу. Наприклад, відповідно до ст. 776 ЦК, поточний ремонт переданої в найм речі проводиться наймачем за його рахунок, якщо інше не передбачено договором або законом. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину може на час розшуку власника залишити її в себе на утриманні (ст. 340 ЦК). У разі ж повернення бездоглядної домашньої тварини власникові особа, яка затримала тварину, та особа, якій вона була передана на утримання та в користування, мають право на відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням тварини (ст. 342). При безоплатному зберіганні поклажодавець зобов'язаний відшкодувати зберігачеві здійснені ним витрати на зберігання речі, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 947). Таким чином, законом або договором тягар по утриманню може бути тимчасово перекладений на інших сторін, але з покладенням на власника обов'язку відшкодувати їм понесені витрати.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email