'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов Керуючої компанії Печерського р-ну до andrk - Справа № 757/7486/20-ц  (Прочитано 19565 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

https://rpr.org.ua/news/sudova-vlada-na-karantyni-iak-covid-19-vplynuv-na-ukrains-ki-sudy/
У цих всіх обмеженнях я переконався на власному досвіді ще навесні, коли хотів подати в канценлярію перші документи - мене далі охоронця не пустили. І на підставі норми про автоматичне продовження процесуальних термінів я подавав всі клопотання. На жаль, тільки щойно дізнався, що цю норму змінили в червні, вище я навів нову норму, там про автоматичне продовження вже не йдеться. Можливо тоді ж суди також змінили режим допуску, я не знаю, принаймні судова система не поширювала подібну інформацію.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Якщо Ви не були обізнані, то як могли скласти клопотання?
Тут Ви праві, це я не подумавши написав спочатку, маючи на увазі, що суд не надсилав повісток
Тобто, якщо в справі є Ваше клопотання  про відкладення розгляду справи, то суд має підстави вважати Вас повідомленим... 
Тут питання, а чи не повинен був суд виносити заочне рішення? Оскільки сам визначив, що справа розглядатиметься з викликом сторін і Ви не подавали клопотання про розгляд справи без Вашої участі...
« Останнє редагування: 12 Грудня 2020, 20:47:27 від Юрій Васильович »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Тут питання, а чи не повинен був суд вносити заочне рішення? Оскільки сам визначив, що справа розглядатиметься з викликом сторін і Ви не подавали клопотання про розгляд справи без Вашої участі...
Якби я щоразу подавав надумані клопотання, аби тільки затягнути розгляд, то можливо суду довелося б ухвалити таке рішення. Однак мої аргументи щодо уникнення ризиків поширення інфекційної хвороби мали б бути поважною причиною для перенесення засідання і подовження строків розгляду справи.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Якби я щоразу подавав надумані клопотання, аби тільки затягнути розгляд, то можливо суду довелося б ухвалити таке рішення.
Тут питання не в "надуманості", а в неявці на засідання. Якби справа розглядалася за правилами загального позовного провадження, то точно було б заочне рішення. У Вас провадження спрощене. Якщо без виклику сторін, то рішення, винесене фактично зоачно, "статусу"  заочного рішення не мало б. А якщо з викликом, то чи не повинен  був суд виносити заочне рішення, бо
Цитувати
Стаття 279. Особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження
1. Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Якби рішення було б заочним, Ви мали б можливість вимагати перегляд справии тут на місці, без подання апеляції.
Однак мої аргументи щодо уникнення ризиків поширення інфекційної хвороби мали б бути поважною причиною для перенесення засідання і подовження строків розгляду справи.
На Вашу думку... На думку суду, ні.
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Але є ще одне "але":

(click to show/hide)

Відзив відповідач подав, тоді виходить, що заочного рішення бути у справі не може, але що з цього випливає? Що це рішення не може мати статусу заочного, чи що суд при наявності відзиву не мав права ухвалювати рішення без відповідача?

PS І ще одна зачіпка
Цитувати
1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;
Через сайт судової системи я був належним чином повідомлений лише про дату і час засідання (чого було достатньо для складання клопотання), але не про місце, тоді як у письмовій повістці вказується номер кімнати
« Останнє редагування: 13 Грудня 2020, 00:06:23 від andrk »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Але є ще одне "але":
Відзив відповідач подав, тоді виходить, що заочного рішення бути у справі не може, але що з цього випливає?
Так, раніше умови про відзив не було....  Нічого не "випливає". Забудьте.
PS І ще одна зачіпка
Вкажете в апеляційній скарзі. Тільки реакції чекати марно...
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Знайшов (знову з запізненням) оголошення про послаблення протиепідемічних заходів в суді   https://pc.ki.court.gov.ua/sud2606/pres-centr/news/1020311/   Тобто тепер я можу ознайомитися зі справою в цивільній канцелярії. Очевидно, тільки так я зможу ознайомитись з відповіддю на відзив перед складанням апеляційної скарги? Для цього треба скласти заяву на ознайомлення і передати до цивільної канцелярії?
PS Коли передивився всю стрічку новин суду, побачив, що оці послаблення і посилення відбувалися за час карантину декілька разів
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Ще одне - ст 223 ЦПК стверджує
Цитувати
4. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Як трактувати таке формуювання? Суд може вирішити на підставі наявних данних, не постановляючи заочне рішення? Чи це тотожні поняття?

І у тій же статті:
Цитувати
2. Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
  1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання;
Там є термін "вручення", цього точно не відбувалося
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Сьогодні (точніше вже вчора) ознайомився з матеріалами справи, зробив фотокопії з тих матеріалів, яких я не мав в розпорядженні, викладаю. Спочатку відповідь на відзив, яка не надійшла мені (я з'ясував чому, в наступних постах викладу "докази надсилання"). У відповіді на відзив позивач посилається на РКДМА 442 і 668 і на "договір", опублікований в газеті "Хрещатик". Про існування відповіді я не знав, тому заперечення подати не мав можливості, так само як і клопотання про зупинення провадження до вирішення адміністративної справи.
(click to show/hide)
Завантажив на зовнішній хостинг, бо забагато аркушів. З додатків виклав лише "договір" в газеті "Хрещатик", Не викладав РКМДА і цілу купу договорів Керкомпанії з її підрядниками.
« Останнє редагування: 19 Грудня 2020, 01:29:21 від andrk »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Тепер щодо "надсилання" тієї відповіді мені. Викладаю "докази надсилання" зі справи. В поштовій квитанції не зазначена адреса отримувача, на яку нам мало надійти повідомлення про надходження до поштового відділення цінного відправлення, а замість контактного телефону отримувача зазначений абсолютно невідомий нам мобільний! Таким чином, ми в принципі не могли дізнатися про це відправлення і отримати його. Це при тому, що вони отримали наш відзив із зазначенням нашого реального домашнього номеру. В тексті відповіді на відзив вони зазначають нашу адресу і пишуть, що нібито "засоби зв'язку невідомі", але повідомляють на пошті телефон "зі стелі". При чому суд ці докази приймає як належні і долучає відповідь до справи.
(click to show/hide)
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Тепер про "належним чином повідомлення" про СЗ. Виявляється, що всі судові повістки нам надсилалися поштою, тільки не на нашу адресу. Я вже писав про плутанину з номерами квартир в позовній заяві (113 замість 133), так от: усі повістки надсилалися до квартири 113 (цей номер зазначений в повістці, на конверті  і в зворотньому повідомленні), і в результаті поверталися відправникові по закінченні терміну зберігання на пошті. Я так розумію, що формально такі повістки вважаються врученими, і скоріш за все суд виходив саме з цих повісток, стверджуючи про "належним чином повідомлення", тоді як докази такого повідомлення були неналежними. Ось ці докази:
(click to show/hide)

PS Я якимсь дивом отримав навесні копію позовної заяви, яку теж надіслали на кв. 113 - я зайшов на пошту в "правильний" день, коли відправлення ще зберігалося там, і спитав про кореспонденцію на своє прізвище. Наступні рази, коли я заходив на пошту, мені так не щастило.
« Останнє редагування: 19 Грудня 2020, 02:27:15 від andrk »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

I нарешті рішення. Вручити вони мені його не змогли ("на ньому ще печатки немає, заходьте з понеділка"), тому довелося фотографувати зі справи. Знову усюди зазначена квартира 113  :) Посилається суд не зовсім на ті РКМДА, які вказує позивач, в т.ч на одне, скасоване судом. Рішення додаю до посту.
Враховуючи все, про що дізнався при ознайомленні, намагатимусь скласти проект апеляційною скарги і викласти на рецензію, буду вдячний за поради і критику
(click to show/hide)

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Готуйте... Зверніть увагу на  ч. 1, ч. 2 ст. 376 , п. 3) ч. 3 ст. 376 ЦПКУ
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Підготував проект скарги, викладаю. Написав спільну скаргу від обох відповідачів, сподіваюся, що це допустимо і в апеляційній інстанції також 
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Також вважаємо за необхідне надати з цього предмету додаткові пояснення про те, що нам вдалося отримати відомості про дату та час судового засідання з інформації  про стан розгляду справ на інтернет-порталі Судової влади України, чого було достатньо для складання клопотання про перенесення судового засідання на іншу дату, але не було достатньо для присутності в судовому засіданні, оскільки ми не були належним чином повідомлені зокрема про місце засідання, тобто про приміщення або залу, в якій планувалося проведення судового засідання
Є сумнів в доцільності цього абзацу...
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email