'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП-виконавець приєднано до КП-2, а КП ГІОЦ від імені ЦКС малює "борг" перед КП-3  (Прочитано 44208 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...навіщо суд просити зобов'язати зробити перерахунок до розміру тарифів, що діяли до 01.12.2006 р.? Тобто, якщо брати Ваш "порівняльний розрахунок", слід зобов'язати відповідачів нарахувати Вам до сплати 10976,60 грн., замість сплачених 5122,50?
...замість сплачених 5122,50 нарахованих 39081,89. При цьому "борг" зменшиться з 28956,64 грн до 5854,10 грн. (який я все одно не збираюсь сплачувати, оскільки пройшло 3 роки позовної давності).
Точніше:
... слід зобов'язати відповідачів нарахувати Вам до сплати 10976,60 грн. (з яких 5122,50 грн. вже сплачено), замість сплачених 5122,50 нарахованих 39081,89. При цьому "борг" зменшиться з 28956,64 грн до 5854,10 грн.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Якщо ще точніше, то Ви готові після перерахунку доплатити відповідачам 5854,10 (зі вже сплачених 5122,50 до 10976,60, які підлягають сплаті після перерахунку), аби тільки в їхніх цидулках не було зазначено 28 чи 39 тис. боргу. :o Успіхів!
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Якщо ще точніше, то Ви готові після перерахунку доплатити відповідачам 5854,10 (зі вже сплачених 5122,50 до 10976,60, які підлягають сплаті після перерахунку), аби тільки в їхніх цидулках не було зазначено 28 чи 39 тис. боргу. :o Успіхів!
29000. А невже моя вимога зробити перерахунок за останніми законними тарифами (на той момент) є "дія, що свідчить про визнання боргу"? Невже суд має право написати, що я маю сплатити перераховану різницю між нарахованим за останніми законними тарифами та сплаченим, якщо я у суді зроблю заяву про застосування позовної давності? Чи тоді мені просто відмовлять у позові і втрачається сенс моєї позовної заяви?  ???
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
А невже моя вимога зробити перерахунок за останніми законними тарифами (на той момент) є "дія, що свідчить про визнання боргу"?

Це вже інший суд буде вирішувати -як розцінювати таку дурню з Вашого боку (якій відповідачі будуть, мабуть, аплодувати). Бо відповідачі у випадку задоволення позову до них про перерахунок можуть далі заявити самостійний позов вже до Вас. Посилаючись, що після рішення про перерахунок у них виникло право стягнути з Вас недоплачену суму 5854,10 грн. І позовна давність в цій частині починається з моменту набрання законної сили рішення суду про перерахунок, а не з моменту виникнення боргу чи його частини. ;D Тож вирішуйте самостійно -чи займатися далі пустопорожньою базграниною, або ж просто не сплачувати і потім заявити про застосування позовної давності, якщо буде вчинено позов до Вас про стягнення боргу.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Цитувати
А невже моя вимога зробити перерахунок за останніми законними тарифами (на той момент) є "дія, що свідчить про визнання боргу"?


Це вже інший суд буде вирішувати -як розцінювати таку дурню з Вашого боку (якій відповідачі будуть, мабуть, аплодувати). Бо відповідачі у випадку задоволення позову до них про перерахунок можуть далі заявити самостійний позов вже до Вас. Посилаючись, що після рішення про перерахунок у них виникло право стягнути з Вас недоплачену суму 5854,10 грн. І позовна давність в цій частині починається з моменту набрання законної сили рішення суду про перерахунок, а не з моменту виникнення боргу чи його частини. ;D Тож вирішуйте самостійно -чи займатися далі пустопорожньою базграниною, або ж просто не сплачувати і потім заявити про застосування позовної давності, якщо буде вчинено позов до Вас про стягнення боргу.
Bazgranina (польска) - каракулі. В перший раз бачу таке слово...
Тепер по суті.
ЦКУ:
Цитувати
Стаття 264. Переривання перебігу позовної давності

1. Перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов'язку.

2. Позовна давність переривається у разі пред'явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач.
У моєму випадку ця стаття 100% не спрацьовує (тим більше, якщо я у суді зроблю заяву про застосування позовної давності):
Цитувати
переривання перебігу позовної давності може мати місце лише в межах строку давності, а не після його спливу
http://reyestr.court.gov.ua/Review/53117785
(Ухвала ВССУ від 28 жовтня 2015 року.)
Але, мабуть Ви мали на увазі ось це:
Цитувати
Стаття 261. Початок перебігу позовної давності
...
5. За зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.

За зобов'язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, перебіг позовної давності починається від дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання.
?
Однак задоволення судом моєї вимоги до КП "Дирекція замовника" та КК ЦКС про перерахунок нарахувань за минулі періоди по останнім законним тарифам не змінює строки виконання мого зобов'язання перед КП по сплаті за спожиті ЖКП - вони всі чітко визначені і спливли багато років тому. Навпаки - після такого с/р це не у позивача виникне якесь "нове" зобов'язання  :o, а у відповідачів (а саме - зробити перерахунок). І дійсно - з моменту такого с/р почне відлічуватись строк виконання цього зобов'язання відповідачів перед позивачем і очевидно, що його не буде визначено судом. Крім того, у рішенні суду не буде вказано, що я повинен сплатити перераховано суму (хоча б тому, що я зроблю заяву про застосування позовної давності). У КП право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання з'явилось більше  трьох років тому по кожному з усіх періодів. То де ж я помиляюсь?  ???
« Останнє редагування: 09 Березня 2019, 16:38:24 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

базгранина
http://sum.in.ua/s/bazghranyna
http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0
https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0
Я бачив. З часів Українки і Франка багато води утекло. Гугл перекладає це слово як каракулі. У будь-якому випадку - це полонизм і тому воно, якщо й вживається, то можливо, десь на заході України.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

З часів Українки і Франка багато води утекло. Гугл перекладає це слово як каракулі. У будь-якому випадку - це полонизм і тому воно, якщо й вживається, то можливо, десь на заході України.
Тлумачний словник 1970р...    А перекладати  навіщо, якщо застосовано в тексті українською і в українському словнику є тлумачення? Маловживане? Можливо... Але це не підстава відмовлятися його вживати...
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...А перекладати  навіщо, якщо застосовано в тексті українською і в українському словнику є тлумачення?...
Бо дуже дивне воно. Тільки переклад на інші мови дав розуміння, що воно запозичене.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...щоб у майбутньому хтось помилково не заплатив, не вказуючи періоду (бо тоді буде визнання "боргу" і переривання перебігу позовної давності, згідно з ч.1 ст. 264)...
Сам собі заперечу:
Цитувати
переривання перебігу позовної давності може мати місце лише в межах строку давності, а не після його спливу
http://reyestr.court.gov.ua/Review/53117785
(Ухвала ВССУ від 28 жовтня 2015 року.)
Тобто, це міф, що сплата 1 копійки у графі "сплачую борг", де значаться "безнадійні борги" (поза межами позовної давності) перериває перебіг позовної давності.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Однак задоволення судом моєї вимоги до КП "Дирекція замовника" та КК ЦКС про перерахунок нарахувань за минулі періоди по останнім законним тарифам не змінює строки виконання мого зобов'язання перед КП по сплаті за спожиті ЖКП - вони всі чітко визначені і спливли багато років тому. Навпаки - після такого с/р це не у позивача виникне якесь "нове" зобов'язання  :o, а у відповідачів (а саме - зробити перерахунок). І дійсно - з моменту такого с/р почне відлічуватись строк виконання цього зобов'язання відповідачів перед позивачем
Тут все вірно.
Цитувати
і очевидно, що його не буде визначено судом.
Тут незрозуміло про що.
Цитувати
Крім того, у рішенні суду не буде вказано, що я повинен сплатити перераховано суму (хоча б тому, що я зроблю заяву про застосування позовної давності).
Отут вже починається каша в голові. Тобто Ви (як позивач у справі про перерахунок) будете заявляти про застосування позовної давності? ;D
Цитувати
У КП право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання з'явилось більше  трьох років тому по кожному з усіх періодів. То де ж я помиляюсь?  ???
Тут знову все вірно. Але ми зараз не про їхню вимогу (стягнути борг), а про Вашу (про перерахунок), та можливі правові наслідки у випадку її задоволення:
Цитувати
І позовна давність в цій частині починається з моменту набрання законної сили рішення суду про перерахунок, а не з моменту виникнення боргу чи його частини.
Пишу можливі, тому що не можу їх передбачити -яка доля Вас спіткає, коли за наслідками перерахунку буде видно 5854,10 грн. заборгованості. Повторюю, удачі!
« Останнє редагування: 10 Березня 2019, 18:53:48 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...щоб у майбутньому хтось помилково не заплатив, не вказуючи періоду (бо тоді буде визнання "боргу" і переривання перебігу позовної давності, згідно з ч.1 ст. 264)...
Сам собі заперечу:
Цитувати
переривання перебігу позовної давності може мати місце лише в межах строку давності, а не після його спливу
http://reyestr.court.gov.ua/Review/53117785
(Ухвала ВССУ від 28 жовтня 2015 року.)
Тобто, це міф, що сплата 1 копійки у графі "сплачую борг", де значаться "безнадійні борги" (поза межами позовної давності) перериває перебіг позовної давності.
Виходить, що сплата навіть 1 копійки у графі "сплата боргу" (за періоди поза межами позовної давності), не є визнанням цього безнадійного боргу і навіть після такої дії споживач ЖКП зможе у майбутньому суді проти нього про стягнення заборгованості (а така можливість у виконавця ЖКП все одно залишається) заявити про застосування позовної давності (бо не було переривання перебігу позовної давності, оскільки він сплив) і суд має таку заяву споживача задовольнити! Таким чином, визнанням безнадійного боргу може бути лише або його повна сплата, або чітка заява про таке визнання у суді.
Тим більше, заява про перерахунок нарахувань поза межами позовної давності не є дією, яка свідчить про визнання безнадійного боргу. З якого дива вона може про це свідчити?
Значить, якщо виконавці ЖКП на виконання с/р зроблять перерахунок нарахувань поза межами позовної давності і після цього подадуть в суд на споживача ЖКП з заявою про стягнення перерахованої заборгованості (а це їх безумовне право, яке почалось більше 3 років тому і воно не залежить від нового с/р (від нього залежить тільки сума боргу і більше нічого), а триває безперервно - вони і через 100 років можуть подати в суд), а цей споживач у суді зробить заяву про застосування позовної давності, то суд повинен таку заяву задовольнити і відмовити виконавцям ЖКП у позові.
« Останнє редагування: 10 Березня 2019, 15:33:18 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Таким чином, визнанням безнадійного боргу може бути лише або його повна сплата, або чітка заява про таке визнання у суді.
... або укладання договору про реструктуризацію боргу.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

то суд повинен таку заяву задовольнити і відмовити виконавцям ЖКП у позові.

Ось і подивимося на Вашому прикладі (якщо такий буде).
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

то суд повинен таку заяву задовольнити і відмовити виконавцям ЖКП у позові.

Ось і подивимося на Вашому прикладі (якщо такий буде).
Я вже зрозумів, що таких прецедентів ще не було.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email