'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Судова війна с житловим кооперативом.  (Прочитано 90040 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #15 : 20 Грудня 2016, 22:58:55 »

Итак 360 статью рассмотрели.К ней я бы добавила еще одну статью...но надо пересмотреть кодекс.Найду,напишу

Стаття 360. Утримання майна, що є у спільній частковій власності

1. Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #16 : 20 Грудня 2016, 23:30:41 »

стороною по тій справі була моя мати,в сьогоднішній справі  я долучена як співвідповідач.
Само Рішення долучено до матеріалів справи,яка зараз розглядається.
Чого ж Ви зразу не сказали? За умов анонімності (вилучення особистих даних) сторонній людині це не є очевидним.
ЦПКУ
Цитувати
Стаття 205. Підстави закриття провадження у справі

1. Суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо:
........
2) набрали законної сили рішення суду або ухвала суду про закриття провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін, ухвалені або постановлені з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;
А Ви ж є правонаступником своєї мами?
А чи була від неї заява про застосування строку позовної давності?


« Останнє редагування: 20 Грудня 2016, 23:35:34 від Юрій Васильович »
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #17 : 20 Грудня 2016, 23:39:03 »

на данный момент,всязи с тем,что предыдущее дело было не разрешено по существу,а отказано за недоказанностью (есть на эту тему решение пленума),то истец вправе подать еще раз .
Что и произошло в моем случае.
Теперь вместо одного ответчика-два.Исковые требования заявлены к маме и ко мне.Мы по этому иску уже соответчики.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #18 : 20 Грудня 2016, 23:47:18 »


Цитувати
А чи була від неї заява про застосування строку позовної давності?
От матери заявление о применении исковых сроков давности было. В
 решении это зафиксировано.Судья,намекнул,что это считается применением сроков давности.А я вот сомневаюсь,что они были применены.
Так как при недоказаности,отказывается за недоказанностью и что получается...что для применения сроков нет необходимости???

А если и применили,то это имеет значение только для нее или для новых соответчиков(меня )тоже?
ОЧЕНЬ ЗАПУТАНАЯ СИТУАЦИЯ ДЛЯ МОЕГО МОЗГА.СПАСАЙТЕ!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #19 : 21 Грудня 2016, 00:18:13 »

Я Думаю,что это не наш случай.
Вот неплохой комментарий к этой статье.
Почитайте,как он Вам?
Я науково-практичні коментарі до кодексів читаю... Щодо цього коментаря, я не вважаю, що в ньому охоплено всі можливі випадки...
Мені відома практика, коли в ЖБК з ліфтами (особливо утворених ще за ччасів СРСР) встановлюють один розмір внесків на всі поверхи. По суті, це їх особиста справа... Раніше так і з квартплатою було...
Відкривати дебати з цього приводу не будемо..
Тільки одне суттєве зауваження. У вартість ліфту, окрім ТО,  входять ще витрати електроенергії на роботу ліфта. Електроенергія витрачається лише під час руху ліфта. Мешканці першого поверху систематично ліфтом не користуються ( разові поїздки можно не враховувати), гості до них теж не на ліфті приїздять. Тобто мешканці першого поверху НЕ ВИТРАЧАЮТЬ електроенергію на роботу ліфту.  То яким законом можна зобов'язати людину оплачувати те, що вона не споживала? 
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #20 : 21 Грудня 2016, 08:02:20 »

 382ч.2.
2. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщеньякі розташовані у житловому будинку

и Стаття 360. Утримання майна, що є у спільній частковій власності-СТАВИТ ТОЧКУ В ЭТОМ ВОПРОСЕ.
 

1. Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

А вот  Ст. 322 ЦК встановлює обов'язок власника утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договора об установлении платы за лифт со второго этажа с жильцами нашего ЖК -НЕТ.
Постановление КМУ по этому поводу противоречит другим статьям..ГКУ.

Тут,можно сказать,что есть  правовая коализия.

Как решит суд этот вопрос-ПОСМОТРИМ.

Я проживая на 2 этаже и крышей тоже не поЛьзуюсь,но содержу.
Первый этаж лифтом не пользуется,но согласно этим двум статьям-ОБЯЗАН СОДЕРЖАТЬ ЛИФТ КАК СОВМЕСТНОЕ ИМУЩЕСТВО.
И пользование или не пользование лифтом жителей первых этажей  в данном случае(при наличии 360 и 382.ч2 не имеет никакого значения.
И так к слову-на первом этаже у нас живет член  правления,которая регулярно катается на лифте к председательше на верхних этажах.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #21 : 21 Грудня 2016, 13:32:16 »

Крапку не поставлено. Бо, як Ви й самі прийшли до висновку,
Тут,можно сказать,что есть  правовая коализия.
Рос. - "коллизия". Укр. - "колізія.  Я так розумію то просто описка...
Норми законодавства потрібно застосовувати у системному  зв'язку, а не "виривати" окремими статтями.
Змушений повторити: Не можна зобов'язати людину оплачувати те, що вона не споживала. Нема такого закону, який би примушував оплачувати продукцію, товар, послугу, що людина не споживала. Є  Конституція
Цитувати
Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Нормии Конституції є нормами прямої дії.
Є норми ЗУ "Про ЖКП" відповідно до яких споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг...
Є  норми ЗУ "Про захист прав споживачів"
Цитувати
Стаття 19. Заборона нечесної підприємницької практики
1. Нечесна підприємницька практика забороняється.
Нечесна підприємницька практика включає:
2) будь-яку діяльність (дії або бездіяльність), що вводить споживача в оману або є агресивною.
4. Агресивною вважається підприємницька практика, яка фактично містить елементи примусу,...
Тому не існує правових  підстав для примушування мешканців першого поверху до сплати за використану ліфтами електроенергію  (  а ще, принаймні частково, за диспетчерізацію ліфтів, бо  вони не користуються  і послугою диспетчерізації ( тут мову можна вести лише про зобов'язання утримувати елементи системи як майно, і то у разі, коли ці елементи є приналежними до самого ліфту, а не до диспетчерського пункту, що обслуговує цілий перелік будинків і є  власністю організації що надає послугу з диспетчеризації або  організації що виконує диспетчеризацію разом з тех.обслуговуванням ліфтів )).
Стосовно
на первом этаже у нас живет член  правления,которая регулярно катается на лифте к председательше на верхних этажах.
Так "председательша" платить...  До  нас всіх багато хто "катается на лифте", ну то  й що? Давайте квитки будемо продавати... ;D      Сміх сміхом, але є в деяких містах  пактика оплати ліфтів картками... Їздиш - платиш, не їздиш - ні. Гості прийшли, або йдуть пішки, або платиш принаймні двічі: їдеш униз зустрічати- раз, везеш їх наверх - два! При цьому виходить так - ті, хто користується ліфтом не часто, сплачують менше, тобто беруть участь у витратах на утримання власності в менших обсягах ніж ті, що користуються частіше. Також  є різниця в оплаті залежно від чисельності родини - чисельніша родина - більша кількість їздок...  Тобто принцип пропорційності розміру  витрат  відповідно до площі квартири ( ПКМУ № 869) не діє.
Приклад
Я проживая на 2 этаже и крышей тоже не поЛьзуюсь,но содержу.
невлалий. Ви дахом "користуєтесь". Дах є і над сходовими клітками і над машзалом ліфтів. А якщо не утримувати дах над квартирами  в належному стані, то, рано чі пізно, опади і до Вашого 2-го поверху  "дістануть"...

Повторюю: Відкривати дебати з цього приводу не будемо..  Досить. Не відволікайтесь від судової справи. Ваша позиція зрозуміла... Ви можете залишатись на своїй позиції...
Наступні дописи з цього приводу видалятимуться.
« Останнє редагування: 24 Грудня 2016, 20:15:30 від Юрій Васильович »
Записаний

Columbina

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 535
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #22 : 24 Грудня 2016, 15:41:53 »

Надеюсь тема не закрыта? Очень интересно.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #23 : 24 Грудня 2016, 21:03:14 »


Цитувати
А чи була від неї заява про застосування строку позовної давності?
От матери заявление о применении исковых сроков давности было. В
 решении это зафиксировано.Судья,намекнул,что это считается применением сроков давности.А я вот сомневаюсь,что они были применены.
Так как при недоказаности,отказывается за недоказанностью и что получается...что для применения сроков нет необходимости???

А если и применили,то это имеет значение только для нее или для новых соответчиков(меня )тоже?
ОЧЕНЬ ЗАПУТАНАЯ СИТУАЦИЯ ДЛЯ МОЕГО МОЗГА.СПАСАЙТЕ!
  ППВСУ №14 п.11
Цитувати
Встановивши, що строк для звернення з позовом  пропущено  без поважної  причини,  суд у рішенні зазначає про відмову в позові з цих підстав, якщо про  застосування  позовної  давності заявлено стороною  у  спорі,  зробленою  до  ухвалення  ним  рішення, крім випадків,  коли позов не доведено,  що є самостійною підставою для цього.
« Останнє редагування: 21 Січня 2017, 17:54:40 від Юрій Васильович »
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #24 : 21 Січня 2017, 15:26:03 »

Заседание назначено на начало февраля.
А я ,еще не все доки предоставленные истцом из материалов дела смогла получить,поэтому возражение еще в виде черновика.

У меня вопрос насчет подачи возражения суду.

-Может ли суд отложить слушание дела дав время истцу для ознакомления с моим возражением?
-Если да,то дело откладывается после начала рассмотрения по существу или до?

Этот вопрос меня интересует,так как не хочу чтобы у истца появилась возможность ознакомившись с моим возражением донести доказательства
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #25 : 21 Січня 2017, 18:12:10 »

-Может ли суд отложить слушание дела дав время истцу для ознакомления с моим возражением?
-Если да,то дело откладывается после начала рассмотрения по существу или до?
Може, за клопотанням позивача...  Який розгляд по суті, коли Ви ще заперечення подаєте?
Этот вопрос меня интересует,так как не хочу чтобы у истца появилась возможность ознакомившись с моим возражением донести доказательства
Ви можете заперечувати проти задоволення клопотання позивача... Але вирішує суд. Якщо позивач отримає заперечення в день судового засідання,    ймовірність задоволення клопотання є дуже великою.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #26 : 21 Січня 2017, 18:54:03 »

Такой вариант меня не устраивает.
На сколько я помню,законодатель меня не обязывает подавать письменные возражения.
Значит ,можно без подачи письменного варианта, уже при рассмотрении дела по сути в устной форме высказать свои возражения против иска?
Я правильно понимаю ситуацию?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #27 : 21 Січня 2017, 20:14:31 »

Не зобов'язує... Можете заперечувати усно після того як позивач викладе свої вимоги в засіданні. Тільки докази подавати і витребовувати потрібно ще на попередньому засіданні.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #28 : 21 Січня 2017, 20:31:39 »

Не зобов'язує... Можете заперечувати усно після того як позивач викладе свої вимоги в засіданні. Тільки докази подавати і витребовувати потрібно ще на попередньому засіданні.
Вау))))Спасибо!Ведь на этом этапе основной козырь у меня недоказанность и противоречия в уже предоставленных доказательствах.
Свои доказательства с заявлением об применении исковых сроков давности думаю подать через канцелярию за два дня до заседания.

А в истребовании доказательств от истца мне суд уже отказал,чему я пока рада.
Записаний

Тереза

  • Гість
Re: Судова війна с житловим кооперативом.
« Reply #29 : 23 Січня 2017, 10:25:09 »

Цитувати
ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
29.05.2013  № 10
Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів
Питання щодо поважності цих причин, тобто наявності обставин, які з об'єктивних, незалежних від позивача підстав унеможливлювали або істотно утруднювали своєчасне подання позову, вирішується господарським судом у кожному конкретному випадку з урахуванням наявних фактичних даних про такі обставини.
Щодо фізичної особи (громадянина) останніми можуть бути документально підтверджені тяжке захворювання, тривале перебування поза місцем свого постійного проживання (наприклад, за кордоном) тощо.
 Стосовно підприємства (установи, організації) зазначені обставини не можуть братися судом до уваги, оскільки за відсутності (в тому числі й з поважних причин) особи, яка представляє його в судовому процесі, відповідне підприємство (установа, організація) не позбавлене права і можливості забезпечити залучення до участі у такому процесі іншої особи; відсутність зазначеної можливості підлягає доведенню на загальних підставах.

Якщо порушення права мало місце до призначення ліквідаційної комісії, а позов подається у процесі ліквідації юридичної особи, перебіг позовної давності починається з моменту, коли про порушене право чи про особу, що його порушила, стало відомо чи мало стати відомо правовласникові, а не ліквідаційній комісії.
У зв'язку з наведеним господарськими судами не можуть братися до уваги також доводи новопризначеного (новообраного) керівника підприємства, установи, організації про те, що він дізнався про порушене право очолюваної ним юридичної особи лише з часу свого призначення (обрання), оскільки позовна вимога заявляється про захист прав саме юридичної особи, а не прав її керівника.


Интересует возможность ,применения в гражданском процессе этого пленума.
Так как иск ко мне предъявлен юр.лицом и они будут пытаться восстановить исковые сроки,ссылаясь на то ,что раньше у нас был другой председатель кооператива.Я новоиспеченный не знал о решении суда о признании права собственности.

Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email