'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ПОЗОВ на перерахунок нарахувань за ЦО та ГВ на захист прав споживачів  (Прочитано 59619 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Мабуть потрібно не тільки за ГВ просити зробити перерахунок відповідно до РКМДА № 1245 (12,00 грн.), але й за водовідведення ГВ (1,05 грн.), або за куб. м., якщо є лічильник.
http://www.gioc.kiev.ua/files/File/1245_2002.htm
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Мабуть потрібно не тільки за ГВ просити зробити перерахунок відповідно до РКМДА № 1245 (12,00 грн.), але й за водовідведення ГВ (1,05 грн.), або за куб. м., якщо є лічильник.
http://www.gioc.kiev.ua/files/File/1245_2002.htm
Не зрозумів. У зміненій позовній заяві я не прошу перерахунку за ГВ, бо виконавець не робив нарахувань (натомість я прошу нарахувань відповідно до останніх чинних тарифів для споживачів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р.). А послугу централізованого водовідведення гарячої води надає Київводоканал - це моя інша справа у Дарницькому суді.
« Останнє редагування: 09 Листопада 2015, 15:22:09 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Добре, що про водовідведення не забули (тарифи на яке оспорюються в іншій справі). Натомість, пам'ятайте, що самі по собі рахунки, з якими не погоджуєтесь, -не є свідченням спору між сторонами. Ви їх можете просто не сплачувати. Є приклади на Форумі у розділі Цивільні справи, де позивачі просили припинити виставляти рахунки та ін. Це все одне, що оспорювати в суді написи на парканах. У таких позовах суди відмовляють. Натомість, підлягають задоволенню позови про зобов'язання здійснити перерахунки, якщо з доказів у справі зрозуміло, що внаслідок незаконних нарахувань у споживача виникає "борг" (тобто, є документально підтверджений спір). Докази -це рахунки споживачу із сумою "боргу"; так саме судові накази чи ухвали про відкриття провадження у справі про стягнення "боргу". 
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні прийшов раніше у суд, там вже був представник відповідача.
Помічник судді повідомила його про те, що я надіслав змінену позовну заяву, він сказав, що йому треба пару тижнів для ознайомлення. Помічниця запропонувала одразу призначити дату наступного с/з, щоб не проводити сьогоднішне с/з. Я висловив сумнів - чи не буде це трактовано, як моя перша неявка? Представник відповідача сказав, що напише клопотання про переніс с/з на 2 тижня у зв'язку з тим, що йому треба ознайомитись зі зміненим судовим позовом. Я відповів - добре, але я все-таки почекаю у коридорі ще 5 хвилин до початку с/з "про всяк випадок"  ;D. І трапилось диво - нас покликали до залу судових засідань і суддя провела його за 5 хвилин  ;).
Наступне с/з - 14 грудня о 15-00.
Сподіваюсь, квитанції за листопад 2015 року з виставленим мені "боргом" за ГВ, починаючи з липня 2014 року, я до 14 грудня нарешті отримаю. У такому випадку, мені доведеться що один раз змінити позовну заяву (попрохати перерахунок за період з 01.07.2014 по 21.11.2014 по послузі ГВ також)...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Виставляю на термінову рецензію (суд о 16-00) ЗМІНЕНИЙ-2 ПОЗОВ:
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Наскільки розумію, Ви йдете по стопах параллельної справи?
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9333.0.html
Здійснення перерахунку -це відновлення становища до його порушення (п. 4 ч. 2 ст. 16 ЦК). Якщо є докази неправильності нарахувань, то мабуть слід сформулювати прохальну частину позову наступним чином?
Цитувати
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок за послугу централізованого опалення по квартирі № ХХХ  будинку № ХХХ  по вул. ХХХ  в м. Києві з 01.07.14р. по 20.11.14р., відповідно до тарифів, встановлених розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.10.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р., № 499 від 31.03.05р.),
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок за послугу централізованого постачання гарячої води по квартирі № ХХХ  будинку № ХХХ  по вул. ХХХ  в м. Києві з 21.11.14р. по 07.05.15р., відповідно до тарифів, встановлених розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.10.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р., № 499 від 31.03.05р.)

Надати докази сплати по неправильних тарифах в оспорюваний період, або рахунків, в яких зазначено "борг" (якщо за ЦО і ГВ не сплачувалось). Докази у вигляді копій судових рішень щодо незаконності і нечинності РКМДА до 01.07.2014 р. також не подавались?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Докази у вигляді копій судових рішень щодо незаконності і нечинності РКМДА до 01.07.2014 р. також не подавались?
Подавались ще 23 жовтня 2015 року у клопотанні про залучення доказів до справи разом з показниками лічильників на початок (1 липня 2014 року) та кінець (21 листопада 2014 року) періоду застосування відповідачем до позивача постанови НКРКП № 650 від 06.06.14 р.

Сьогодні я зареєстрував позовну заяву (див. вкладення), змінену повторно, але судового засідання не відбулось через те, що я помилково прийшов на годину пізніше - наступного разу буду уважніше. Цікаво, що без мене нічого не розглядали і призначили наступне попереднє с/з на 12 січня 2016 року о 14-10. Але, якщо б я сьогодні прийшов, с/з так само б перенесли, бо представнику відповідача потрібен час для складання заперечення на позов.

У зв'язку з цим у мене питання: як розуміти п.3 ст.169 ЦПК:
Цитувати
3. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Це тільки якщо позивач не прийшов 2 рази поспіль?
« Останнє редагування: 14 Грудня 2015, 22:57:36 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

У зв'язку з цим у мене питання: як розуміти п.3 ст.179 ЦПК:
Цитувати
3. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Це тільки якщо позивач не прийшов 2 рази поспіль?
Всього  2-й раз. Навіть з поважних причин.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Всього  2-й раз. Навіть з поважних причин.
У ст. 169 говориться про розгляд справи по суті. Це означає, що "лічильник неявок позивача" починає працювати тільки при розгляду справи по суті? Тобто я ще можу не прийти 1 раз на с/з при розгляді справи по суті (зараз це тільки попереднє с/з)?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

У ст. 169 говориться про розгляд справи по суті. Це означає, що "лічильник неявок позивача" починає працювати тільки при розгляду справи по суті?
Не зрозуміло звідки такі висновки?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

У ст. 169 говориться про розгляд справи по суті. Це означає, що "лічильник неявок позивача" починає працювати тільки при розгляду справи по суті?
Не зрозуміло звідки такі висновки?
Бо у Главі 3 ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ в ст. 130 окремо пишеться про аналогічний випадок, але для попереднього с/з.
Цитувати
9. У разі неявки у попереднє судове засідання сторони без поважних причин або неповідомлення нею причин неявки з'ясування обставин у справі проводиться на підставі доказів, які було подано до або під час попереднього судового засідання. У подальшому прийняття інших доказів залежить від поважності причин, через які вони були подані несвоєчасно.
А у ст. 169 - просто с/з (по суті).

До речі, у суді мені відповіли, що вони практикують ст. 169 у розумінні двох неявок поспіль. Але я не буду перевіряти це на собі  :).
« Останнє редагування: 14 Грудня 2015, 23:47:00 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ви не вірно зрозуміли ст. ст. 130 і 169.
Цитувати
Але я не буду перевіряти це на собі
Це правильно.
Я перевіряв це на позивачах у справах по стягненню боргу за жкп. Дієво. 2-га неявка і позов у макулатурі! Правда є можливість подати ще раз... Появу такої норми не всі комунальники відслідкували і де-які намагались діяти як і раніше: " хай відповідач побігає, а ми прийдемо коли бажатимемо..." Вже ні. Скінчилося...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Сьогодні у залі суда відповідач подав заперечення на мою повторно змінену позовну заяву.
Я заявив клопотання про надання мені строку для ознайомлення з ним - суддя його задовольнила.
Наступне с/з буде 2 лютого о 14-00.

В мене є запитання.
1) Чи маю я право збільшувати позивні вимоги по перерахунку за ЖКП на період, який не був охоплений у акті-претензії?
2) Відповідач у запереченні стверджує, що не існує судового рішення про визнання тарифів такими, що не підлягають застосуванню до споживачів послуг з ЦО та ГВ.
Натомість у постанові ОАС від 21.04.2015 по а/с № 826/20330/14 сказано, що постанова НКРКП №650 в частині п.п. 54 та 55 п. 1 не підлягає застосуванню до позивача. То невже це може бути аргументом для судді для незадоволення мого позову?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Викладаю пояснення відносно заперечень відповідача на змінену позовну заяву позивача від 14 грудня 2015 року:

(click to show/hide)
« Останнє редагування: 01 Лютого 2016, 17:57:57 від Олександр_2015 »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email